مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مصونیت محلی گله ، جمعیت جوان در پشت فرو رفتن در تعداد Covid هند؟ ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

مصونیت محلی گله ، جمعیت جوان پشت فرو رفتن در تعداد Covid هند؟دهلی نو: تعداد مطلق افراد آلوده به Covid-19 در هند ممکن است هرگز مشخص نباشد اما بسیاری از جامعه علمی موافق هستند که سیر نزولی این بیماری واقعی است و احتمالاً می تواند ناشی از مصونیت گله “محلی” و جمعیت جوان باشد.

در حالی که دانشمندان تلاش می کنند تعداد Covid کشویی هند را درک کنند ، این کشور روز سه شنبه 16375 مورد جدید Covid-19 را ثبت کرد ، بیش از شش برابر کمتر از بالاترین سنبله روزانه 97894 در 16 سپتامبر و کمترین میزان در شش ماه گذشته.

چندین متخصص گفتند در حالی که یک بارقه امید وجود دارد و تعداد Covid-19 هند به طور قطعی به دلایلی در حال کاهش است ، اما یک برنامه واکسیناسیون همچنان مهم است ، به ویژه با توجه به وجود یک جهش ، سویه قابل انتقال بیشتر ، عفونت پیش می رود.

شهید جمیل ، مدیر دانشکده علوم زیستی Trivedi ، دانشگاه آشوکا ، با نگاه به نمودار Covid هند ، گفت: “این اعداد مطلق نیستند ، بلکه مسیر مهم هستند.”

این ویروس شناس با اشاره به اینکه داشتن اعداد واقعی در طی همه گیری ، یا حتی پس از آن ، غیرممکن و غیرمجاز است ، مگر اینکه همه مورد آزمایش قرار بگیرند ، گفت که موارد Covid-19 در کشور از اوج اواسط سپتامبر به طور مداوم کاهش یافته است.

با انعکاس روند ملی ، نمودار دهلی نیز با 384 مورد Covid-19 که روز دوشنبه ثبت شده است ، در پایین ترین سطح قرار دارد که کمترین میزان در طی هفت ماه است ، و امیدواری برای ایجاد مصونیت گله را افزایش می دهد.

مصونیت گله نوعی محافظت غیرمستقیم در برابر بیماری های عفونی است که درصورتی ایجاد می شود که درصد کافی از جمعیت در برابر عفونت ایمن شده باشند.

جمیل به گفت: “از اواسط سپتامبر هیچ چیز در آزمایش و رفتار به شدت تغییر نکرده است. بنابراین به طور نسبی ، این یک سیر نزولی است.” به گفته وی ، میانگین این کشور بسیاری از جهش های محلی را پنهان می کند و این همچنان ادامه خواهد داشت.

Satyajit Rath ایمونولوژیست گفت ، اگرچه ممکن است اعداد واقعی دست کم گرفته شود ، اما به نظر می رسد روند تعداد کمتری واقعی است و سرعت انتشار عفونت کاهش می یابد.

راث ، از م Instituteسسه ایمنی شناسی ملی دهلی نو (NII) ، گفت: “یک توضیح احتمالی برای این ممکن است این باشد که محلات شلوغ شهری و محله هایی که گسترش آنها خیلی سریع بود ، ممکن است تا حد زیادی اشباع شده باشد ، نوعی” مصونیت گله ای “فوق محلی.

وی گفت ، کمبود مسافرت بیشتر و اقدامات فاصله ای – هرچند ضعیف اجرا شده باشد – ممکن است نرخ گسترش را در سایر محله های کم جمعیت تا حدودی پایین نگه دارد.

رامانان لاکسمینارایان ، متخصص اپیدمیولوژیست و اقتصاددان گفت ، با توجه به تعداد زیادی از عفونت ها در موج اول ، مطمئناً می توان تصور کرد که برخی از مصونیت های جمعیتی ایجاد شده و انتقال ویروس به همان سادگی که در مرحله اول وجود دارد ، دشوار است.

به همین دلیل ، تردید دارد هند موجی دوم به بزرگی موج اول داشته باشد ، او توضیح داد.

لاکس مینارایان ، بنیانگذار و مدیر مرکز پویایی بیماری ، اقتصاد و سیاست در واشنگتن ، گفت.

جمیل افزود که اگرچه مشخص نیست که برای مصونیت گله Covid-19 چند درصد از عفونت یا قرار گرفتن در معرض آن است ، اما اکثر متخصصان اپیدمیولوژی معتقدند که این میزان 60 درصد یا بیشتر است.

جمیل گفت: “اگر اینگونه باشد ، ما ممكن است در بعضی اما نه در همه نقاط به آن نزدیکتر باشیم.”

وی خاطرنشان کرد که سخت است که بگوییم موج اول در حال پایان است و موج دوم نیز وجود دارد.

“این به تعداد زیادی از افراد آلوده بستگی دارد. با توجه به اینکه ما دو دوره مهم را بدون هیچ گونه افزایش قابل توجهی پشت سر گذاشتیم – Dussehra به فصل جشن دیوالی و انتخابات بهار – من فکر می کنم تعداد افراد آلوده به اندازه کافی وجود داشته باشد و شاهد موج دوم نخواهیم بود. ، “گفت: ویروس شناس.

جمیل با اشاره به دومین نظرسنجی ICMR که سه ماه پیش به طور متوسط ​​6.6 درصد در 70 منطقه مثبت نشان می دهد ، گفت: این تحقیق به 90 تا 100 میلیون فرد آلوده ترجمه می شود.

وی گفت: “نظرسنجی های دیگر ، به عنوان مثال مراكز شهری ، داده های شركت تشخیصی Thyrocare و غیره ، این تعداد را بسیار بیشتر می كند – 300 تا 400 میلیون.

مثبت بودن درصد آزمایشات ویروس کرونا است که در واقع مثبت هستند.

جیمیل گفت ، مدل شیوع برای هند حدود 30 درصد عفونت کلی را نشان می دهد ، با 50 درصد در شهرهای بزرگ و پرجمعیت.

جمیل گفت: “آنچه ما مشاهده می كنیم مخلوط پیچیده ای از قرار گرفتن در معرض زیاد در مناطق پرجمعیت (شهرها) است كه شیوع آن نیز سریعتر پیش می رود و قرار گرفتن در معرض كم در روستاها و مناطق روستایی كه احتمال شیوع آن هنوز وجود دارد ، اما این كار را به آرامی انجام می دهد.” ، اضافه کردن این وضعیتی را ایجاد می کند که بازگشت به خط پایه طولانی شود.

با توصیه احتیاط ، لاکسمینارایان گفت که به نظر می رسد به طور کلی در بسیاری از ایالت ها تعداد طبیعی عفونت ها کاهش طبیعی داشته است ، اما این مورد قبلاً در بسیاری از کشورهای دیگر دیده شده است که اکنون موارد افزایش یافته است.

رات با Laxminaryanan موافقت كرد و گفت كه گسترش ویروس به صورت یك موج یكنواخت نیست بلكه نتیجه بسیاری از ‘امواج’ محلی متغیر است.

وی گفت: “به احتمال زیاد گسترش عفونت” فلات “خواهد بود ، بنابراین می توان گفت در سطح نسبتاً پایین تری پایدار خواهد بود.”

لاکسمینارایان در مورد بحث در مورد یک واکسن گفت که همه باید تزریق شوند ، صرف نظر از اینکه افراد به عفونت کووید مبتلا شده اند یا نه.

وی گفت: “مصونیت از طریق تماس مستقیم می تواند متغیر باشد و به اندازه ایمنی حاصل از واکسیناسیون قابل اعتماد نیست.”

راث افزود: “افزایش عفونت کاملاً امکان پذیر است ، بنابراین واکسیناسیون بسیار مفید خواهد بود. و آزمایش آزمایش ایمنی قبلی قبل از واکسیناسیون آسان و ارزان نیست”. وی گفت که واکسیناسیون به احتمال زیاد و بدون در نظر گرفتن افرادی که قبلاً در معرض خطر قرار گرفته اند انجام می شود.

جمیل موافقت کرد.

وی افزود: “شما همیشه می توانید قبل از تزریق واكسن آزمایش كنید ، اما این هزینه و تداركات را دو برابر می كند. واكسینه كردن همه افراد در معرض خطر كه مایل به واكسن هستند آسان تر است.”

دانشمندان گفتند ، با داشتن یک نوع مسری بیشتر در هند و تاکنون در 33 کشور جهان ، هنوز مشخص نیست که انتقال چگونه انجام می شود. اکنون که واکسن ها در دسترس هستند ، باید استفاده شوند.

این کارشناسان همچنین این “افسانه” را که مردم هند در زمینه مقابله بهتر با این ویروس از مزایای ژنتیکی برخوردار هستند ، نادیده گرفتند. آنها گفتند ، نرخ مرگ و میر مشابه در سراسر آسیای جنوبی و جنوب شرقی دیده می شود.

لاکس مینارایان گفت: “هنگامی که تفاوت ساختار سنی جمعیت را در نظر بگیریم ، در مواردی که به درستی اندازه گیری شود ، اختلاف زیادی در میزان مرگ و میر وجود ندارد.”

رات با لاکسمینارایان موافقت کرد و گفت هیچ شواهد واضح و روشنی مبنی بر شدت بیماری در هند در مقایسه با سایر مناطق وجود ندارد.

وی افزود: “من تاكنون دلیلی برای استناد به گمانه زنی در مورد” ایمنی بهتر “یا هرگونه مقاومت ژنتیكی در هند نمی بینم. من هیچ مدرکی برای هیچكدام از این احتمالات ندیده ام.”

راه پیش رو هنوز مشکل است.

جامیل گفت: اکنون که واکسن ها در حال آماده شدن است و در شش تا 12 ماه آینده قسمت های زیادی از جهان را در بر خواهد گرفت ، یک چیز دیگر که باید مراقب آن باشید جهش های فرار از واکسن است.

وی افزود: “این انواع ویروسی است كه می تواند از ایمنی تولید شده توسط واكسن نجات یابد. این فقط با توالی متغیر ژنومیك خصوصاً افرادی كه حتی پس از تزریق واكسن نیز آلوده می شوند ، امكان پذیر خواهد بود.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *