مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

سینوفرم چین می گوید واکسن “79٪ موثر” علیه Covid-19 ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

سینوفرم چین می گوید واکسن پکن: آزمایشات فاز 3 واکسن سینوفرم کروناویروس نشان داد که 79 درصد موثر است ، غول داروسازی چینی روز چهارشنبه گفت ، کمتر از ضربات رقیب توسعه یافته توسط Pfizer-BioNTech و Moderna ، اما یک موفقیت بالقوه در جنگ برای جلوگیری از همه گیری در آسیا است.

چین برای تولید واکسن Covid-19 خود ، در حالی که 5 آزمایش آزمایشی بالینی فاز 3 در مقیاس بزرگ انجام داده است ، در حال مبارزه با غرب است.

اما روز چهارشنبه اعلام شد اولین اطلاعات منتشر شده در مورد کارآیی یک نامزد واکسن چینی است.

موسسه محصولات بیولوژیک پکن ، یک شرکت تابعه Sinopharm ، گفت: “اثر محافظتی واکسن (Sinopharm CNBG پکن) در برابر Covid-19 79.34 درصد است.”

در بیانیه آمده است ، Sinopharm برای تأیید واکسن ویروس کرونا غیرفعال به تنظیم کننده داروی چین مراجعه کرده است ، نوعی تلقیح با استفاده از ذرات پاتوژن.

اما چین تلاش کرده است تا اعتماد بین المللی را برای نامزدهای واکسن خود جلب کند ، زیرا عدم شفافیت نتایج آزمایش مانع آن می شود.

همچنین انجام آزمایشات فاز 3 ، که به دلیل موفقیت چین در جلوگیری از گسترش Covid-19 در مرزهای خود ، باید در خارج انجام می شد ، کند است.

مقامات چینی بارها و بارها مردم را از ایمنی واکسن ها اطمینان داده و ادعا کرده اند که هیچ عکس العمل جدی وجود ندارد.

بیش از یک میلیون نفر قبلاً در چین تحت برنامه استفاده اضطراری خود با واکسن های تأیید نشده ، واکسینه شده اند ، از جمله کارمندان بهداشت و درمان ، کارمندان شرکت های دولتی و کارگران قصد سفر به خارج از کشور.

امارات متحده عربی در اوایل این ماه واکسن Sinopharm را تصویب کرد و اولین کشور خارجی تصویب کننده واکسن Covid-19 ساخت چین شد. طبق نتایج موقت آزمایش فاز 3 ، واکسن 86 درصد موثر است.

پکن متعهد شده است که این واکسن را با هزینه ای عادلانه تقسیم کند – این یک افزایش بالقوه برای کشورهای فقیر آسیایی است که در غیر این صورت به توزیع محدود ارائه شده توسط طرح COVAX اعتماد دارند.

سخنگوی وزارت امور خارجه ژائو لیجیان روز جمعه گفت: “چین متعهد شد که پس از تکمیل و استفاده از واکسن های جدید ویروس کرونا ، این محصولات به عنوان یک محصول عمومی جهانی خدمت کرده و با قیمت مناسب و معقول به جهان عرضه شوند.”

“ما همچنین به کشورهای در حال توسعه برای واکسن اولویت خواهیم داد. این کار از طریق روش های مختلف از جمله کمک های مالی و اهدایی انجام خواهد شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *