مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مدیر عامل ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

ظرفیت ذخیره سازی فرودگاه دهلی 2.7 میلیون ویال واکسن Covid-19 در هر زمان مشخص: مدیر عامل شرکتدهلی نو: روز سه شنبه یک مقام عالی اپراتور خود گفت: فرودگاه دهلی دارای ظرفیت ذخیره سازی 2.7 میلیون ویال واکسن Covid-19 در هر زمان است. ویده کومار جیپوریار ، مدیر عامل فرودگاه بین المللی دهلی دهلیم (DIAL) ، در جلسه مطبوعاتی گفت که برنامه توزیع واکسن ، که احتمالاً از ژانویه آغاز می شود ، توسط اپراتور فرودگاه “پروژه سانجیوانی” نامگذاری شده است.

وی گفت: “ما ظرفیت ذخیره سازی حدود 2.7 میلیون ویال واکسن در هر لحظه از زمان را داریم. اگر بتوانیم در طول روز دو دور توزیع انجام دهیم ، می توانیم روزانه 5.4 میلیون ویال توزیع کنیم.”

این مرکز سه شنبه گذشته گفته بود که سه شرکت – Bharat Biotech ، Serum Institute of India و Pfizer – به دنبال تأییدیه اضطراری برای واکسن های خود هستند و آنها توسط کمیته تخصصی موضوع Covid-19 سازمان کنترل استاندارد داروهای مرکزی مورد بررسی قرار می گیرند ( CDSCO).

جیپوریار در جلسه توجیهی گفت که واکسن Pfizer باید در دمای منفی 70 درجه سانتیگراد نگهداری شود و بنابراین فرودگاه دهلی هیچگونه ذخیره سازی برای آن واکسن ندارد.

“با این حال ، اگر مطالب موجود در وب سایت Pfizer را مطالعه کنید ، می گوید که واکسن را می توان به مدت 30 روز با یخ خشک و به مدت 5 روز با درجه حرارت 2-8 نگهداری کرد. بنابراین ، کل 35 روز برای توزیع در دسترس است ، که باید کافی باشد و ما کاملا آماده آن هستیم. ”

واکسن های م Instituteسسه سرم هند و بهارات بیوتک را می توان در دمای منظم یخچال نگهداری کرد.

فرودگاه دهلی دارای دو ترمینال باری با محفظه های خنک است که دما را می توان در هر نقطه بین -20 درجه سانتیگراد تا 25 درجه سانتیگراد تنظیم کرد.

جیپوریار خاطرنشان کرد: “این واکسن ها می توانند به صورت مخزن محیطی تهیه شوند که می تواند برای خنک نگه داشتن واکسن ها به آن وصل شود. ما حدود 60 نقطه پلاگین ایجاد کرده ایم که می توان آنها را به برق وصل کرد و می توانند در همان دما بمانند.”

وی گفت: فرودگاه دهلی مقدمات تأمین یخ خشک را نیز فراهم کرده است تا واکسن برای مدت طولانی تری ثابت بماند.

تمام این اقدامات بخشی از پروژه سانجیوانی است.

جیپوریار گفت: “ما یک ورودی جداگانه برای کامیون هایی ایجاد کرده ایم که احتمالاً واکسن دارند. یک سیستم مدیریت کامیون وجود دارد که می توان اسلات را از قبل رزرو کرد.”

وی گفت: این شرکت گزینه های مختلفی را بررسی می کند تا دسته واکسن از ارگانهای مختلف دولتی در فرودگاه سریعاً تصویب شود تا به محض فرود در فرودگاه بتواند آنها را ارسال کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *