مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مرکز از ایالت ها ، UT ها می خواهد تا اقدامات ایمنی در برابر آتش سوزی را در بیمارستان ها ، Health News ، ET HealthWorld اطمینان دهند

1 min read

مرکز از ایالت ها ، UT ها می خواهد اقدامات ایمنی در برابر آتش سوزی را در بیمارستان ها تضمین کننددهلی نو: این مرکز روز دوشنبه از همه ایالت ها خواست تا از ایمنی مناسب در برابر آتش سوزی در بیمارستان ها و خانه های سالمندان اطمینان حاصل کنند و گفت در زمان مبارزه کشور با بیماری همه گیر ویروس کرونا باید بیشترین اقدامات احتیاطی انجام شود.

وزیر کشور اتحادیه ، آجی کومار باهلا در پی حوادث اخیر آتش سوزی در دو بیمارستان در گجرات که منجر به کشته شدن 14 نفر شد ، نامه ای به دبیران کل ایالت ها و سرزمین های اتحادیه نوشت.

وزیر کشور گفت: وقوع حوادث مختلف آتش سوزی در بیمارستان های اخیر و خانه های سالمندان در گذشته اخیر و عدم رعایت اقدامات ایمنی در برابر آتش سوزی توسط مقامات در حوزه قضایی مربوطه ، نگران کننده است.

باهلا گفت که اخیراً شش زندگی گرانبها از بیماران Covid-19 در حادثه آتش سوزی در بخش ICU بیمارستانی در راجکوت از بین رفته و هشت نفر در بیمارستانی در احمدآباد جان خود را از دست داده اند.

وی در این نامه گفت: “در چنین برهه ای حساس ، زمانی كه كشور در حال مبارزه با بیماری همه گیر كوید -19 است ، برای جلوگیری از بروز چنین حوادثی در آینده باید بیشترین احتیاط را انجام داد.”

“من از شما می خواهم كه مطابق موارد فوق مشورت كرده و همه افراد را به فوریت مجدد ، بازرسی مجدد همه بیمارستانها و خانه های سالمندان از نظر حفاظت در برابر آتش و وسایل فرار راهنمایی كنید تا از بروز چنین حادثه ای در آینده جلوگیری كند. ،” او اضافه کرد.

وزیر کشور گفت: اداره کل (خدمات آتش نشانی ، دفاع مدنی و نگهبانان خانه) در وزارت امور داخلی در فواصل منظم به ایالت ها و UT ها مشاوره های لازم را صادر کرده است تا راهنمایی های مناسب برای اطمینان از انطباق با دستورالعمل های ایمنی آتش نشانی صادر شود. و کدها و استانداردهای مختلف ، و اطمینان حاصل شود که اقدامات ایمنی در برابر آتش سوزی در همه ساختمان ها از جمله بیمارستان ها و خانه های سالمندان انجام شده است.

بعلا گفت علاوه بر این ، دستورالعمل هایی نیز توسط سازمان ملی مدیریت حوادث برای ایمنی بیمارستان ها صادر شده است ، و مقرراتی را برای تعیین حداقل الزامات برای درجه ایمنی معقول از شرایط اضطراری آتش سوزی در بیمارستان ها وضع می کند.

وی در این نامه نوشت: “گزارش اقدامات انجام شده ممكن است در اولین فرصت با این وزارتخانه در میان گذاشته شود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *