مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

قطب خرک هند در eHealth ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

قطب خرک هند در eHealthتوسط K.Ganapathy ، نویسنده ، کمیته متخصصان دیجیتال WHO و رئیس جمهور گذشته ، انجمن پزشکی پزشکی هند و انجمن عصب شناسی هند

در گزارش جهانی مراقبت های بهداشتی در سال 2020 در رتبه 112 در میان 153 کشور جهان ، باور اینکه برنامه هایی برای قرار دادن هند در یک کلوپ سلامت دیجیتال اعلام شده ، دشوار است. کار کردن در پشت صحنه ، بچه های بدخیم بدون ویرایش ، بی عادت و آواز و ناخوشایند از طریق لگد زدن ماموریت ملی سلامت دیجیتال (NDHM) چندین ابتکار عمل را آغاز کرده است. شعار آنها “شروع از کوچک ، مقیاس گذاری سریع اما بزرگ فکر کردن” است.

در حال حاضر استفاده از خدمات NDHM داوطلبانه است. داوطلبانه محدودیت هایی دارد. سیاست هویج و چوب باید اتخاذ شود. اکوسیستم بهداشتی قابل همکاری دیجیتالی پیش بینی شده بیماران را در مرحله اول قرار می دهد. دولتی یا خصوصی ، شهری یا روستایی ، بزرگ یا مجرد ، هر شهروند هند ، هر پزشک پزشکی ثبت شده و هر مرکز ارائه دهنده خدمات بهداشتی می توانند از توانایی های عظیم این سیستم آماده در آینده بهره ببرند.

eDigiLockers منحصر به فرد منحصر به فرد برای بارگذاری ، ذخیره ، اضافه کردن و بازیابی تمام اطلاعات مربوط به مراقبت های بهداشتی در دسترس خواهد بود. هر بیمار که تمایل به داشتن سوابق بهداشتی دیجیتال دارد ، می تواند یک شناسه بهداشتی منحصر به فرد دریافت کند. ارائه دهندگان خدمات بهداشتی مجاز به تنهایی می توانند با جستجوی شناسه ، شماره تلفن همراه یا شماره Aadhaar به سوابق دسترسی پیدا کنند.

هر شخصی قادر به جمع آوری ، به روزرسانی و ذخیره دیجیتال ، سوابق بهداشت شخصی در فضای ابری خواهد بود که فقط برای آنها یا هر شخص دیگری مجاز است. گزارش های تشخیصی ، تصاویر ، خلاصه های تخلیه ، یادداشت های بالینی ، نسخه ها و سوابق ایمن سازی را می توان در هر نقطه از جهان با یک انگشت کلیک بازیابی کرد. دولت هربار نمی تواند بدون مجوز بیمار به این امر دسترسی پیدا کند.

در آینده آماده ، کاربران حتی می توانند قرائت های IoT و پوشیدنی ها را اضافه کنند. قابلیت حمل و نقل و قابلیت همکاری یکپارچه این اطمینان را می دهد که سوابق در هر قالب را می توان با هر سیستم ، هر مکان و هر زمان باز کرد. اصطلاح همه جا در حال گرفتن مفهوم جدیدی است !! ذخیره داده ها در فضای ابری ، مقرون به صرفه بودن امنیت ، رازداری و حفظ حریم خصوصی را تضمین می کند.

بیمارانی که نیاز به مراجعه به چندین متخصص دارند ، درمانهای م moreثرتری دریافت می کنند زیرا همه به اطلاعات مشابه در زمان واقعی دسترسی دارند. هنگام استفاده از DigiDoctor اختصاص یافته به پزشکان ، امضای دیجیتالی منحصر به فرد دارند. به طور مشابه هر کلینیک ، بیمارستان شماره شناسایی منحصر به فرد خود را دارد.

هوش مصنوعی داده های ناشناس تولید شده از یک میلیارد EMR را تجزیه و تحلیل می کند. تجزیه و تحلیل پیش بینی آمادگی برای هرگونه اپیدمی را تضمین می کند. مراقبت های بهداشتی دیجیتال به تنهایی تحول بنیادی را برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار که مدتها در انتظار آن بودند ، تضمین می کند. EMR باعث کاهش اسناد و مدارک ، کاهش هزینه ها ، بهبود ایمنی ، کاهش تکرار آزمایش و ارتقا promote سلامت از راه دور می شود.

تلفیق اطلاعات بیمار از چندین منبع منجر به تصمیم گیری بهتر بالینی می شود. در دسترس بودن جهانی سوابق بهداشتی ، تداوم مراقبت مورد نیاز را تضمین می کند. ارائه دهندگان خدمات بهداشتی و درمانی ثبت نام شده ، برای فعال کردن به روزرسانی سوابق بهداشتی ، باید یک نسخه دیجیتالی از تمام گزارش ها را با بیمار به اشتراک بگذارند. با حرکت هند به سمت پوشش جهانی بهداشت ، بیشتر هزینه های سلامت توسط پرداخت کنندگان تأمین می شود. پردازش کارآمد ادعاهای سلامت الکترونیکی به یک نیاز اصلی تبدیل خواهد شد.

اکوسیستم ملی سلامت دیجیتال برای پشتیبانی از پوشش بهداشت جهانی به شیوه ای کارآمد ، قابل دسترسی ، فراگیر ، مقرون به صرفه ، به موقع و ایمن با دسترسی سریع به پرونده های بهداشت شخصی طراحی شده است. در نهایت کلیه خدمات بهداشتی و درمانی و سوابق بهداشتی دیجیتالی می شوند. در طول دوره انتقال (چندین سال) سوابق فیزیکی نیز مورد نیاز خواهد بود

47٪ کشورها دارای سیستم EHR هستند. 97٪ از شهروندان تایوان از کارت هوشمند Health استفاده می کنند. باید دید دسترسی جهانی 24/7 به سوابق بهداشتی باید باور داشت. فاصله بی معنی شده است. جغرافیا به تاریخ تبدیل شده است. دسترسی بدون تماس و از راه دور به سوابق بهداشتی حتی در دوران قبل از میلاد مسیح (قبل از Covid-19) در دسترس بود. کارت بیمه سلامت اروپا (EHIC) با قابلیت همکاری برای ساکنان 32 کشور بصورت رایگان صادر می شود.

کلاهبرداری ، هزینه اضافی ، نسخه برداری از خدمات ، تحقیقات و نسخه ها از این قاعده مستثنی است. بیمه ها در آلمان 82 میلیون کارت سلامت هوشمند صادر کرده اند که دسترسی واقعی به سوابق بهداشتی را فراهم می کند. الجزایر با 7 میلیون کارت شناسایی مراقبت های بهداشتی یکی از کامل ترین زیرساخت های فناوری اطلاعات سلامت را دارد. این روند پذیرش ، کاهش هزینه ها و خطاهای پزشکی ، افزایش دسترسی و گسترش گزینه های ارائه خدمات را تسریع کرده است. مدیریت بهداشت ساده و ساده شده است.

بدون هیچ سیستم میراثی برای از بین بردن وراثت در سلامت الکترونیکی ، ما می توانیم طاق قطب کنیم. ما دیگر قورباغه نمی پریم (یک قورباغه چقدر می تواند جهش کند!) از طریق سوابق کاغذی این فرصت را داریم که برای هر ششم انسان در این کره خاکی یک شناسه بهداشتی منحصر به فرد بگیریم. غیرممکن بله غیرممکن نه! انسان با امید و خوش بینی زندگی می کند. چه کسی فکر می کرد که یک میلیارد تلفن همراه داشته باشیم؟ اتصال 5G و کل روستایی در نهایت یک واقعیت خواهد بود.

ما دیگر نباید از استانداردهای بالا پیروی کنیم. ما باید آنها را تنظیم کنیم. بهداشت و درمان هند دیگر نباید در مورد دستیابی به کلاس جهانی صحبت کند. جهان باید در مورد دستیابی به کلاس هند صحبت کند. ساخت هند با جایگزین شدن برای جهان ساخته شده است. یک سفر هزار مایل با اولین قدم آغاز می شود. ما در حال حاضر مسافت های بسیار زیادی را طی کرده ایم.

سلب مسئولیت: نظرات ابراز شده فقط از نویسنده است و ETHealthworld.com لزوماً عضو آن نیست. ETHealthworld.com هیچ گونه مسئولیتی در قبال خسارت وارده به طور مستقیم یا غیرمستقیم به هر شخص / سازمانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *