مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

رای هند سازمان ملل برای طبقه بندی مجدد ماری جوانا باعث ابرو می شود ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

رای هند در سازمان ملل برای طبقه بندی مجدد ماری جوانا باعث ابرو می شوددهلی نو: هند به تصویب اقدام کمیسیون مواد مخدر سازمان ملل (CND) برای حذف حشیش از برنامه چهارم کنوانسیون 1961 که در آن در کنار مواد مخدر مانند هروئین ذکر شده بود ، رای مثبت داد.

به دنبال توصیه WHO برای تغییر در دامنه کنترل شاهدانه و مواد مرتبط با حشیش ، تصمیم برای طبقه بندی شاهدانه و حذف آن از دقیق ترین لیست کنترل مواد مخدر. در حالی که هند به رقیق كردن رأی داد ، قوانین داخلی آن همچنان سخت است ، و در نتیجه اقدامات دستگاههای اجرایی همانطور كه ​​در مورد اداره كنترل مواد مخدر در بمبئی در زمینه توقیف مقادیر اندك و شخصیتهای بالیوود برای تصرف در اختیار گرفته شد ، اقدام كرد.

هند به تصویب تصمیم برای انتخاب حشیش به عنوان داروی کم خطرتر که در اینجا ابرو برافروخته رأی داد زیرا NCB ستاره های بالیوود را برای استفاده از همان داروی “غیرقانونی” هدف قرار داده است. در حالی که هیچ اظهارنظر یا توضیحی درباره رای دولت ارائه نشده بود ، منابع گفتند که این تصمیم مربوط به استفاده های پزشکی احتمالی شاهدانه و توصیه های سازمان بهداشت جهانی است. همچنین اشاره شد که برخی از کشورها ، که متهم به جرم زدایی از حشیش هستند ، مجازاتی را که شامل جریمه نقدی ، بازپروری و خدمات اجتماعی می شود ، پایان نداده اند.

منابع رسمی گفتند که دولت بعداً موضع خود را توضیح خواهد داد. کمیسیون با 27 رای موافق ، 25 رای مخالف و با یک رای ممتنع ، تصمیم گرفت که از توصیه WHO پیروی کند. طبق اخبار سازمان ملل ، CND دری را برای شناخت پتانسیل دارویی و درمانی داروی معمول استفاده می کند اما هنوز هم تا حد زیادی غیرقانونی باز کرده است.

“علاوه بر این ، بر اساس گزارش های خبری ، این تصمیم همچنین می تواند تحقیقات علمی بیشتری را در مورد خواص دارویی گیاهان دیرینه اعلام کند و به عنوان کاتالیزور برای کشورها برای قانونی کردن دارو برای استفاده دارویی عمل کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *