مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دومین نظرسنجی ملی ICMR ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

هند تا اوت 74 میلیون عفونت Covid-19 تخمین زده بود: دومین نظرسنجی ملی ICMRتقریباً هفت درصد جمعیت هند ده ساله و بالاتر در معرض SARS-CoV-2 قرار گرفتند ، که در ماه آگوست حدود 74.3 میلیون عفونت تخمین زده شد ، با شیوع سروو در مناطق فقیرنشین شهری و به دنبال آن مناطق غیر فقیر نشین شهری و روستایی بیشترین شیوع را داشت. یافته های دومین سروصدای ملی ICMR بیان شده است.

با توجه به یافته هایی که در Lancet Global Health از قبل چاپ شده است ، شیوع سروو به طور کلی زیر 10 درصد در هند نشان می دهد که تعداد زیادی از مردم همچنان در معرض ابتلا به ویروس کرونا ویروس هستند.

در این گزارش آمده است: “انتظار می رود انتقال آلودگی در بیشتر ایالت های هند تا رسیدن آستانه ایمنی گله ، یا با عفونت طبیعی یا واكسیناسیون ادامه یابد. گرچه این آستانه ناشناخته است ، اما بیشتر تخمین ها آن را بالای 50 درصد قرار می دهند.”

این گزارش اظهار داشت که از هر 9 نفری که در گذشته علائم مربوط به Covid-19 را گزارش نکرده بودند ، یک آنتی بادی SARS-CoV-2 IgG وجود دارد ، که نشان دهنده تبدیل غیر علامت دار در میان جمعیت عمومی در هند است.

تبدیل سروو همچنین در بین افراد بدون سابقه تماس شناخته شده با یک مورد Covid-19 ، و در میان افرادی که هیچ آزمایش قبلی SARS-CoV-2 نداشته اند ثبت شده است.

“داده های ما از گسترش استراتژی های آزمایش برای شامل افراد بدون داشتن در معرض یا علائم شناخته شده پشتیبانی می کند. ما متوجه شدیم که فقط 3 درصد افراد مثبت مثبت علائم Covid-19 را گزارش می کنند که محدودیت های آزمایش هدایت شده از علائم و اهمیت روش های پیشگیری جهانی را برجسته می کند” گزارش بیان شده است.

“تقریباً از هر 15 فرد ده ساله و بالاتر یک نفر تا آگوست 2020 به SARS-CoV-2 مبتلا شده است. شیوع سرمی بزرگسالان بین ماه مه و آگوست 2020 ده برابر افزایش یافته است. نسبت عفونت به مورد کمتر در ماه آگوست در مقایسه با ماه مه نشان دهنده افزایش قابل توجه آزمایش است. در سراسر کشور “، یافته ها بیان شد.

همچنین ، 26-32 عفونت در هر مورد تشخیص داده شده در آگوست سال 2020 در مقابل 82-131 در ماه مه سال 2020 گزارش شد ، زمانی که اولین دور از بررسی سروو انجام شد ، که نتیجه رشد آزمایش را بیش از رشد عفونت نشان می دهد.

شیوع شیوع در مناطق فقیر نشین بمبئی (57 · 8 درصد) در مقایسه با مناطق غیر فقیر نشین (4/17 درصد) بیشتر بود.

در حالی که تراکم جمعیت همراه با تحرک بالا ، و چالشها در فاصله ایمن و بهداشت دست مهمترین عامل شیوع عفونت در مناطق شهری ، به ویژه محله های فقیرنشین شهری است ، یافته های بررسی سروو همچنین نشان دهنده انتقال قابل توجه در میان جمعیت روستایی در حال حاضر است ، در مقابل در گزارش اول آمده است.

در این گزارش آمده است: “انتقال در این مناطق روستایی در ماه های آینده بیشتر افزایش می یابد ، و این امر بر لزوم اجرای مداخلات غیر دارویی و همچنین تقویت تسهیلات مراقبت های بهداشتی برای مدیریت موثر موارد تأكید می كند.”

از 29،082 فردی که برای حضور آنتی بادی IgG علیه SARS-CoV-2 آزمایش شده اند ، 3،135 مورد مثبت ، با شیوع سرمی بدون وزن 10 · 8٪ آزمایش شده اند.

از 29،082 نفر (10 ساله و بالاتر) که از 17 آگوست تا 22 سپتامبر مورد بررسی قرار گرفتند ، 6/6 درصد شواهدی از قرار گرفتن در معرض گذشته Covid-19 را نشان دادند در حالی که شیوع شیوع در میان بزرگسالان 7/1 درصد بود.

در این گزارش آمده است که شیوع سرمی در گروه های سنی ، جنس و شغل مشابه است

مثبت بودن IgG در مناطق مختلف بین 0 · 5 درصد (Palakkad در کرالا ، Kullu در هیماچال پرادش) و 42 · 5 درصد (گنجام در ادیشا) بود.

این مطالعه نشان می دهد که شیوع شیوع در میان بزرگسالان حدود ده برابر افزایش یافته است ، از 0 · 73 درصد در مه 2020 به 7 · 1 درصد در ماه آگوست 2020.

همه 70 منطقه افزایش حساسیت IgG IgG بین دو نظرسنجی را نشان دادند ، اگرچه تغییر بسیار متغیر است.

در حالی که این مطالعه برای ارائه تخمین های قابل اعتماد در سطح منطقه ارائه نشده است ، برخی از تغییرات مشاهده شده با زمینه شناخته شده مطابقت دارد.

به عنوان مثال ، بیشترین افزایش از ناحیه گنجام گزارش شده است که بیشترین موارد Covid-19 را در ایالت ادیشا پس از مهاجرت کارگران غیر رسمی بین و درون دولتی و چالش های قرنطینه مبتنی بر تاسیسات گزارش می دهد.

همچنین تصور می شود مهاجرت بین دولتی کارگران غیر رسمی افزایش قابل توجه شیوع در هر شش منطقه در بهار و منطقه متروپولیتن کامروپ در آسام را توضیح دهد.

اولین سروو سراسری در هند در ماه مه انجام شد ، زمانی که کل کشور تحت قفل شدید قرار داشت ، به استثنای آرامش مشروط در مناطقی که حداقل تحت تأثیر قرار گرفته اند ، و شیوع کم 0/73٪ در میان افراد بالغ را نشان می دهد جمعیت

دومین سروی خانگی در بین افراد ده ساله به بالا در همان 700 روستا و بخش از 70 منطقه انتخاب شده در اولین سروو سروی انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *