مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

فاویپیراویر در آزمایش بمبئی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld امیدوار است

1 min read

کوید: فاویپیراویر در دادگاه بمبئی امیدوار استبمبئی: در حالی که WHO هفته گذشته توصیه كرد كه از داروی ضد ویروسی برای بیماران شدید Covid-19 استفاده نشود ، پزشكان بمبئی اولین مطالعه علمی را منتشر كردند كه نشان داد یك ضد ویروس دیگر با نام “فاویپیراویر” است ، “زمان درمان” را در موارد خفیف کاهش می دهد.

دکتر زریر اف اودوادیا ، نویسنده اصلی این تحقیق ، گفت: “ما دریافتیم که فایپیراویر حدود 3 روز زمان بهبودی بالینی را بهبود می بخشد.” بیمارانی که این دارو را مصرف کردند ، ویروس را 30٪ (دو روز) سریعتر از بیماران تحت درمان استاندارد پاک کردند. این مطالعه در مجله بین المللی بررسی بیماریهای عفونی منتشر شده است.

دکتر اودوادیا گفت: “این ممکن است تفاوت خیلی بزرگی به نظر نرسد ، اما قابل توجه است. گزینه های درمانی بسیار کمی وجود دارد که وقتی دارو حتی یک سیگنال امیدوار کننده می دهد ، خبر مهیجی است.”

از زمان ابتلا به بیماری همه گیر تقریباً یک سال در ووهان ، چین ، داروهای مختلف برای کنترل آن آزمایش شده است. با این حال ، به غیر از استروئیدها ، هیچ یک از داروهای دیگر از پلاسما گرفته تا Remdesivir تا HCQS از نظر علمی برای کمک به بیماران Covid-19 نشان داده نشده است.

دادرسی فعلی favipiravir از 3 مه تا 3 ژوئیه در بین 150 بیمار بستری در Breach Candy Hospital انجام شده است. از آنجا که این یک آزمایش تصادفی بود ، به 75 بیمار فاویپیراویر داده شد و “گروه کنترل” دیگری داروهای دیگری دریافت کرد. این مطالعه می گوید: “زمان متوسط ​​برای توقف ریزش ویروس در گروه کنترل پنج روز در مقابل هفت روز بود.” متوسط ​​زمان درمان بالینی در 75 بیمار تحت درمان با فاویپیراویر سه روز در مقابل 5 روز در گروه کنترل بود. این مطالعه نتیجه گرفت که فاویپیراویر در موارد خفیف تا متوسط ​​Covid-19 ممکن است مفید باشد.

کوید: فاویپیراویر در دادگاه بمبئی امیدوار است

دکتر اودوادیا گفت: “اگر نتایج حاصل از مطالعه ما توسط سایر مطالعات بزرگ دیگری که در حال حاضر در بوستون و استنفورد در حال انجام است ، تأیید شود ، فاویپیراویر می تواند نقشی مشابه با اولستامیویر (ضد ویروسی دیگر که برای درمان آنفلوانزا مانند H1N1 استفاده می شود) داشته باشد.” دکتر Shashank Joshi ، که یکی از اعضای گروه ویژه دولت ایالت در مورد Covid-19 است ، موافق است که فاویپیراویر یک داروی “خوب” است. دکتر جوشی ، که بخشی از مطالعه حاضر نبود اما قبلاً مطالعه ای درباره فاویپیراویر منتشر کرده بود ، گفت: “این دارو در صورت استفاده در 72 ساعت اول ، داروی خوبی است.

این دارو قبل از آنکه مقامات هندی استفاده از آن را برای بیماران Covid-19 تأیید کنند ، در ژاپن ، روسیه و تایلند بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. این دارو در هند برای بیمارانی که انزوا در خانه را ترجیح می دهند به دلیل داروی خوراکی تجویز می شود (remdesivir که برای بیماران شدید Covid-19 تجویز می شود به صورت IV و فقط در بیمارستان ها تجویز می شود).

“DCGI استفاده از این دارو را زودهنگام تصویب كرد ، تصور می كردم ، در روزهای ابتدایی كه بیماری همه گیر در ماه ژوئن در جریان بود. برای ما مهم بود كه این دارو را با طراحی سریع یك مطالعه تصادفی چند مرحله ای فاز 3 آزمایش كنیم كه ما با کمک تولید کننده اصلی این دارو ، گلنمارک ، پیاده سازی کردیم “، گفت دکتر اودوادیا.

مطالعه وی خاطرنشان كرد كه باعث افزایش ملایم و گذرا در سطح اسید اوریك شده است كه قابل برگشت است. “این یک داروی بی خطر است ، به جز در زنان باردار یا شیرده که هرگز نباید برای آنها استفاده شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *