مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سلامت نیوز ، ET HealthWorld شش ایالت با 33٪ از جمعیت هند دارای 52٪ نقاط زنجیره سرد هستند

1 min read

شش ایالت با 33٪ از جمعیت هند دارای 52٪ نقاط زنجیره سرد هستندبا تأیید رسمی که به دو نامزد برای استفاده اضطراری اعطا شده است ، هند وارد مرحله اول واکسن برای مرحله اول تلقیح شده است ، و تمرکز خود را به مکانیزم و زیرساخت های زایمان منتقل کرده است. و کلید اصلی این امر شبکه بزرگ نقاط و تجهیزات زنجیره سرد است.

در حالی که وزارت اتحادیه پیش از این گفته بود كه این كشور دارای 28932 نقطه زنجیره سرد و 85،622 تجهیزات است ، داده های دولتی كه TOI به آنها دسترسی داشته است هم اكنون نشان می دهد كه فقط شش ایالت با فقط یك سوم جمعیت هند بیش از 52٪ نقاط زنجیره سرد و تقریباً 40٪ از کل تجهیزات.

ماهاراشترا ، کارناتاکا ، تامیل نادو ، راجستان ، گجرات و آندرا پرادش دارای 15،072 نقطه زنجیره سرد و 33126 تجهیزات هستند ، در حالی که از نظر جمعیت – پیش بینی های سال 2020 – این ایالت ها 46.7 کرور از 137 کرور جمعیت هند را تشکیل می دهند.

شش ایالت با 33٪ از جمعیت هند دارای 52٪ نقاط زنجیره سرد هستند

با این وجود این مرکز و ایالت ها زیرساخت های زنجیره سرد را تقویت می کنند و مسئولان از یک کار واکسیناسیون روان اطمینان دارند.

“… پیش بینی ماهیت انعطاف پذیر واکسن Covid-19 از نظر محصولات مخلوط با دامنه های مختلف دمای ذخیره سازی ، برنامه های تهیه تجهیزات اضافی زنجیره سرد توسط دولت هند از قبل برای اجرا در دست اجرا است” ، وزارت اتحادیه به عنوان بخشی از SOP واکسیناسیون گفته شده است.

این گزارش افزود که ارزیابی های زنجیره سرد و تجزیه و تحلیل شکاف به پایان رسیده است و “برنامه هایی برای تهیه تجهیزات اضافی زنجیره سرد در صورت لزوم وجود دارد.” به عنوان مثال ، کارناتاکا که در حال حاضر دومین تعداد نقاط دارای زنجیره سرد در هند است ، علاوه بر این 64 یخچال بزرگ یخ زده (ILR) از مرکز تهیه کرده است ، در حالی که 866 ILR کوچک و 28 فریزر عمیق در حال استفاده هستند.

یک مقام گفت: “تمرین مشابه در سراسر ایالت ها در حال انجام است” و یک مقام ماموریت ملی بهداشت ماهاراشترا نیز همین را به TOI تأیید کرد.

با استدلال اینکه ایالت ها نقش مهمی در اطمینان از اجرای به موقع و با کیفیت این اقدامات برای اطمینان از ظرفیت کافی سیستم زنجیره سرد برای کمپین واکسن Covid-19 ایفا می کنند ، وزارت گفت که روند شناسایی سایت های اضافی برای کولرهای ورودی (WIC) و فریزرهای ورودی (WIF) طبق برنامه توزیع GoI قبلاً آغاز شده است.

“اطمینان از آمادگی سایت برای نصب WIC / WIF در سایتهای تعیین شده ، طبق لیست چک استاندارد آمادگی سایت ، شناسایی فروشگاه های منطقه ای و فرعی که به تجهیزات اضافی زنجیره سرد احتیاج دارند ، بر اساس تخمین واکسن مبتنی بر کوهورت جمعیت و نیاز فضای اضافی زنجیره سرد و تأمین سریع تجهیزات اضافی زنجیره سرد دریافت شده به فروشگاههای شناسایی شده با نصب و راه اندازی ، همه به طور موازی اتفاق می افتد “، وزارت افزود.

جدا از این ، یونیسف در ارزیابی زنجیره سرد ، برنامه ریزی برای افزایش نیاز ، تهیه تدارکات و نصب تجهیزات زنجیره سرد پشتیبانی خواهد کرد ، در حالی که UNDP از ایالات ، مناطق و بلوک های میکرو برنامه ریزی ، از جمله برنامه ریزی تدارکات زنجیره سرد و واکسن پشتیبانی خواهد کرد.

همچنین ، همانطور که قبلا توسط TOI گزارش شده بود ، هند به عنوان آخرین پیش بینی های کوتاه مدت و میان مدت وزارت بهداشت و رفاه خانواده ، نیاز به افزایش تجهیزات مختلف زنجیره سرد خود در انواع مختلف مورد نیاز برای اداره واکسن ها دارد. تحت برنامه ایمن سازی جهانی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *