مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سویه کووید که می تواند 3 آنتی بادی موجود در بمبئی ، سلامت نیوز ، ET HealthWorld را “فریب” دهد

1 min read

سویه کووید که می تواند 3 آنتی بادی موجود در بمبئی را بمبئی: در حالی که جستجو برای جهش بسیار واگیردار Covid-19 در انگلیس در هند ادامه دارد ، محققان مرکز یادبود تاتا در خارقار سه بیمار از منطقه کلان شهر بمبئی (خارج از بمبئی) را پیدا کرده اند که دارای یک جهش به همان اندازه نگران کننده هستند. جهش E484K نامیده می شود ، با نژاد آفریقای جنوبی در ارتباط است.

دکتر نیخیل پاتکار ، استادیار خون سازی در واحد خرگوش مرکز یادبود تاتا به نام ACTREC ، گفت: “این یکی از سه جهش (K417N ، E484K و N501Y) است که در تبار آفریقای جنوبی دیده می شود” ، 700 نمونه Covid-19 که از طریق تعیین توالی ژن قرار داده شده است. جهش های E484 نگران کننده هستند زیرا می توانند سه آنتی بادی ساخته شده توسط سیستم ایمنی بدن را “گول” بزنند یا از آن فرار کنند.

رسانه های خبری در سراسر جهان عنوان آفریقای جنوبی را “بیشتر یک مشکل” نسبت به نوع انگلستان ، که باعث موج دوم در سراسر اروپا شده است ، شروع کرده اند.

در حالی که واکسن ها بر اساس اصل ایجاد آنتی بادی کار می کنند ، محققان در سراسر جهان اکنون اثر E484 را بر روی برنامه های واکسیناسیون جمعی Covid-19 که در کشورهای مختلف در حال انجام است ، ارزیابی می کنند. دکتر پاتکار گفت: “جهش E484K کمتر در معرض خنثی سازی آنتی بادی های ایجاد شده علیه ویروس است.” وی گفت: “هنوز معلوم نیست كه این امر برای واكسیناسیون و پاسخهای ایمنی بدن به چه معناست.”

مرکز یادبود تاتا معمولاً تعیین توالی ژنتیکی را برای بیماران سرطانی انجام می دهد ، اما برای آزمایش و تعیین توالی SARS-CoV-2 در طی شیوع بیماری Covid مورد استفاده قرار گرفت.

در ماه آوریل ، تیم ACTREC چهار تا پنج جهش در نمونه ها پیدا کرد ، اما تا سپتامبر به 10-12 جهش افزایش یافت.

دکتر پاتکار گفت: “جالب اینجاست که ایزوله های SARS-CoV-2 از سه بیمار مرد (30 ، 32 و 43 ساله) با Covid-19 دارای جهش E484K هستند و در سپتامبر تشخیص داده شد که Covid-19 دارند.”

این بیماران شکل نسبتاً خفیف تری از کووید -19 را تجربه کردند ، دو مورد به قرنطینه در منزل احتیاج داشتند ، در حالی که یکی نیاز به بستری در بیمارستان داشت اما نیازی به پشتیبانی اکسیژن یا تهویه نداشت.

اتفاقاً ، در یک مطالعه مروری که قرار است به زودی منتشر شود ، م Instituteسسه ژنومیک و زیست شناسی تلفیقی مستقر در دهلی دریافت که از 86 واریانت ژنتیکی 19 مورد از ژنوم های هند 19 مورد یافت شده است.

با این حال ، هیئت منصفه تا آنجا که به جهش های B1117 و E484 مربوط می شود ، هنوز در آنجا نیست. وی افزود: “اگر بخواهیم سویه های جدیدتری مردم را آلوده كنیم ، دیگر تاكنون مانند آتش سوزی گسترده شده بود.” این انواع از سپتامبر در گردش است و منجر به شیوع بزرگتری در اینجا نمی شود. “گفت: دکتر Giridhar Babu از اپیدمیولوژیست مقیم بنگالورو از PHFI (بنیاد بهداشت عمومی هند).

سویه کووید که می تواند 3 آنتی بادی موجود در بمبئی را

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *