مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سلامت روان در محل کار ، توسط رباتها و برنامه ها ذخیره می شود؟ ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

سلامت روان در محل کار ، توسط ربات ها و برنامه ها ذخیره می شود؟توسط کریس تیلور

نیویورک: همه ما با چالش های سال 2020 آشنا هستیم ، اما ممکن است هنوز عمیق و گسترده بودن آنها را دست کم بگیریم.

بر اساس گزارشی از Workplace Intelligence و Oracle ، از هر 10 کارمند هفت نفر می گویند که این سال پر استرس ترین سال زندگی کاری آنها بوده است.

برای شرکت ها ، این بدان معناست که مسائل بهداشت روانی کارمندان از یک نگرانی ثانویه در سالهای گذشته ، به یک نگرانی اصلی تبدیل شده است. اما در دسترس قرار دادن کمک ، به سرعت و در مقیاس ، کار ساده ای نیست.

این همان جایی است که هوش مصنوعی می تواند وارد شود. نه تنها کارمندان می گویند که آنها به کمک و راهنمایی روبات ها باز هستند – به صورت ربات های چت ، برنامه های سلامتی و مراقبه ، نظارت بر تناسب اندام و موارد دیگر – بلکه 82٪ می گویند هوش مصنوعی بهتر است بر اساس مطالعه هوش محل کار ، بیش از انسان در ارائه پشتیبانی است.

و 68٪ می گویند که برخلاف یک مدیر انسانی ، تعامل با یک ربات را در موضوعاتی مانند استرس و اضطراب ترجیح می دهند.

برای فهمیدن اینکه هوش مصنوعی چگونه می تواند در این لحظه از بحران محیط کار کمک کند ، با Dan Shawwbel ، شریک عامل Workplace Intelligence و نویسنده کتاب های متعددی از جمله “بازگشت به انسان” به گفتگو نشستیم.

س: کارمندان در سال 2020 چگونه کنار می آیند؟

پاسخ: کارگران در سراسر جهان می گویند این سال سخت ترین سال آنها بوده است و این منطقی است ، زیرا هیچ کس تا به حال چنین چیزی را تجربه نکرده است. درجه عدم اطمینان بسیار بالایی وجود دارد و هیچ کس نمی داند دقیقاً چگونه همه اینها بازی می کنند.

س: متوجه شدید که کارمندان نسبت به استفاده از هوش مصنوعی در عرصه بهداشت روان بسیار پذیرنده هستند – چرا چنین است؟

پاسخ: افراد نمی خواهند براساس مسائل روحی و روانی که با آنها روبرو هستند قضاوت شوند. آنها نمی خواهند به عنوان کارگری که دارای مشکل است درک شوند ، زیرا فکر می کنند این ممکن است به آینده شغلی آنها آسیب برساند. این حتی در رده های بالای سازمان ها نیز صادق است: مدیران در مجموعه C در واقع بیشترین اضطراب را از همه تجربه می کنند.

س: بنابراین چگونه هوش مصنوعی می تواند به این مسئله کمک کند؟

پاسخ: مزیت فناوری این است که 24/7 روز در دسترس است. در مورد شما قضاوت نمی کند و به نژاد یا کلاس یا جنسیت شما اهمیتی نمی دهد. این پاسخ های غیر مغرضانه و اطلاعات مفید سلامتی را به شما می دهد. اینطور نیست که بتوانیم 3 میلیارد درمانگر را فراخوانی کنیم ، بنابراین در اینجا باید بین انسان ها و فناوری هماهنگی ایجاد شود تا به مردم کمک کند آنچه را که تجربه می کنند ، داشته باشند.

س: این ابزارهای هوش مصنوعی ممکن است چگونه باشند؟

پاسخ: این ممکن است شامل بات بات ها ، مانند Ginger.io ، BioBeats یا Woebot باشد. این ممکن است برنامه های مراقبه مانند Calm یا Headspace باشد. این ممکن است برنامه های تناسب اندام مانند Peloton ، Fitbit یا ClassPass باشد. ممکن است ارائه دهندگان مشاوره آنلاین مانند Talkspace یا BetterHelp باشد. یا ممکن است سیستم عامل های سلامتی شرکتی مانند Castlight Health و Virgin Pulse باشد.

س: این سال چه تاثیری در استفاده از منابع بهداشت روان داشته است؟

پاسخ: اینها همه موضوعاتی بود که شرکت ها قبلاً به آن توجه می کردند ، اما اکنون همه چیز تسریع شده است ، زیرا عوارض جانبی این بحران جهانی بهداشت ، یک بحران سلامت روان است.

اعداد افسردگی حتی قبل از Covid-19 بسیار زیاد بودند و اکنون حتی محاسبه آن دشوار است. من می گویم بیشتر جمعیت جهان طی هشت ماه گذشته برخی از چالش های بهداشت روان را تجربه کرده اند.

س: هوش مصنوعی در محل کار به سرعت در حال تغییر است – در یکی دو سال آینده به کجا هدایت می کنید؟

پاسخ: این امر حتی قوی تر ، پیچیده تر ، هوشمندتر و در مقیاس بزرگتر خواهد بود ، زیرا داده های بیشتری به طور مداوم جمع می شوند و افراد بیشتری دسترسی خواهند داشت. بسیاری از این موارد برای ماندن در اینجا هستند و قرار است بخشی دائمی از سازمان ها باشند.

بخشی از این امر به این دلیل است که کارمندان خود خواهان کارفرمایان بیشتری هستند: آنها می خواهند با آنها مانند انسان رفتار شود و از نظر روحی ، جسمی و عاطفی حمایت شوند

س: با وجود واکسیناسیون ، آیا این امیدواری برای چالش های جمعی بهداشت روانی ما ایجاد می کند؟

پاسخ: امیدوارم ، اما ما همچنان باید یک شبکه ایمنی و سیستم پشتیبانی مناسب داشته باشیم ، زیرا مدت ها پس از واکسیناسیون بسیاری از افراد با چالش های بهداشت روانی روبرو خواهند شد. پیام این است که ما باید تمام مزایای فناوری را برای این قسمت از زندگی ما بررسی کنیم. انسان به علاوه ماشین آلات ، مقیاس و پشتیبانی سفارشی مورد نیاز همه را فراهم می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *