مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

دکتر وسیم غوری ، مدیر بهداشت ، سازمان تجارت اقتصادی هند (IETO) ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

نظارت از راه دور بیمار امید جدیدی را برای بیماران دیابتی فراهم می کند: دکتر واسم گوری ، مدیر بهداشت ، سازمان تجارت اقتصادی هند (IETO)شهید اختر ، سردبیر ، ETHealthworld با آنها صحبت کرد دکتر. وسیم غوری، مدیر ، بهداشت ، سازمان تجارت اقتصادی هند (IETO) ، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد روندهای فعلی و چالش های مرتبط با نظارت از راه دور بیمار که در طی همه گیر شدن جنب و جوش یافته است.

چه روندها و چالش هایی در نظارت از راه دور بیمار وجود دارد؟
برای اینکه بیمار از راه دور نظارت م efficientثر داشته باشد ، پزشک و بیمار باید در مرحله اولیه با هم کار کنند. در چند بازدید اول از کلینیک ؛ پزشک بیمار را معاینه می کند و در مورد تعداد و پارامترهای سلامتی که باید به طور مداوم مشاهده شوند تصمیم می گیرد. در مدیریت دیابت و بیماری های قلبی ، بیمار نیاز دارد که به طور منظم موارد حیوانی مانند فشار خون ، قند خون ، وزن را ردیابی کند و نیاز به برنامه دارویی داده شده داشته باشد. البته همه اینها با استفاده از دستگاه های دیجیتال! سپس داده ها با استفاده از اتصال بلوتوث در دستگاه های دیجیتال به صورت دستی یا خودکار در یک برنامه منحصر به فرد (برنامه) ذخیره می شوند. بیشتر برنامه ها برای نظارت بر بیمار از راه دور ، استفاده از دستگاه های متصل به ابر را ترجیح می دهند تا پارامترهای حیاتی را که داده ها می توانند به طور خودکار به برنامه منتقل شوند ، انجام دهند. یک پزشک می تواند به برنامه وارد شود و خواندن و پیشرفت روزانه بیمار را پیگیری کند.

مزایای نظارت از راه دور بیمار چیست؟
نظارت از راه دور بر روی بیمار می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد ، که عمدتا مربوط به مدیریت بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی است. یک بیمار می تواند بدون نیاز به مسافرت از یک متخصص انتخابی معالجه شود. چشمگیرترین مزیت نظارت بر بیمار از راه دور این است که پزشک می تواند تغییر در هر پارامتر را به فعالیت روزمره مرتبط کند. به عنوان مثال ، اگر پزشک متوجه افزایش قند خون شود ، می تواند بلافاصله بررسی کند که آیا داروهای کاهش دهنده گلوکز از دست رفته اند یا خیر. برخی از برنامه های مورد استفاده برای نظارت بر بیمار همچنین به بیمار امکان می دهد رژیم غذایی و فعالیت خود را ردیابی کند. این بیشتر به پزشک کمک می کند تا تغییرات قند خون و سایر پارامترهای سلامتی را با هم مرتبط کند.

نظارت از راه دور بیمار از طریق درمان کارآمد ، نظارت بر داده در زمان واقعی ، جلوگیری از وقایع اضطراری یا عوارض کمک می کند. مطمئناً وقت صرفه جویی می شود و علاوه بر ایجاد ارتباط بین بیمار و پزشک ، آموزش ، بازخورد و انتقال داده را نیز فراهم می کند.

آیا شواهدی در مورد اثربخشی نظارت از راه دور بیمار وجود دارد؟
محققان اثربخشی نظارت از راه دور یا نظارت از راه دور بیمار را در بیماران با بیماری های مختلف مانند مشکلات قلبی ، سرطان ، بیماری های ریوی ، بیماری های کلیوی و دیابت بررسی کرده اند. مطالعاتی که بیماران پرفشاری خون را مشاهده کرد ، گزارش داد که نظارت از راه دور در خانه BP در مقایسه با مراقبت معمول ، کنترل BP بهتری را نشان می دهد. مطالعه دیگری گزارش داد که نظارت از راه دور می تواند بازدیدهای بخش اورژانس در افراد مبتلا به نارسایی قلبی را کاهش دهد ، زیرا حیوانات و هشدارهای بالینی آنها توسط کارمندان پزشکی از راه دور کنترل می شود.

شواهد بالینی گزارش می دهد که کنترل بیمار از راه دور در افراد دیابتی می تواند به دستیابی به کنترل قند خون بهتر کمک کند. مطالعه ای که از طریق نظارت از راه دور در خانه و مراقبت های استاندارد با تماس تلفنی ماهانه مقایسه شد ، نشان داد که فقط در طی سه ماه ، نظارت از راه دور 1.7٪ کاهش در مقدار A1c را نشان می دهد ، در حالی که مراقبت های استاندارد فقط نشان می دهد. 0.7٪ کاهش

نظارت از راه دور بیمار چگونه در مقابله با دیابت کمک می کند؟
یک آزمایش کنترل شده تصادفی که اخیراً منتشر شده است ، استفاده از Telehealth را در مدیریت بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 بررسی کرده است. شرکت کنندگان در این مطالعه از بزرگسالان کم درآمد ساکن جوامع روستایی با دیابت نوع 2 کنترل نشده تشکیل شده بودند. افراد به طور تصادفی به یک گروه کنترل و یک گروه مداخله تقسیم شدند. گروه کنترل مراقبت های معمول برای دیابت نوع 2 را دریافت کردند ، در حالی که گروه مداخله ترکیبی از سلامت از راه دور را با مدیریت مورد پرستار دریافت کردند. از شرکت کنندگان در مطالعه خواسته شد روزانه میزان قند خون و فشار خون را با استفاده از سیستم telehealth برای دیابت مصرف کنند. سیستم telehealth به مدیر پرونده پرستار اجازه می داد تا بیماران را در زمان واقعی کنترل کرده و در صورت لزوم ، تحت نظارت پزشک ، دوز دارو را تنظیم کند.

این نتایج نشان می دهد که رویکرد ترکیبی telehealth و مدیریت پرونده پرستار برای بیماران مبتلا به دیابت نوع 2 بیش از مراقبت های معمول مفید است. علاوه بر این ، این نتایج نشان می دهد که نظارت از راه دور از طریق telehealth یک گزینه ارائه مراقبت امن و مناسب برای بیماران ساکن در جوامع روستایی است. نویسندگان این RCT بیشتر موفقیت گروه مداخله را بهبود پیوستگی بیمار می دانند. رعایت درمان تجویز شده و اصلاح سبک زندگی از اجزای ضروری مدیریت دیابت نوع 2 است. نتیجه گیری شد که نظارت از راه دور بیمار از طریق telehealth پیوستگی بیمار را به طرق مختلف بهبود می بخشد:

  • سیستم telehealth به بیماران این امکان را می داد که قند خون روزانه را به راحتی گزارش دهند.
  • پرستار می تواند به سرعت به وضعیت بیمار پاسخ دهد و در صورت لزوم داروها را تیتر کند.
  • Telehealth ارتباط منظم بین بیماران و مدیر پرونده پرستار را تسهیل می کند.

یافته های این مطالعه با شواهد موجود در مورد مدیریت دیابت با سیستم عامل های نظارت از راه دور / دور بهداشت سازگار است

COVID-19 چه تاثیری بر بازار داشته است؟
سیستم عامل ها و دستگاه های نظارت از راه دور بیمار (RPM) توسط ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی به ندرت مورد استفاده قرار گرفت. با این حال ، در حالی که کل جهان در حال تطبیق با “عادی جدید” است ، بسیاری از سازمان های مراقبت های بهداشتی شروع به درک مزایای فناوری RPM می کنند. پیش بینی می شود بازار telemedicine هند با 20 درصد CAGR رشد کند و پس از بیماری همه گیر COVID-19 تا سال 2020 به 32 میلیون دلار برسد. در میان راه حلهای مختلف telehealth ، RPM بیشترین کشش را به خود اختصاص داده است زیرا می توان از آن برای نظارت بر بیماران مبتلا به COVID-19 و همچنین افراد مسنی که در معرض خطر بیشتری از ویروس هستند ، استفاده کرد.

در نهایت ، چگونه می خواهیم برای تغییر در ارائه خدمات بهداشتی بهتر آماده شویم؟
چندین مطالعه کمبود قابل توجهی از پزشکان و متخصصانی را گزارش می دهد که می توانند به طور واقعی مراقبت از بیمار را انجام دهند. انتظار می رود که این وضعیت در سال های آینده در کشورهای مختلف ، از جمله هند توسعه یابد. بنابراین نظارت از راه دور بیمار ، ابزاری امیدوار کننده در مدیریت بیماری های مزمن سبک زندگی مانند بیماری های قلبی ، دیابت ، سکته مغزی و دیگران به نظر می رسد. با این حال ، برای اینکه برنامه نظارت بر بیمار از راه دور به طور موثر کار کند ، بیمار باید تعیین شود و در مدیریت وضعیت مراقبت های بهداشتی خود مشارکت داشته باشد. نظارت منظم و به روز نگه داشتن برنامه با داده ها می تواند به پزشک کمک کند تا پیشرفت را ردیابی کند و در صورت لزوم اقدامات لازم را انجام دهد. این فناوری از بیماران می خواهد تا از دستگاه های دیجیتال برای نظارت و ضبط پارامترهای مهم استفاده کنند و سپس به طور فعال در همکاری با ارائه دهندگان خدمات بهداشتی برای مدیریت وضعیت خود شریک شوند.

کنترل از راه دور بیمار از طریق telehealth پتانسیل زیادی برای تغییر در روش کنترل دیابت از طریق بهبود کارایی مراقبت و افزایش کیفیت درمان برای همه بیمارانی که از این بیماری رنج می برند ، دارد. ارائه دهندگانی که از فناوری جدید بهداشتی استفاده می کنند ، قادر به افزایش دسترسی به خدمات درمانی در جوامع کم مصرف و کاهش هزینه های مراقبت های بهداشتی مرتبط با مدیریت دیابت خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *