مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

زنی 90 ساله از ایرلند شمالی اولین بیمار در انگلیس است که واکسن Pfizer Covid-19 را دریافت می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

زنی 90 ساله از ایرلند شمالی اولین بیمار در انگلیس است که واکسن Pfizer Covid-19 را دریافت می کندانگلستان بزرگترین مبارزات واکسن خود در تاریخ را از روز سه شنبه آغاز کرد ، زیرا مادربزرگ 90 ساله مارگارت کینان به اولین کسی در جهان تبدیل شد که با استفاده از Covid-19 به Pfizer / BioNTech برخورد کرد.

در ساعت 6:31 صبح به وقت گرینویچ ، پرستار می پارسونز در بیمارستان محلی خود در کاونتری ، مگ پاکننده مگی را برای نجات جان بیمار تعیین کرد تا آنچه را سرویس بهداشت ملی (NHS) “لحظه برجسته” در روز V یا روز واکسن نامیده است ، نشان دهد. در مبارزه با ویروس کشنده.

“من احساس می کنم که به عنوان اولین شخصی که علیه Covid-19 واکسینه شده ام بسیار ممتاز است ، این بهترین هدیه تولد زود هنگام است که می توانم آرزو کنم زیرا این بدان معنی است که بالاخره پس از حضور در من می توانم در سال جدید منتظر گذراندن وقت با خانواده و دوستانم باشم مگی که هفته آینده 91 ساله می شود گفت.

دستیار پیشین جواهرات فروشی که چهار سال پیش بازنشسته شده است ، یک دختر ، یک پسر و چهار نوه دارد و به دنبال این است که با دریافت دوز تقویت کننده اضافی 21 روز بعد بتواند دوباره بیرون برود.

وی گفت: “من نمی توانم به اندازه کافی از مه و کارمندان NHS تشکر کنم که به شدت مراقب من بوده اند ، و توصیه من به هر کس که واکسن را ارائه می دهد این است که این واکسن را مصرف کند – اگر من بتوانم آن را در سن 90 سالگی انجام دهم ، شما نیز می توانید آن را انجام دهید.”

پرستار پارسونز گفت: “افتخار بزرگی است که اولین نفر در کشور هستم که یک ضربه Covid-19 را به بیمار تحویل می دهد ، من فقط خوشحالم که می توانم در این روز تاریخی نقشی داشته باشم.”

مگی در میان اولین مجموعه افرادی است که از قبل توسط NHS برای زخم با توجه به معیارهای خطر سلامتی از پیش تعیین شده با آنها تماس گرفته شده و شامل پدربزرگ هندی شوکلا 87 ساله هندی بریتانیایی است که اولین دوز خود را در یک دوره دریافت می کند بیمارستان در نیوکاسل.

دکتر گفت: “من بسیار خوشحالم که امیدوارم به پایان این بیماری همه گیر نزدیک شویم و خوشحالم که با انجام واکسن تلاش خود را انجام می دهم ، من وظیفه خود می دانم که این کار را انجام دهم و هر کاری که می توانم برای کمک به آنها انجام دهم.” شوكلا ، یك مبارز روابط نژادی.

آنها براساس معیارهای تعیین شده توسط کمیته مشترک واکسیناسیون و ایمن سازی مرحله ای بر اساس افرادی که در بالاترین خطر مرگ از ویروس کشنده قرار دارند ، انتخاب شده است.

افراد 80 سال به بالا و همچنین کارگران مراقبت از منزل اولین بار در این هفته به همراه کارگران NHS که در معرض خطر بالاتری از بین اولین کسانی هستند که “ضربان جان نجات دهنده” را دریافت می کنند ، این زخم را دریافت می کنند.

“امروز یک گام بزرگ به جلو در مبارزه با ویروس کرونا در انگلستان است ، زیرا ما تحویل واکسن را به اولین بیماران در سراسر کشور آغاز می کنیم. من بسیار افتخار می کنم به دانشمندان تولید کننده واکسن ، افراد عمومی که در آزمایشات شرکت کردند و NHS که خستگی ناپذیر تلاش کرده اند تا خود را برای عرضه آماده کنند ، “نخست وزیر بوریس جانسون گفت.

با این حال ، نخست وزیر انگلیس با یادداشت احتیاط گفت واکسیناسیون دسته جمعی به زمان نیاز دارد و بنابراین لازم بود که “چشمان روشن” در مورد چالش های باقی مانده باقی بماند.

وی گفت: “همانطور که برنامه در هفته ها و ماه های پیش رو افزایش می یابد ، رعایت برنامه Covid Winter مهمتر از همیشه است – پیروی از قوانینی که در منطقه خود دارید و اصول دست ، صورت و فضا را بخاطر بسپارید.”

از آنجا که واکسن Pfizer هفته گذشته از سازمان تنظیم مقررات داروها و محصولات بهداشتی (MHRA) چراغ سبز گرفت ، NHS گفت.

کارگران این سازمان به طور شبانه روزی در تلاشند تا چالش لجستیکی مقیاس بزرگ استقرار واکسن را مدیریت کنند. در تعطیلات آخر هفته ، بیمارستان ها شروع به دعوت بیش از 80 سالگی برای یک لگن کرده اند و با ارائه دهندگان خدمات مراقبت از خانه کار می کنند تا کارکنان خود را در کلینیک های واکسیناسیون رزرو کنند.

انگلیس گفت: “ما امروز ، V-day ، به عنوان یک لحظه اساسی در مقابله با این بیماری وحشتناک به گذشته نگاه خواهیم کرد ، و من افتخار می کنم که خدمات بهداشتی ما در سراسر انگلستان در شرف بزرگترین برنامه واکسیناسیون ما هستند.” وزیر بهداشت مت هنکوک

“با بیش از 80 سال سن و خط مقدم کارکنان مراقبت های بهداشتی و واکسن های خود را از امروز دریافت می کنند ، با شروع محافظت از عزیزان آسیب پذیر ما در برابر ویروس ، کل کشور نفس راحتی می کشد.

“اکنون وقت آن است که محکم بنشینید و صبور باشید تا زمانی که توسط NHS مطلع شوید که زمان واکسیناسیون شما است. تا آن زمان ، با ادامه پیروی از محدودیت های محلی ، از خود و NHS محافظت کنید. ما می توانیم در انتهای تونل نور ببینیم اما او هنوز یک راه طولانی را در پیش دارد. “

فرمول Pfizer / BionTech یک واکسن mRNA است که از بخش کوچکی از کد ژنتیکی ویروس همه گیر برای آموزش نحوه مبارزه با Covid-19 و ایجاد ایمنی به بدن استفاده می کند.

MHRA تأکید کرده است که علی رغم سرعت بخشیدن به روند ، به دلیل فوریت یافتن واکسن م againstثر علیه بیماری همه گیر که در سراسر جهان ویران کرده است ، فقط پس از آزمایش های ایمنی “دقیق” برای استفاده گسترده پاک شده است.

سر ، مدیر اجرایی NHS انگلیس گفت: “امروز فقط اولین قدم در بزرگترین برنامه واکسیناسیون است که این کشور تاکنون دیده است. تکمیل کار چند ماه طول می کشد و بیشتر لوازم واکسن در دسترس است و تا آن زمان ما نباید مراقب خود باشیم.” سایمون استیونز ، همانطور که از همه کسانی که در اولین واکسیناسیون Covid-19 تأیید شده بالینی به خاطر “دستیابی به ماههایی که معمولاً سالها طول می کشد” تمجید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *