مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مشاور WHO ، Health News ، ET HealthWorld می گوید: تعداد واکسن های Covid-19 در حال رشد است اما حجم دوزها همچنان نگران کننده است

1 min read

مشاور WHO می گوید: تعداد واکسن های Covid-19 در حال رشد است اما حجم دوزها همچنان نگران کننده استژنو [Switzerland]: سازمان بهداشت جهانی (WHO) از رشد تعداد واکسن های Covid-19 که در آزمایشات بالینی عملکرد خوبی داشته اند ، دلگرم است ، اگرچه این سازمان همچنان نگران تعداد محدودی از دوزهای موجود است ، بروس آیلوارد ، ارشد WHO مشاور ، روز جمعه گفت.

تعداد معدودی از واکسن های کاندیدا علیه Covid-19 در کارآزمایی های بالینی میزان کارآیی بیش از 90 درصد را گزارش کرده اند و آیلوارد خاطرنشان کرد که چندین سیستم عامل واکسن نتایج قدرتمندی را نشان داده است.

“اگر هفته به هفته به تعدادی از شرکت هایی که نتایج مثبت را از نظر کارآیی واکسن اعلام می کنند ، نگاه کنید ، این تعداد در حال افزایش است و آنچه مهم است این است که نه فقط از نظر تعداد محصولات بلکه از نظر تکنولوژی متفاوت نیز افزایش می یابد. مشاور ارشد WHO در جلسه توجیهی رسانه ها گفت: همانطور که اکنون مشاهده کردیم ، سه نوع سیستم عامل مختلف فناوری وجود دارد ، که ما آنها را صدا می کنیم ، که از اثربخشی و ایمنی بسیار مثبتی خبر داده اند.

طی هفته گذشته ، رسانه های آمریکایی گزارش دادند که بعید به نظر می رسد Pfizer به اهداف اصلی واکسن خود علیه Covid-19 برسد ، که به دلیل مشکلات زنجیره تأمین همراه با شرکت آلمانی BioNTech تولید می شود.

GlaxoSmithKline و Sanofi همچنین اوایل روز جمعه اعلام کردند که واکسن نامزد آنها احتمالاً تا پایان سال 2021 به دلیل نتایج ناامیدکننده آزمایش ، در دسترس نخواهد بود و ایلوارد به نگرانی WHO در مورد تعداد واقعی دوزهای واکسن موجود اشاره کرد.

“اما در عین حال … چالش های واقعی با حجم زیاد وجود دارد. اینها هنوز هم محصولات بسیار بسیار کمیابی هستند. و درست همانطور که برخی از شرکت ها موفقیت را اعلام می کنند ، برخی دیگر نیز هستند – و ما طی چند روز گذشته دو مورد داشته ایم – مشاوران ارشد WHO گفتند که آنها با محصولات خود چالش هایی داشته اند یا از نظر حجم تولیدی یا از نظر برخی نتایج آزمایش.

در همان جلسه توجیهی رسانه ای ، مدیرکل WHO تدروس آدانوم غبرایسوس اعتقاد خود را مبنی بر اینکه کشورهای بیشتری برنامه های واکسیناسیون بیماری ویروس کرونا را در آینده نزدیک آغاز خواهند کرد ، ابراز داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *