مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سلامت دیجیتال در کانون توجه است زیرا همه گیری باعث تغییر مرکز توجه فناوری می شود ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

سلامتی دیجیتال در کانون توجه است زیرا همه گیری باعث تغییر مرکز فناوری می شودواشنگتن: مراقبت های بهداشتی دیجیتال در این هفته در میان رویدادهای بزرگ صنعت فناوری در کانون توجه قرار گرفته است که اهمیت خدمات از راه دور را برجسته کرده است و تأثیر آن بر تحویل پزشکی پایدار است.

نمایشگاه الکترونیک مصرفی که از روز دوشنبه بصورت آنلاین برگزار می شود ، فناوری ویزیت بیمار از راه دور ، حسگرهای زیستی و مجموعه وسایل دیگری را به نمایش می گذارد که می تواند به افراد کمک کند تا از مطب پزشکان و اتاق های انتظار خودداری کنند.

طبق تحقیقات محققان فراست و سالیوان پیش بینی شده بود كه تقاضا برای خدمات بهداشت از راه دور فقط در ایالات متحده 64 درصد افزایش یابد و این امر نیاز به سیستم عامل های ارتباطی بهتر ، دستگاه های نظارت بر خانه و موارد دیگر را تأكید می كند.

سمیر قمر ، پزشک خانواده و بنیانگذار MedWand ، که انتظار می رود دستگاه خود را با 10 مورد تشخیصی راه اندازی کند ، گفت: “ما یاد گرفته ایم که رفتن به اتاق های انتظار با سایر بیماران بیمار می تواند مشکل ساز شود و افراد به دنبال راه های دیگری برای مراقبت هستند.” امسال ابزار مراقبت از راه دور

قمر ، که در یک میزگرد CES سخنرانی می کند ، گفت که این همه گیری همچنین شکاف هایی را در پزشکی از راه دور از جمله کمبود اینترنت قابل دسترسی برای برخی از اقشار جامعه نشان می دهد.

قمر به خبرگزاری فرانسه گفت: “یکی از مشکلات بزرگ عدم ​​توانایی معاینه بیماران از راه دور است.”

قمر خاطرنشان کرد: شرکت ها در حال تولید ابزارهای از راه دور هستند که می توانند در خانه استفاده شوند ، از جمله استتوسکوپ ، اتوسکوپ ، دستگاه های اندازه گیری فشار خون و قلب ، اما برای دستیابی به تأیید مقررات باید از دقت بالایی برخوردار باشند.

غرفه داران CES دستگاه هایی را نشان می دهند که افراد مسن را که به تنهایی زندگی می کنند ، برای مشاهده علائم مشکلات پزشکی ، پوشیدنی هایی که به تشخیص زودرس بیماری و همچنین ابزارهای مختلف تشخیصی کمک می کنند ، کنترل می کنند.

همچنین مجموعه ای از ابزارهای بهداشتی محل کار ، از دماسنج های هوشمند گرفته تا دستگاه های تصفیه هوا و ربات های بهداشتی ، در معرض نمایش قرار می گیرند.

ریچارد ویندزور ، تحلیلگر مستقل فناوری که وبلاگ رادیو موبایل آزاد را قلم می زند ، گفت: “دستگاه های دیوانه ای مانند دستگاه های تصفیه هوای شخصی که سال گذشته با سرگرمی مشاهده شده اند ، در سال جاری بسیار بیشتر مورد توجه قرار خواهند گرفت.”

– سوابق دیجیتال ، تجزیه و تحلیل – یکی دیگر از عناصر مهم مراقبت های پزشکی از راه دور ، پیگیری داده های بهداشتی و استفاده از ابزارهای تجزیه و تحلیل برای درک بهتر خطرات Covid-19 و همچنین سایر بیماری ها است ، یادآور می شود Bettina Experton ، مدیر اجرایی در بستر سلامت دیجیتال Humetrix ، یک غرفه دار قدیمی CES.

با مراجعه بیشتر افراد به پزشکی از راه دور ، “اکسپرتون” گفت: “گاهی اوقات پزشک ممکن است رابطه ای با بیمار نداشته باشد ، بنابراین برای سابقه پزشکی آنها یک نیاز اساسی وجود دارد.”

“ما برنامه های مختلف تلفن همراه با سابقه پزشکی را ایجاد کرده ایم که می توانید با فشار یک دکمه آنها را به اشتراک بگذارید.”

این پلتفرم که برای افراد و بیمه ها در دسترس است همچنین از هوش مصنوعی برای ارزیابی خطرات افراد مبتلا به ویروس کرونا استفاده می کند.

به همین ترتیب ، Axion Research مستقر در توکیو از یک سیستم تشخیص زودهنگام رونمایی می کند که خطرات بیماری ، از جمله سرطان و آلزایمر را با استفاده از AI برای “نقشه برداری” از چشم انداز سلامت مردم پیش بینی می کند.

– تناسب اندام تکامل می یابد – در حالی که CES مدت زیادی است برای تناسب اندام به محصولات مصرفی متمرکز شده است ، با پیشرفت تکنولوژی ، این امر به طور فزاینده ای در زمینه بهداشت و درمان اعمال می شود ، گفت رابین مرداک از گروه مشاور Accenture ، که نمایش را دنبال می کند.

مرداک گفت: “این امر به سمت مصرف کننده سلامت و تناسب اندام متمرکز شده است ، اما کراس اوور وجود دارد.”

“شما اکنون ساعت های هوشمند و دستگاه های دیگری دارید که نبض ، اکسیژن خون و موارد دیگر را کنترل می کنند و این داده های زیادی را فراهم می کند” که می تواند برای اهداف پزشکی استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *