مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

شیوع آنفلوانزای مرغی در هیماچال ، کرالا ، راج ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

شیوع آنفلوانزای مرغی در هیماچال ، کرالا ، راجهیماچال پرادش ، کرالا و راجستان روز دوشنبه تأیید کردند که آنفلوانزای مرغی دلیل مرگ صدها پرنده است حتی در حالی که چندین ایالت دیگر از جمله پنجاب ، مادیا پرادش و جارخند هشدارهایی را درباره این بیماری اعلام کردند.

مرگ پرندگان مهاجر – 2300 نفر تا روز دوشنبه – در منطقه مخزن سد پونگ در منطقه کانگرا در هیماچال پرادش به دلیل آنفلوانزای مرغی بود ، رئیس محافظ جنگل ها ، دارامشالا ، اوپاسانا پاتیال ، روز دوشنبه تأیید کرد. به عنوان احتیاط ، دولت ایالت فروش ، خرید و ذبح طیور در بخشهای فاتح پور ، دهرا ، جوالی و ایندورا در منطقه کانگرا را ممنوع کرده است. صادرات محصولات مرغ و ماهی نیز متوقف شده است.

کرالا در شعاع 1 کیلومتری نقاط شیوع پرندگان را می کشد
شیوع آنفلوانزای مرغی در هیماچال ، کرالا ، راجکی راجو ، وزیر حیات وحش و دامپروری کرالا گفت که 12000 اردک توسط این بیماری کشته شدند. به مقامات دستور داده شده است كه همه پرندگان را در شعاع يك كيلو متر در مناطقي كه گزارش شده است ، از بين ببرند. این شامل انواع پرندگان طیور و زینتی است. راجو گفت که برای جلوگیری از شیوع بیشتر این بیماری ، باید 36000 پرنده از بین بروند.

این سومین شیوع آنفولانزای مرغی در Alappuzha طی هفت سال گذشته است. “طبق برآورد اداره دامداری ، 34602 پرنده (عمدتا اردک) باید در کوتناد کشتار شوند و طی سه روز تکمیل خواهد شد. این جمع شامل 5975 پرنده در ندومودی ، 11،250 پرنده در تاكاذی ، 4627 پرنده در پالیپاد و 12750 پرنده در كاروواتا است. ”

همچنین ، انستیتوی ملی بیماری های دامی با امنیت بالا در بوپال تأیید کرده است که مرگ کلاغ ها در جهالوار راجستان به دلیل آنفلوانزای مرغی بوده است. تلفات ، بیشتر کلاغ ها ، روز دوشنبه به 522 رسید. ویرندرا سینگ مدیر دامداری گفت: “بیشترین تعداد تلفات کلاغ ، 36 مورد ، در جیپور گزارش شده است. تا 4 ژانویه ، 391 کلاغ در سراسر ایالت کشته شده اند. “

به غیر از جیپور ، دو مورد جدید در جهالوار گزارش شده است. مرگ در كوتا (12) ، باران (12) و بيكانر (11) گزارش شده است. در منطقه داواسا ، شش مورد مرگ ثبت شده است – دو کلاغ و چهار حواصیل. همچنین ، مرگ یک حواصیل و چهار کلاغ در جودپور گزارش شده است. یک مقام ارشد دامداری گفت: “مظنون به اینكه پرندگان مهاجر منبع این ویروس هستند.” یک مقام ارشد دپارتمان بهداشت گفت شما، “آنفولانزای مرغی ممکن است از پرندگان به انسان منتقل شود. ما به مقامات خود دستور داده ایم كه از نزدیک مزارع مرغداری و سایر مناطق محل سكونت پرندگان را تحت نظر داشته باشند. “

ترس از ابتلا به آنفلوانزای مرغی پس از مرگ 53 پرنده در بانتوا در جوناگاد گجرات ، که اکثر آنها لاپینگ هستند ، توسط مقامات اداره جنگل برطرف شد و گفت که پس از مرگ نشان داد که ممکن است پرندگان در اثر مسمومیت مرده باشند.

در همین حال ، نماینده مجلس نیز در مورد شیوع آنفلوانزای مرغی H5N8 هشدار داد که طی یک هفته گذشته 160 کلاغ و حداقل دو حواصیل را در ایندوره کشته است. از مقامات بخش دامپروری در هر منطقه خواسته شده است که در حالت آماده باش باشند و برای بررسی شیوع ویروس SOP ها را دنبال کنند. تاکنون شواهدی از انتقال به مرغداری وجود ندارد. در پی مرگ پرندگان در هیماچال ، بخش دامپروری در منطقه پاتانكوت پنجاب اقدامات پیشگیرانه را برای جلوگیری از شیوع هر گونه عفونت احتمالی در میان پرندگان مرغ از پرندگان مهاجر آغاز كرده است. رمز و راز باعث می شود مرگ مرغ پوشیده شود زیرا علت این امر بی نتیجه مانده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *