مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

محققان IISc با استفاده از طیف سنجی Raman ، هوش مصنوعی ، Health News ، ET HealthWorld در زمینه شناسایی Covid-19 کار می کنند

1 min read

محققان IISc با استفاده از طیف سنجی Raman ، هوش مصنوعی ، در زمینه شناسایی Covid-19 کار می کننددهلی نو: محققان موسسه علوم هند (IISc) ، بنگلور ، در حال کار بر روی شناسایی سریع نشانگرهای زیستی Covid-19 در پلاسمای خون با استفاده از طیف سنجی رامان و هوش مصنوعی هستند.

طیف سنجی Raman یک روش تجزیه و تحلیل شیمیایی غیر مخرب است که اطلاعات دقیق در مورد ساختار شیمیایی ، فاز و چند شکلی ، تبلور و فعل و انفعالات مولکولی را فراهم می کند. این اثر متقابل نور با پیوندهای شیمیایی موجود در یک ماده است.

طبق گفته این تیم ، با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق ، فرآیند شناسایی Covid-19 به صورت خودکار و سریع انجام خواهد شد و نیازی به هیچ روش استخراج نخواهد بود.

دیپانکار ناندی ، استاد IISc ، “توسعه فناوری های جدیدی که بتوانند به سرعت Covid-19 را شناسایی کرده و آزمایش های گسترده ای را انجام دهند ، و در عین حال مقرون به صرفه است ، از اهمیت حیاتی برخوردار است.” بنگلور و بازپرس اصلی پروژه.

“طیف سنجی رامان به طور سنتی ابزار شیمیایی است ، در پزشکی پزشکی به ویژه در تشخیص بیماری کاربردهای زیادی پیدا کرده است. این روش ارتعاشات پیوند را کاوش می کند و نسبت به تغییرات ساختاری بسیار حساس است و اثر انگشت مولکولی نمونه را می دهد. هر بیماری با تغییر در آن مرتبط است. بیوشیمی که می تواند دلیلی برای بروز بیماری باشد یا ممکن است نتیجه بیماری باشد. ”

این تحقیق با همکاری AIIMS ، Bhopal در حال انجام است که نمونه های بیمار و کنترل های سالم را ارائه می دهد.

“پیشنهاد ما برای شناسایی نشانگرهای زیستی Covid-19 در پلاسمای خون بیماران آلوده است. هیچ روش استخراج یا معرف لازم نیست. تنها نیاز به طیف سنج و نمونه های بیمار است. با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری عمیق ، روند تشخیص خودکار و سریع. طیف های جمع آوری شده از بیماران Covid-19 آلوده و افراد سالم برای آموزش و ساخت مدل های طبقه بندی قوی استفاده می شود “، طبق گفته ناندی.

طبق اطلاعات وزارت بهداشت اتحادیه اروپا ، بار پرونده Covid-19 هند به 96.44 لک افزایش یافت ، در حالی که کل افراد بهبود یافته از این بیماری از 91 لک عبور کردند و نرخ بهبود ملی را به 94.37 درصد رساندند.

پرونده فعال Covid-19 پس از 138 روز تقریبا به 4 لک رسید.

داده های به روز شده در ساعت 8 صبح نشان داد که کل موارد ویروس کرونا به 96،44،222 با 36،011 عفونت جدید در یک روز گزارش شده است ، در حالی که تعداد کشته ها با 482 مورد مرگ به 40/1 لک رسیده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *