مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

“مشكلات Co-WIN” میزان مشاركت واكسن بنگال را تا 17 درصد كاهش می دهد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

مشکوک به KOLKATA: در روز دوشنبه در کارگران بهداشتی در بنگال – دومین روز واکسیناسیون در این ایالت – 17 درصد کاهش حضور در مقایسه با شنبه ، روز افتتاحیه راه اندازی تلقیح Covid-19 در سراسر کشور ، در درجه اول به دلیل سو Co عملکرد برنامه Co-WIN.

اگرچه بنگال قصد داشت این واکسن را به حدود 4000 کارگر بهداشتی بیشتر از هدف روز شنبه 20،700 تزریق کند ، اما فقط 14،110 از مجموع حدود 24،000 نفر (که به معنی 58.8٪ است) در 207 سایت حاضر شدند ، حتی اگر مدیران با مشکلات فنی مواجه شدند هنگام تلاش برای ورود به سیستم Co-WIN. در روز شنبه ، ردپای سالم 9/75 درصد بسیار سالم بود.

مدیر خدمات بهداشتی (DHS) آجی چاکرابورتی گفت: “این عملکرد نسبت به آنچه در روز اول واکسیناسیون به دست آوردیم کمی ضعیف تر بود ، حتی در هر 207 سایت جلسات واکسیناسیون نیز روز دوشنبه برگزار شد.” “این به دلیل مسائل ارتباطی است. از آنجا که پورتال به راحتی کار نمی کرد ، بسیاری از ذی نفعان پیام کوتاه دریافت نمی کردند. ما مجبور شدیم از طریق تلفن با آنها تماس بگیریم. “

در کل 14 مورد AEFI (عارضه جانبی بدنبال ایمن سازی) از سراسر ایالت گزارش شده است که دو مورد نیاز به مشاهده بیمارستان دارند. این دو زنی که به دلیل AEFI در بیمارستان بستری شده اند ، اهل بندر الماس و فلاکاتا هستند. منابع در بخش بهداشت گفتند که هر دو تحت نظارت دقیق هستند.

از آنجا که Co-WIN در روز شنبه کار نکرد ، همه سایتهای بیمارستان لیستی از دریافت کنندگان دوشنبه خود را بر این اساس تهیه کرده بودند. اما حدود ساعت 8.30 صبح ، یک ساعت قبل از اینکه تلقیح برای روز انجام شود ، از همه خواسته شد که به سیستم عامل دیجیتال روی بیاورند. این باعث ایجاد سردرگمی شد ، زیرا برخی از دریافت کنندگان هدف که از طریق تلفن به آنها اطلاع داده شده بود ، وارد مراکز واکسیناسیون شدند. “حدود ساعت 13 بعد از ظهر ، ما در میان سردرگمی به Co-WIN روی آوردیم. از آنجا که گیرندگان در نظر گرفته شده توسط سیستم به نظر نمی رسیدند ، ما مجبور شدیم به صورت دستی با آنها تماس بگیریم. در حالی که اکثر آنها گفتند که قادر به حضور نیستند ، بسیاری حتی تماس نمی گرفتند و منجر به سقوط پا می شد. ” روز شنبه 85٪ مشارکت در بیمارستان داشته اند ، اما در روز دوشنبه فقط 50٪ مشارکت داشته اند.

ایندرانیل بیسواس ، سرپرست و معاون پزشکی ، کالج مدیکل کلکتا ، گفت: “ما روز دوشنبه به طور کامل آنلاین شدیم و 90 نفر از 120 ذی نفع مراجعه کردند و عکس گرفتند ، که کمتر از 100٪ حضور روز شنبه است.” بیمارستان هایی مانند IPGMER و کالج پزشکی ملی کلکته (CNMC) این کار را روز دوشنبه به صورت آفلاین انجام دادند زیرا این دو بیمارستان بزرگ به Co-WIN دسترسی نداشتند. بیمارستان MR Bangur هر دو حالت آنلاین و آفلاین را دنبال می کند. IPGMER که حالت آفلاین را پذیرفت ، 100 گیرنده داشت. بیمارستان MR Bangur فقط 80 واکسیناسیون را به پایان رسانده است. هر دو روز شنبه 100٪ مشارکت داشتند.

چند نفر انصراف دادند. در میان برخی از گیرندگان هدف که از مصرف واکسن خودداری کردند ، یک پرستار جوان در KMCH بود. “من از مقامات خواسته ام که فعلا نام من را از لیست خارج کنند. من در حال برنامه ریزی برای بچه دار شدن هستم و نمی خواهم در این لحظه با استفاده از واکسن فرصتی پیدا کنم. ” پزشک دیگری در یک بیمارستان خصوصی سالت لیک بود که روز دوشنبه نیز مراجعه نکرد. “من مجبور شدم زودتر به خانه بروم. من در صورت دسترسی به مقامات اطلاع خواهم داد. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *