مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مرکز ایالت ها ، UT ها ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

آماده دریافت اولین واکسن Covid-19 باشید که احتمالاً به زودی ارسال خواهد شد: مرکز به ایالت ها ، UTدهلی نو: وزارت بهداشت اتحادیه به ایالت ها و سرزمین های اتحادیه اطلاع داده است که احتمالاً به زودی اولین تأمین واکسن Covid-19 را دریافت کرده و از آنها خواسته است تا برای پذیرش این محموله ها آماده باشند.

در اطلاعیه ای ، وزارتخانه اعلام کرد که واکسن به نقاط گیرنده شناسایی شده در 19 ایالت و سرزمین های اتحادیه – آندرا پرادش ، آسام ، بیهار ، چاتیسگار ، دهلی ، گجرات ، هاریانا ، جهارخند ، کارناتاکا ، کرالا ، مادیا پرادش ، ماهاراشترا ، ادیشا ارسال خواهد شد. ، پنجاب ، راجستان ، تامیل نادو ، تلانگانا ، اوتار پرادش و بنگال غربی – توسط تامین کننده.

واکسن 18 ایالت و سرزمینهای اتحادیه باقی مانده – جزایر آندامان و نیکوبار ، آروناچال پرادش ، چندیگره ، دامن و ناگار هاولی ، دامن و دیو ، گوا ، هیماچال پرادش ، جامو و کشمیر ، لاداخ ، لاکشادویپ ، مانیپور ، مگالایا ، میزورام ، ناگالند ، Puducherry ، Sikkim ، Tripura و Uttarakhand – از انبارهای فروشگاه های پزشکی دولتی آنها دریافت می شود.

“به زودی همه ایالات و UT اولین عرضه واکسن Covid-19 را دریافت می کنند.

دکتر پرادیپ هالدر ، مشاور بهداشت باروری و كودكان (RCH) در وزارت بهداشت ، در نامه مورخ ژانویه گفت: “در این زمینه ، از شما خواسته می شود كه آمادگی و آمادگی لازم را برای پذیرش تأمین آینده واكسن اطمینان حاصل كنید.” 5

در این نامه آمده است که توزیع بیشتر واکسن به مناطق طبق ذینفعان ثبت شده انجام می شود که به زودی ارتباط جداگانه ای برای آن انجام خواهد شد.

تنظیم کننده داروهای کشور روز یکشنبه Covishield Oxford-AstraZeneca را تأیید کرد و Covaxin of Bharat Biotech را بومی برای استفاده محدود در موارد اضطراری در کشور تأسیس کرد.

وزارت بهداشت روز سه شنبه گفت که آماده است برای واکسن Covid-19 ظرف ده روز از تأیید واکسن ها برای استفاده اضطراری محدود در 3 ژانویه ، اما تصمیم نهایی در مورد تاریخ راه اندازی توسط دولت گرفته می شود.

در همین حال ، به عنوان یک شبیه سازی برای اجرای واقعی واکسن Covid-19 ، دور دیگری از اجرای خشک در 8 ژانویه در تمام مناطق ایالات و سرزمین های اتحادیه ، به جز اوتار پرادش و هاریانا انجام خواهد شد تا از برنامه ریزی و مدیریت کارآمد واکسن اطمینان حاصل شود. تحویل در هر منطقه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *