مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

قرص الکترونیکی خوراکی دانشمند IISc برنده رقابت ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

قرص الکترونیکی خوراکی دانشمند IISc برنده رقابت استقرص سانجیو سامبندان شامل سنسورهایی است که اطلاعات مربوط به دستگاه گوارش را جمع آوری و آن را پخش می کند

کار دانشیار انستیتوی علوم هند (IISc) در زمینه تولید قرص الکترونیکی خوراکی برای تشخیص دستگاه گوارش به عنوان یکی از برندگان مسابقه ملی کارآفرینی زیست 2020 اعلام شده است

سانجیو سامبندان ، دانشیار گروه ابزار دقیق و فیزیک کاربردی IISc ، محقق اصلی در زمینه تولید قرص الکترونیکی خوراکی است که شامل سنسورهایی است که پارامترهای مهم بالینی دستگاه گوارش و روده را تشخیص داده و اطلاعات را به خارج منتقل می کند.

“سالهای اخیر شاهد ظهور مراقبت های بهداشتی غیرمتمرکز با توسعه چندین فن آوری برای تشخیص نقطه مراقبت هستیم. ملزومات اصلی این فناوری ها این است که در عین سادگی و به موقع ، قابل استفاده و ایمن باشند.

این امر می تواند با استفاده از یک قرص خوراکی ساخته شده از شکر و سایر مواد بی خطر یا کاملاً کمتر از حد سمیت حاصل شود.

مرکز بسترهای نرم افزاری سلولی و مولکولی (C-CAMP) – که مسابقه ملی کارآفرینی زیستی 2020 را برگزار کرد – اظهار داشت که راه حل سامبندان می تواند آینده آندوسکوپی باشد زیرا وی یکی از 11 برنده از بین 3100 متقاضی انتخاب شده پس از چهار دور بود از غربالگری

IISc گفت که کار وی منجر به علاقه و همکاری با Micro-robotics Core در IISc و دانشگاه کمبریج شده است.

VP امکانات موسسه اخترفیزیک هند را افتتاح می کند

معاون رئیس جمهور M Venkaiah Naidu روز سه شنبه دو مرکز جدید در مرکز تحقیقات و آموزش علوم و فناوری (CREST) ​​موسسه اخترفیزیک هند (IIA) افتتاح کرد.

نایدو یک تسهیلات بزرگ بخش پرداخت برای آینه ها را برای تلسکوپ سی متری (TMT) و یک مرکز آزمایش زیست محیطی محموله های کوچک ، به عنوان بخشی از آزمایشگاه MGK Menon برای علوم فضایی افتتاح کرد.

مرکز آزمایش زیست محیطی در سالهای آینده به بخش فضایی کمک خواهد کرد.

هند به همراه پنج کشور در حال ساخت و بهره برداری از TMT ، بزرگترین پروژه نجوم زمینی در نیمکره شمالی است. هند 10 درصد شریک پروژه چند میلیارد دلاری آمریکایی (3 میلیارد پوند) است که پیشنهاد می شود در بالای Mauna Kea هاوایی واقع شود. پیش بینی می شود این پروژه در اوایل دهه 2030 تکمیل شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *