مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

صادرات دارو در نیمه اول FY21 ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld 15 درصد افزایش می یابد

1 min read

صادرات دارو در نیمه اول سال مالی مالی سال گذشته 15٪ افزایش یافته استحیدرآباد: صادرات دارویی از کشور در حال عبور از 23 میلیارد دلار برای اولین بار در سال مالی پس از رشد 14.85٪ سالانه با 11.78 میلیارد دلار در نیمه اول است ، یک مقام ارشد وزارت بازرگانی گفت.

“با توجه به نشانه های تقاضا برای محصولات دارویی ما در سراسر جهان ، هند احتمالاً در نیمه دوم مالی نیز رشد مشابه صادرات دارو را حفظ خواهد کرد و مالی را با صادرات حداقل 23 میلیارد دلار بسته خواهد کرد و حتی ممکن است 24 دلار را لمس کند. b ، “گفت راوی عدی باسکار ، DG ، Pharmexcil.

این رشد با استفاده از فرمولاسیون های دارویی و مواد بیولوژیکی انجام می شود ، در حالی که حمل و نقل در سالهای آوریل تا سپتامبر با رشد 21.85 درصدی با 8.99 میلیارد دلار در دوره آوریل-سپتامبر ، در حالی که کشورهای سراسر جهان برای رسیدن به جهش تقاضا در میان همه گیر Covid-19 به هند مراجعه کردند ، که باعث قفل شدن و ایجاد اختلال در تولید در بسیاری از نقاط جهان شد.

برای اولین بار در تاریخ صادرات دارویی هند ، فرمولاسیون ها و مواد بیولوژیکی 76.3٪ از کل صادرات دارو را در این نیمه اول به خود اختصاص داده اند ، در حالی که این رقم در حدود 72٪ در سال گذشته بود.

هند در سال مالی گذشته به ارزش 20.58 میلیارد دلار دارویی صادر کرده بود.

“ما پیش بینی کرده بودیم هند 22 میلیارد دلار صادرات دارویی را در سال گذشته گزارش کند ، اما به دلیل اختلالات در تدارکات و قفل در کشورهای مختلف وارد کننده در طی همه گیر Covid-19 در سه ماهه آخر مالی منتهی به مارس 2020 ، کوتاه آمدیم و به 20.58 میلیارد دلار رسیدیم ، “عدی باسکار به ET گفت.

علاوه بر فرمولاسیون ها و مواد بیولوژیکی ، محصولات گیاهی نیز در نیمه اول با 168.87 میلیون دلار رشد سالانه 20.77٪ را تجربه کردند. محصولات گیاهی کمتر از 1.5٪ صادرات داروخانه هند را تشکیل می دهد.

صادرات داروهای عمده ، واسطه های دارویی ، ایوش ، واکسن ها و جراحی ها در نیمه اول به دلیل تغییر در تمرکز مراقبت های بهداشتی فوری در سراسر جهان برای مدیریت همه گیر Covid-19 ، به میزان ناچیزی کاهش یافت.

داروهای فله ای و واسطه ای مواد مخدر در این نیمه نخست کاهش 4.5 درصدی را با 1.87 میلیارد دلار اعلام کردند ، در حالی که در سال مالی گذشته 1.96 میلیارد دلار بود. “کاهش داروهای فله ای و صادرات واسطه ای دارو نیز می تواند به عنوان یک پیشرفت مثبت تلقی شود زیرا بیشتر شرکت های هندی از این مواد برای افزودن ارزش استفاده کرده اند تا فرمول های با حاشیه بالا و با ارزش بالا را ایجاد کنند و به رشد کلی صادرات دارویی هند اضافه کنند.” عدی باسکار گفت.

صادرات واکسن ها در نیمه اول 7.27٪ کاهش یافت و به 359.05 میلیون دلار رسید در حالی که صادرات محصولات جراحی و محصولات آیوش تقریبا ثابت باقی مانده بود و به ترتیب 0.11٪ به 317.07 میلیون دلار و 0.65٪ با 72.1 میلیون دلار رسید.

ادی باه سکار گفت: “هند اکثراً واکسن ها را برای تأمین برنامه های واکسیناسیون برنامه ریزی شده توسط کودکان توسط کشورهای مختلف و با تغییر در مراقبت های بهداشتی این کشورها برای رفع بیماری همه گیر Covid-19 صادر می کند.”

با این حال ، کشور افزود “اگر موفق شود واکسن Covid-19 را قبل از پایان سال مالی معرفی کند” ممکن است در صادرات واکسن در این سال افزایش چشمگیری داشته باشد ، “وی افزود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *