مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دولت دستورالعمل هایی را برای درایو واکسیناسیون ویروس کرونا منتشر می کند ، تنظیم شده برای استفاده از پلت فرم Co-WIN ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

دولت دستورالعمل هایی را برای درایو واکسیناسیون ویروس کرونا ، که برای استفاده از پلت فرم Co-WIN تنظیم شده ، صادر می کنددهلی نو: واکسیناسیون 100-200 نفر در هر جلسه در روز ، نظارت بر آنها به مدت 30 دقیقه پس از استفاده از عکس ها برای هر رویداد نامطلوب و اجازه دادن فقط به یک ذینفع در هر بار ، از جمله دستورالعمل های مرکز تلقیح Covid-19 است. . طبق رهنمودهایی که اخیراً به ایالت ها داده شده است ، سیستم Covid Vaccine Intelligence Network (Co-WIN) – یک بستر دیجیتالی شده – برای ردیابی ذینفعان ثبت نام شده برای واکسن و واکسن ضد ویروس کرونا به صورت زمان واقعی استفاده می شود.

در سایت واکسیناسیون ، فقط ذینفعانی که از قبل ثبت نام کرده اند ، مطابق با اولویت بندی واکسینه می شوند و هیچ گونه شرطی برای ثبت نام در محل وجود ندارد.

از ایالت ها خواسته شده است تا آنجا که ممکن است ، واکسن را از یک تولید کننده به یک منطقه اختصاص دهند تا از مخلوط شدن واکسن های مختلف Covid-19 در این زمینه جلوگیری شود.

طبق “دستورالعمل های عملیاتی واکسن Covid-19” ، کلیه اقدامات باید انجام شود تا از قرار گرفتن حامل واکسن ، ویال های واکسن یا بسته های یخ در معرض تابش مستقیم خورشید جلوگیری شود.

واکسن ها و رقیق کننده ها باید در داخل درب حامل واکسن و درب آن بسته باشد تا زمانی که یک ذینفع به مرکز واکسیناسیون مراجعه کند.

“ممکن است مانیتورهای ویال واکسن (VVM) و تاریخ انقضا بر روی برچسب واکسن Covid-19 وجود نداشته باشد ، این نباید واکسیناسیون را از استفاده از واکسن منصرف کند. در پایان جلسه ، حامل واکسن با تمام بسته های یخ و باز نشده است ویال های واکسن باید به نقطه توزیع کننده زنجیره سرد ارسال شوند “.

از ایالت ها خواسته شده است تا برای رفع چالش های پیرامون پیشرفت و مزایای استفاده از واکسن ، یک استراتژی ارتباطی جامع حمایت و پشتیبانی اجتماعی 360 درجه را به کار گیرند.

این مرکز اعلام کرده است که این کشور در راس دولت واکسن Covid-19 قرار دارد ، حتی اگر برخی از چالش ها باید به موقع مقابله کنند.

“این ممکن است شامل چالش اطمینان از بیش از 1.3 میلیارد نفر در هند برای دریافت اطلاعات واقعی و به موقع و به روزرسانی در مورد پیشرفت و مزایای استفاده از واکسن ، نگرانی و نگرانی مردم در مورد تصمیم دولت برای اولویت بندی استفاده از واکسن ، نگرانی از واکسن های معرفی شده پس از یک آزمایش کوتاه باشد. در این سند آمده است: “افزایش نگرانی های ایمنی ، و ترس از حوادث ناگوار ، تصور غلط در مورد اثر واکسن ، شایعات و روایت منفی در فضای رسانه ها / رسانه های اجتماعی و سستی مشاهده شده در پیروی عمومی از رفتار مناسب کوید”

به گفته آن ، تیم واکسیناسیون از پنج عضو تشکیل خواهد شد.

هر جلسه باید برای 100 ذی نفع در روز برنامه ریزی شود. در این دستورالعمل ها اگر سایت جلسه دارای تدارکات و فضای کافی برای اتاق انتظار و اتاق مشاهده همراه با ترتیب مدیریت جمعیت باشد ، می توان یک افسر واکسیناسیون دیگر را برای ایجاد جلسه برای 200 ذی نفع اضافه کرد.

واکسن Covid-19 ابتدا به کارکنان مراقبت های بهداشتی ، کارگران خط مقدم و افراد بالای 50 سال و به دنبال آن افراد کمتر از 50 سال با بیماری های همراه همراه بر اساس اوضاع در حال تکامل و در نهایت به جمعیت باقیمانده ارائه می شود در مورد اپیدمیولوژی بیماری و در دسترس بودن واکسن.

گروه اولویت بالای 50 سال را می توان بیشتر به افراد بالای 60 سال و افراد بین 50 تا 60 سال تقسیم کرد تا اهداف مرحله ای آن را براساس وضعیت همه گیری و در دسترس بودن واکسن تعیین کنند.

در این دستورالعمل آمده است: “آخرین لیست انتخاباتی برای لوک سبها و انتخابات مجلس قانونگذاری برای شناسایی جمعیت 50 ساله یا بیشتر استفاده خواهد شد.”

در مرحله اول واکسیناسیون ، برنامه ریزی شده است که تقریباً 30 کرور جمعیت واکسینه شود.

دوازده سند هویت عکس ، از جمله شناسه رأی دهنده ، کارت آدار ، گواهینامه رانندگی ، گذرنامه و سند بازنشستگی ، برای ثبت نام خود در وب سایت Co-WIN لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *