مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

شرکای هندی واکسن روسی برای تهیه به آرژانتین ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld تهیه می کنند

1 min read

شرکای هندی واکسن روسی را برای عرضه به آرژانتین درست می کنندبمبئی: هند به عنوان بخشی از توافق نامه با م Instituteسسه تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا روسیه و صندوق سرمایه گذاری مستقل صندوق سرمایه گذاری توسعه روسیه (RDIF) ، چند میلیون دوز واکسن Sputnik V برای آرژانتین تولید خواهد کرد.

این خبر روز سه شنبه هنگامی اعلام شد که رئیس جمهور آرژانتین ، آلبرتو فرناندز در مصاحبه ای گفت کشورش از واکسن Covid از روسیه تأمین خواهد شد.

کریل دیمیتریف ، مدیر عامل RDIF ، گفت: “واکسن Sputnik V برای آرژانتین توسط شرکای RDIF در هند ، کره ، چین و تعدادی دیگر از کشورهایی که در حال تولید واکسن روسی هستند تولید خواهد شد.” سخنگوی RDIF در پاسخ به این س partnerال که شریک تولید هندی آنها چه کسی است ، گفت: “ما هنوز شرکای تولیدی خود را فاش نکرده ایم ، ترجیح می دهیم جزئیات را فاش نکنیم.”

شرکای هندی واکسن روسی را برای عرضه به آرژانتین درست می کنند
RDIF برای انجام آزمایشات بالینی و ساخت نزدیک به 100 میلیون دوز واکسن Sputnik V برای هند با دکتر ردی هند همکاری دارد. این شرکت ها آزمایش های بالینی این واکسن را در هند آغاز کرده اند و دکتر ردی هفته گذشته اعلام کرد که انتظار نتایج آزمایشات تا مارس 2021 را دارد.

اسپوتنیک V از ناقل آدنو ویروس انسانی استفاده می کند ، بستر واکسنی که در گذشته برای واکسن هاری تجاری شده و اخیراً برای ابولا مورد استفاده قرار گرفته است.

دیمیتریف ، مدیر عامل RDIF در مصاحبه ای با ET در ماه سپتامبر گفت که این شرکت در حال مذاکره با پنج تولید کننده هندی دیگر برای معامله برای تولید واکسن خود است. دیمیتریف به ET گفت: “ما معتقدیم هند قطب بزرگی برای تولید واكسن های روسی خواهد بود و این واكسن ها نه تنها به هند ، بلكه به بازارهای دیگر نیز عرضه می شود.”

RDIF در حال مذاکره با شرکتهایی مانند Mankind Pharma برای فروش و توزیع واکسن خود در هند بود ، اما هنوز هیچ یک از این دو شرکت به طور رسمی این معاملات را اعلام نکرده اند. به گفته مقامات آگاه از این پیشرفت ، RDIF به دنبال یک قرارداد تولید بالقوه با حداکثر 300 دوز است.

آزمایشات Sputnik V در کشورهایی مانند امارات ، برزیل و ونزوئلا در حال انجام است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *