مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

رشد در پزشکی از راه دور باعث کاهش وابستگی به همسران ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

رشد در پزشکی از راه دور باعث کاهش وابستگی به کاکاها می شودWHO تخمین می زند که حدود 57.3 درصد از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در هند ، که ادعا می کنند پزشک هستند ، فاقد صلاحیت پزشکی هستند. آنها ارائه دهندگان خدمات بهداشتی یا غیر رسمی هستند. و هم در محیط های روستایی و هم شهری اما بیشتر در روستاها وجود دارد. بر اساس گزارش WHO ، در حالی که 60٪ از جمعیت هند در مناطق روستایی زندگی می کنند ، تنها 40٪ از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در آنجا کار می کنند و به مردم چاره ای جز مراجعه به زنان نمی دهند.

با این حال ، با افزایش پزشکی از راه دور در هند – مشاوره های آنلاین با پزشکان در سال 2020 300٪ افزایش یافته است – اکنون مردم در مناطق روستایی می توانند به یک پزشک واجد شرایط دسترسی پیدا کنند. گزارشی که توسط برنامه مراقبت های بهداشتی Practo و انجمن غیر انتفاعی پزشکی از راه دور هند ، در مورد رشد پزشکی از راه دور در هند در سال 2020 جمع آوری شده است ، نشان می دهد که افراد غیرمترو ، از جمله روستاها ، 750٪ رشد پزشکی از راه دور را به ثبت رسانده اند.

دکتر موکوند تواری ، دندانپزشکی که در بمبئی مشغول به کار است ، گفت که امسال بیماران بسیار بیشتری را از شهرها و روستاهای دور افتاده دریافت کرد. “با مشاوره های ویدئویی مشاوره با ما برای آنها آسان تر شده است. من با مشاوره آنلاین از روستاهای راجستان و ماهاراشترا بیمار گرفتم. بیشتر آنها برای مشکلاتی مانند دندان درد و کمک های اولیه برای دندانهای شکسته بود. ” نسبت کلی دندانپزشکان در هند 1: 10،000 است ، اما در مناطق روستایی یک دندانپزشک 2.5 لیک از مردم را خدمت می کند و زمینه ای مناسب برای پرورش ظروف دندانی دندان ایجاد می کند.

در این گزارش اشاره شده است: “شیوع پزشکان پزشکی فاقد صلاحیت ، به ویژه در مناطق روستایی ، بسیار زیاد است و یک سیاست مراقبت های بهداشتی دیجیتال می تواند ریشه کنی کلاهبرداری و آگاهی و دسترسی پزشکان متخصص واجد شرایط به سرخپوستان روستایی باشد.”

در حالی که پزشکی پزشکی از راه دور در هند 20 سال پیش آغاز شده است ، شهرهای ردیف 2 مانند منجری ، آره ، بالاسوره ، اتا ، اورای ، خوپولی ، جاگتیال و شیوپوری برای اولین بار در سال 2020 از پزشکی دور استفاده کردند.

این گزارش همچنین نشان داد که افراد سالخورده پذیرش بیشتری برای فناوری در قالب پزشکی از راه دور نشان می دهند. در این سال 502٪ افزایش یافته است در مشاوره های آنلاین از افراد بالای 50 سال.

اگرچه سال 2020 یک موفقیت موفقیت آمیز بود ، تاریخ پزشکی از راه دور به سال 1905 برمی گردد زمانی که یک پزشک هلندی ، ویلم اینتهوون ، ECG از راه دور را از طریق سیم تلفن انجام داد. از دهه 40 تا 1920 ، پزشکان در نروژ ، ایتالیا و فرانسه در حال انجام مشاوره های رادیویی با بیماران داخل کشتی در دریا و جزایر دور افتاده بودند.

در هند ، پزشکی از راه دور توسط ISRO (سازمان تحقیقات فضایی هند) در سال 2001 شروع به کار کرد. این بیمارستان بیمارستان Apollo چنای را با بیمارستان روستایی Apollo در دهکده Aragonda در منطقه Chittoor در آندرا پرادش پیوند داد. طی سالها ، شبکه پزشکی از راه دور ISRO برای اتصال 45 بیمارستان از راه دور و روستایی و 15 بیمارستان فوق تخصصی گسترش یافته است.

به دلیل قفل شدن و فاصله اجتماعی و ترس از ابتلا به بیماری Covid-19 ، قرار ملاقات حضوری با پزشک در سال 2020 32٪ کاهش یافت. با این حال ، مراجعه به متخصصانی مانند جراحان مغز و اعصاب و متخصصان قلب ، برای شرایطی که پزشکی از راه دور نمی تواند کار کند ، چهار برابر شد بیشتر از سال گذشته

افرادی که از مشکلات بهداشت روان رنج می برند نیز از پزشکی از راه دور بهره مند می شوند. در س overallالات کلی مربوط به سلامت روان 302٪ افزایش داشته است. در شهرهای غیرمترو رشد 375 درصدی س healthالات آنلاین بهداشت روان ثبت شده است. روانپزشکی به عنوان یکی از برترین تخصص های مورد استفاده در ساعات آخر شب ظاهر شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *