مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مدیر AIIMS ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

5 واکسن Covid تحت آزمایش در هند برای توزیع در مناطق شهری و روستایی امکان پذیر است: مدیر AIIMSNEW DELHI: دکتر Randeep Guleria مدیر AIIMS روز پنجشنبه به پنج کاندید واکسن COVID-19 که در مراحل پیشرفته آزمایش بالینی در هند هستند امید بست و اظهار داشت که از نظر منطقی امکان توزیع در مناطق شهری و روستایی وجود دارد. ادعای وی در حالی صورت می گیرد که واکسن ضد ویروس کرونایزر Pfizer-BioNTech در انگلیس مورد ترخیص اورژانسی قرار می گیرد و از اوایل هفته آینده زمینه واکسیناسیون های گسترده علیه ویروس کرونا ویروس کشنده را فراهم می کند.

دکتر گولریا ابراز امیدواری کرد تا پایان این ماه یا اوایل ماه آینده ، حداقل یکی از 5 واکسنی که تحت آزمایش محلی قرار گرفته اند ، مجوز استفاده اضطراری از تنظیم کننده دارو را داشته باشد تا با شروع از گروه های اولویت دار ، به مردم تزریق شود.

به گفته منابع ، غول داروسازی جهانی Pfizer اواخر ماه اوت با دولت هند مذاکراتی انجام داده است ، اما از آن زمان تاکنون هیچ پیشرفتی صورت نگرفته است.

ماه گذشته ، طی یک جلسه توجیهی ، دکتر VK Paul ، عضو NITI Aayog (بهداشت) ، که همچنین رئیس گروه متخصص ملی واکسن است ، گفت که دوزهای کافی از واکسن Pfizer در صورت نیاز برای جمعیت هند در دسترس نخواهد بود اما دولت در حال بررسی است در صورت تأییدیه های نظارتی واکسن ، امکاناتی را ایجاد می کند و یک استراتژی (برای تهیه و توزیع آن) تهیه می کند.

نیاز به دمای بسیار کم -70 درجه سانتیگراد برای ذخیره واکسن COVID-19 تولید شده توسط Pfizer چالش بزرگی برای تحویل آن در کشوری در حال توسعه مانند هند ، به ویژه در شهرهای کوچکتر و مناطق روستایی آن است که چنین امکانات زنجیره سرد را حفظ می کند. گولریا گفت بسیار دشوار خواهد بود.

“پنج کاندید واکسن در مراحل پیشرفته آزمایش بالینی در هند هستند و تاکنون هیچ عوارض جانبی جدی مشاهده نشده است. همچنین ، از نظر منطقی امکان توزیع در یک کشور بزرگ مانند هند ، چه در بخشهای شهری و روستایی آن وجود دارد.

وی گفت: “امیدوارم که در پایان این ماه یا اوایل ماه آینده ، حداقل یکی از آنها مجوز اضطراری را از تنظیم کننده مواد مخدر هند برای توزیع آن در میان جمعیت هند دریافت کند.”

این پنج واکسن تحت مراحل آزمایشی بالینی در هند قرار دارند که موسسه سرم هند آزمایش فاز 3 واکسن Oxford-Astrazeneca COVID-19 را انجام می دهد ، در حالی که واکسن بومی ساخته Bharat Biotech با همکاری ICMR قبلاً مرحله را آغاز کرده است. -3 آزمایش بالینی.

یک واکسن دیگر ساخته بومی توسط Zydus Cadila نیز آزمایش بالینی فاز -2 را در کشور به پایان رسانده است.

آزمایشگاه های دکتر ردی و صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (RDIF) روز سه شنبه از آغاز آزمایشات بالینی فاز 2 و 3 برای واکسن COVID-19 Sputnik V در هند خبر دادند.

همچنین ، Biological E. Ltd آزمایشات انسانی مرحله اول و 2 اولیه کاندیدای واکسن COVID-19 خود را آغاز کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *