مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مدیریت Covid تحت اسکنر CAG ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

مدیریت Covid تحت اسکنر CAGNEW DELHI: مدیر محاسبات و حسابرس حسابرسی در زمینه مدیریت بیماری همه گیر Covid-19 را با مطالعات میدانی در هشت ایالت برای ارزیابی تهیه و در دسترس بودن داروها و تجهیزات و پیراپزشکان در مراکز بهداشت عمومی و کارآیی اولین سیستم پاسخ در مناطق داخلی آغاز کرده است.

CAG GC Murmu که به طور انحصاری با TOI صحبت می کند ، گفت: این ممیزی همچنین توزیع واکسن ، ارزیابی سیستم بهداشتی دولت مرکزی ، بیمارستانها و درمانگاههای ESI (شرکت بیمه ای دولتی کارمندان) و زیرساختهای بهداشتی ایالت را بررسی خواهد کرد. گزارش طی 4-3 ماه تکمیل و در صحن مجلس ارائه می شود.

وی افزود: “ما شروع به بررسی چگونگی رسیدگی به همه گیری در همه ایالت ها كرده ایم. مطالعه موردی با بازدیدهای میدانی در بنگال غربی ، کارناتاکا ، ماهاراشترا ، MP ، UP ، راجستان ، چاتیسگر و تلانگانا انجام می شود – و تهیه و در دسترس بودن داروها ، تجهیزات در مراکز بهداشت عمومی ، در دسترس بودن پیراپزشکان و سیستم پاسخ کلی در مناطق داخلی ، “مورمو گفت.

CAG گفت: “این حسابرسی همچنین اقدامات خوب و نوآوری های اعمال شده توسط کشورهای مختلف را برجسته می کند.” ممیزی توسط مقامات CAG که در گذشته در زمینه ممیزی سیستم های بهداشتی تخصص دارند و همچنین در صورت لزوم با مشارکت متخصصان خارجی انجام می شود. حسابرس در سال 2019 بیمارستان های منطقه ای در UP را مورد بررسی قرار داده است ، جایی که اقدامات در این بیمارستان ها را با استانداردهای ملی بهداشت و دستورالعمل های WHO با کمک گرفتن از متخصصان استخدام شده از NIPFP (انستیتوی ملی دارایی و سیاست عمومی) و AIIMS مقایسه کرده است. CAG بر ایجاد شفافیت بیشتر در سیستم برای کارآمدتر و حرفه ای تر بودن آن تأکید کرد.

مورمو گفت که همه گیری در تکمیل چندین گزارش حسابرسی که نهایی شدن آنها به تأخیر افتاده است ، تأثیر گذاشته است. با این حال ، کار برای تکمیل آنها در حال انجام است و تا سال 2022 کلیه گزارش های بخشی و ایالتی منظم می شود.

وی گفت که CAG توانمندی فرآیند توسعه است و از طریق اصلاحات مختلف عملکرد و اصلاحات ، از اقدامات مختلف اصلاحات دولت استقبال می کند. CAG همچنین اخیراً ممیزی های نتیجه را آغاز کرده است که به طرح های بخش مرکزی نگاه می کند ، به ویژه اهداف حاصل از اجرای این طرح ها. کارشناسان خارجی در زمینه های متنوعی از جمله تغییرات آب و هوا ، آموزش ، راه آهن مترو و بخش های علوم و فناوری استخدام می شوند.

به عنوان مثال ، ممیزی هایی انجام شده است تا بررسی شود آیا توانایی های یادگیری دانش آموزان در مدارس دولتی بهبود یافته است یا اینکه هزینه های تحصیل موثر بوده است. این ممیزی ها فراتر از تجزیه و تحلیل هزینه ها و گواهینامه های استفاده با پرسیدن اینکه آیا زندگی ذینفعان را بهبود بخشیده است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *