مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سرم برای دوزهای واکسن 1.1cr سفارش می گیرد ، حمل و نقل را در میان شدت امنیتی آغاز می کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

سرم برای دوزهای واکسن 1.1cr سفارش می گیرد ، حمل و نقل را در میان امنیت شدید آغاز می کندپونا: فرآیند انتقال واکسن Covishield از روز دوشنبه پس از دریافت سفارش خرید اولیه مرکز برای 11 میلیون (1.1 کرور) دوز با 200 روپیه در هر دوز ، توسط موسسه سرم هند (SII) آغاز شد.

این باعث می شود که واکسن Oxford University-AstraZeneca ، که توسط SII تولید می شود ، اولین واکسن Covid-19 باشد که برای برنامه ایمن سازی انبوه استفاده می شود.

عضو NITI Aayog (سلامتی) VK Paul به یک کانال تلویزیونی گفت که هر دو Covishield و Covaxin در مرحله اولیه خود استفاده می شوند.

عصر روز دوشنبه ، شش کامیون یخچال دار برای رسیدن به حمل و نقل واکسن کوویشیلد در میان اقدامات شدید پلیس به SII رسیدند. قرار بود کامیون های حاوی ویال های واکسن اوایل روز سه شنبه موسسه را برای اعزام به سراسر کشور ترک کنند.

این واکسن از 16 ژانویه به صورت رایگان در اختیار گروه های اولویت دار از جمله مراقبت های بهداشتی و کارگران خط مقدم قرار می گیرد.

آماده شدن برای واکسن

Jab احتمالاً در ژوئن با فرمت mkt در دسترس خواهد بود ، ممکن است 1 کیلوگرم پوند هزینه داشته باشد

منابع اواخر دوشنبه شب تأیید کردند که محموله های واکسن با پروازهای مختلف از فرودگاه پونا صبح روز سه شنبه به چنای ، پاتنا ، چندیگره ، دهلی ، بنگالورو ، لکنو ، گاندیناگر ، کلکته ، گواهاتی ، حیدرآباد ، ویجایوادا و بوبانسوار ارسال می شود. این واکسن که احتمالاً تا ماه ژوئن در بازار موجود است ، انتظار می رود هزینه آن در هر دوز 1000 روپیه باشد.

یک سرویس دهنده تدارکات زنجیره ای سرد ، Kool-Ex Cold Chain Ltd ، مسئولیت انتقال واکسن از کارخانه SII در پونا را به 48 انبار دولتی در مرحله اول اختصاص داده است.
روز دوشنبه ، ون های پلیس کامیون ها را تا محل SII اسکورت می کردند ، جایی که پلیس ها در طول روز مستقر بودند. پلیس گفته است که چهار وانت ، هر کدام با چهار پلیس ، کامیون ها را از SII تا فرودگاه اسکورت می کنند.

منابع گفتند از شش کامیون ، انتظار می رفت که دو کامیون به گجرات و یک کامیون نیز به کارنال بروند. برخی از محموله ها در اولین پروازهای خارج از فرودگاه پونا در روز سه شنبه پیش بینی می شود.

کمیته پلیس پونا آمیتاب گوپتا گفت: “اگر کامیون ها به ایالت های دیگر بروند ، پلیس همچنین کامیون های SII را که واکسن را به مناطق مختلف ایالت و مرزهای ایالتی حمل می کنند ، باندباست ارائه می دهد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *