مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

لیست کارمندان بهداشت 2L Govt آماده ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

دهلی: واکسیناسیون با اولویت: لیست کارمندان بهداشت 2L Govt آماده استدهلی نو: نزدیک به دو نفر از پرسنل مراقبت های بهداشتی در دهلی اولین کسی هستند که به محض در دسترس قرار گرفتن واکسن Covid-19 در پایتخت ، تلقیح می شوند. در مرحله بعد ، کسانی که سن آنها 60 سال یا بیشتر است واکسینه می شوند و به دنبال آنها کسانی که در محدوده سنی 50-59 سال هستند و بیماری های مشترک دارند.

دولت دهلی در حال تهیه یک بانک اطلاعاتی از کارکنان بهداشتی ، چه از دولت و چه از بخشهای خصوصی است که در مرحله اول واکسیناسیون Covid-19 را انجام می دهند. این پایگاه داده به وزارت بهداشت اتحادیه ارائه خواهد شد.

به گفته منابع ، حدود 1.5 کارمند مراقبت های بهداشتی تا اواسط ماه نوامبر برای برنامه واکسیناسیون ثبت نام کرده بودند و برای تسریع در روند کار ، دولت دهلی از همه مراکز بهداشتی درمانی ثبت شده و ثبت نشده در این شهر خواسته است تا شنبه نیمه شب کارگران خود را در لیست قرار دهند. منابع افزودند که لیست کامل افرادی که برای واکسیناسیون ثبت نام کرده اند نزدیک به دو لک است.

پرسنل مراقبت های بهداشتی شامل کارکنان پزشکی ، پیراپزشکی ، پشتیبانی ، امنیتی ، بهداشتی و اداری کلیه کلینیک های آلوپاتیک ، دندانپزشکی ، ایوش ، فیزیوتراپی ، آزمایشگاه های تشخیصی ، مراکز رادیولوژی و سایر مراکز درمانی هستند.

دبیر ارشد دهلی ویجی دیو روز پنجشنبه تمرین ثبت نام با مقامات ارشد را بررسی کرد و از پیشرفت راضی بود.

در حالی که دولت دهلی پایگاه اطلاعاتی پرسنل بیمارستانهای تحت مدیریت خود و بیمارستانهای خصوصی ، خانه های سالمندان و سایر مراکز درمانی را ارائه می دهد ، بیمارستانها و درمانگاههای تحت مدیریت دولت مرکزی در حال ارائه جزئیات منابع انسانی خود به دولت اتحادیه طبق سازوکار ارائه شده به آنها

دولت دهلی جدا از زنجیره تأمین و توزیع برای معرفی واکسن Covid-19 در آینده از سیستم زنجیره سرد موجود در شهر استفاده خواهد کرد که برای برنامه های ایمن سازی منظم استفاده می شود.

روند واکسیناسیون و ایمن سازی در دهلی عمدتا با کمک کارگران ASHA و anganwadi انجام می شود و به منظور معرفی واکسن Covid-19 ، ANM ها و سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی نیز مورد استفاده قرار می گیرند.

این مقام گفت که امکانات جدید سردخانه ، مانند یک مرکز بزرگ ذخیره سازی در بیمارستان فوق تخصصی راجیو گاندی دولت دهلی ، نیز در حال آماده سازی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *