مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سه موسسه کلکته در صف آزمایش های واکسن کرونا قرار گرفته اند ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

سه موسسه کلکته برای آزمایش های واکسن کرونا صف می کشندKOLKATA: انتظار می رود اولین بخش Covaxin ، کاندیدای واکسن بومی Covid ، در طی یک هفته برای آزمایشات بالینی فاز III به یک بیمارستان شهری – انستیتوی ملی وبا و بیماری های روده (NICED) برسد که اگر همه چیز خوب پیش برود ، از اوایل ماه آینده شروع کنید.

NICED یکی از سه بیمارستان کلکته است که پیشتاز آزمایشات واکسنی است که در سراسر کشور انجام می شود ، دو بیمارستان دیگر دانشکده پزشکی گرمسیری (STM) و دانشکده پزشکی و بیمارستان ساگوره دوتا هستند که قرار است نامزدهای مختلف واکسن به زودی آزمایش شوند. .

شانتا دوتا ، مدیر ICMR-NICED ، گفت که در NICED ، به عنوان بخشی از آزمایشات فاز III Covaxin در سراسر هند ، 1000 داوطلب بخشی از این مطالعه خواهند بود. وی افزود: “اگر همه چیز خوب پیش برود ، باید بتوانیم محاکمه ها را تا هفته اول دسامبر آغاز کنیم.”

حدود 28500 داوطلب در سراسر کشور بخشی از مرحله سوم آزمایش Covaxin هستند که توسط Bharat Biotech و ICMR تهیه شده است.

آزمایش در NICED با کنترل دارونما انجام می شود: نیمی از شرکت کنندگان دارونما بی اثر دریافت می کنند. بقیه کاندید واکسن تجویز می شود.

دوتا گفت: “بسیاری از آنها علاقه مند به داوطلب شدن در این مطالعه شده اند.” “ما به زودی غربالگری داوطلبان را برای انتخاب افرادی که با معیارهای ما مطابقت دارند آغاز خواهیم کرد.”

STM بخشی از آزمایش فاز III Covovax ، یکی دیگر از کاندیدهای واکسن Covid-19 خواهد بود. انتظار می رود کمیته اخلاق این موسسه روز سه شنبه برای پاکسازی عرشه های دادرسی تشکیل جلسه دهد. در اینجا ، 100 داوطلب بخشی از آزمایش هستند. افراد داخلی ، از جمله پزشکان ، ابراز علاقه کرده اند که داوطلب شوند.

Covovax که در اصل توسط سازنده واکسن مستقر در آمریکا ساخته شده است ، نسخه هندی واکسن اصلی است که با همکاری Novavax در م Sسسه سرم هند (SII) فرموله شده است. علاوه بر SII و Novavax ، ICMR حامی دادگاه در STM خواهد بود.

برخلاف سایر آزمایشات واکسن ، در مطالعه STM هیچ دارویی به داوطلبان داده نمی شود.

منابعی در بیمارستان گفتند که این یک آزمایش دو بازو است که در آن به همه داوطلبان واکسن فعال داده می شود: یا Covovax SII یا NVX-CoV2373 توسط Novavax.

نارایان سواروپ نیگام ، دبیر بهداشت دولت گفت: “در حالی که آزمایشات در NICED و STM نهایی شده است ، ما برای هرگونه پیشنهاد خوب برای آزمایشات واکسن Covid آزاد هستیم.”

آزمایش در بیمارستان ساگر دوتا – از Sputnik V روسیه – بخشی از آزمایش بالینی پان هند است که توسط شرکت داروسازی هند ، دکتر ردی انجام می شود.

آزمایشگاه دکتر ردی برای انجام آزمایشات بالینی Sputnik V و همچنین توزیع آن با صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) همکاری کرده است.

یک مقام ارشد بخش بهداشت گفت: “از یک تیم متخصص خواسته شده است تا پیشنهاد انجام آزمایشات مرحله III را در بیمارستان بررسی کند.”

“از بیش از 150 واکسن Covid-19 کاندید که در مراحل مختلف پیشرفت بالینی یا بالینی هستند ، 9 مورد تحت آزمایشات منتظر یا در مرحله تکمیل مرحله III هستند. اینها براساس روش کشف خود به چهار دسته گسترده تعلق دارند. کووواکس یک واکسن نانو ذره (پروتئین شبیه ویروس) بر پایه پروتئین است. این واکسن ایمن تر است زیرا حاوی یک جز protein پروتئین مصنوعی است و نه یک ویروس کامل و نه یک ویروس حامل (وسیله نقلیه) “، گفت Santanu Kumar Tripathy ، رئیس بخش داروسازی بالینی و تجربی در STM.

کوواکسین یک واکسن ویروس کامل غیرفعال است که از یک ویروس کاملاً نابود شده استفاده می کند. Sputnik V در گروه واکسن ناقل ویروسی قرار می گیرد ، که در آن ویروس دیگری برای انتقال رمزگذاری DNA پاسخ ایمنی مورد نیاز استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *