مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سوئد می گوید که نیازی به ماسک صورت نیست زیرا Covid-19 بالاترین مرگ در 7000 نفر ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

سوئد می گوید که نیازی به ماسک صورت نیست زیرا Covid-19 بالاترین مرگ در 7000 نفر استاستکهلم – سوئد هنوز به ماسک صورت احتیاج نداشته است ، یک مقام ارشد بهداشت روز پنجشنبه گفت ، زیرا مرگ و میر ناشی از بیماری همه گیر بیش از 7000 نفر و یک روز پس از گسترش توصیه های سازمان بهداشت جهانی (WHO) برای استفاده از ماسک ها است.

WHO روز چهارشنبه گفت که ، در جایی که همه گیری گسترش می یابد ، مردم – از جمله کودکان و دانش آموزان 12 ساله یا بیشتر – همیشه باید در مغازه ها ، محل کار و مدارس که تهویه کافی ندارند و هنگام پذیرایی از بازدید کنندگان در خانه در اتاق هایی که تهویه خوبی ندارند ماسک بزنند.

با این حال ، آژانس بهداشتی سوئد ، که عمدتاً پشت استراتژی ممنوع قفل سوئد است ، از توصیه ماسک ها خودداری می کند ، با استناد به شواهد ضعیف در مورد اثربخشی آنها و ترس از اینکه ماسک ها می توانند بهانه ای برای منزوی نشدن هنگام بروز علائم باشند.

آندرس تگنل ، متخصص اپیدمیولوژی بزرگ سوئد ، روز پنجشنبه در یک کنفرانس خبری گفت: “ممکن است در برخی شرایط به ماسک صورت نیاز باشد. طبق گفتگوی ما با مناطق (بهداشت و درمان) هنوز در سوئد ایجاد نشده است.

وی گفت: “WHO روشن است كه شواهد موجود در مورد ماسك ضعیف است. همه مطالعات تاكنون حاكی از اهمیت داشتن فاصله از ماسك صورت است.”

در تلاش برای جلوگیری از موج شدید دوم ، استفان لوفون نخست وزیر روز پنجشنبه اعلام كرد كه مدارس متوسطه برای بقیه سال به آموزش از راه دور روی خواهند آورد.

سوئد روز پنجشنبه 35 مورد مرگ ناشی از Covid-19 را ثبت کرد که در مجموع 7007 مورد بود.

این کشور همچنین روز پنجشنبه 6448 مورد جدید ویروس کرونا را ثبت کرده است. این در مقایسه با بالای 7،240 مورد روزانه است که دو هفته پیش ثبت شده است.

سرانه مرگ و میر سوئد چندین برابر همسایگان شمال اروپا است ، اما کمتر از چندین کشور اروپایی است که قفل قفل را انتخاب کردند.

(گزارش توسط یوهان آهلندر و سایمون جانسون ؛ ویرایش ادموند بلر و مارک پاتر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *