مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مطالعه ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

با 1.6 میلیارد دوز ، هند شماره 1 در معاملات واکسن Covid: مطالعهچتان کومار

از 30 نوامبر ، هند با داشتن “قرارداد منعقد كردن 1.6 ميليارد دوز” از نظر “دوز واكسن Covid-19” كه براي آنها سفارش داده شده است ، در جهان پيشرو بود. آخرین تجزیه و تحلیل خرید واکسن در جهان توسط دانشگاه دوک ، که پیگیر تعهدات پیشرفته بین کشورها و تولیدکنندگان واکسن است ، اتحادیه اروپا را در رتبه دوم و ایالات متحده را در رتبه سوم قرار داده است.

اتحادیه اروپا 1.58 میلیارد دوز دریافت می کند و ایالات متحده بیش از یک میلیارد دوز دریافت می کند ، به شرطی که همه نامزدهای واکسنی که برای خرید آنها معامله کرده اند ، در کارآزمایی ها کارآمد باشند و برای استفاده مجاز باشند.

وزیر بهداشت اتحادیه ، هارد ودان در ماه نوامبر گفته بود كه هند در حال مذاكره با سازندگان واكسن است تا حداكثر 500 میلیون دوز تا ژوئیه تا آگوست 2021 دریافت كند.

این تجزیه و تحلیل شامل چین و روسیه نیست که هر دو برنامه واکسن خاص خود را برای شهروندان دارند.

با 1.6 میلیارد دوز ، هند شماره 1 در معاملات واکسن Covid: مطالعه
20 کشور 6.2 میلیارد دوز از 7 واکسن را رزرو کرده اند

داده ها نشان می دهد که هفت سازنده واکسن با هم قرارداد تأمین 6.2 میلیارد دوز واکسن را در یک مجموعه از 20 کشور تأیید کرده اند ، در حالی که 12 سازنده دیگر واکسن با هم حدود 0.9 میلیارد دوز معامله دارند.

از 1.3 میلیارد دوزی که نواواکس برای آنها قرارداد بسته است ، یک میلیارد مربوط به هند و بقیه مربوط به ایالات متحده و کانادا است. فقط پنج کشور / منطقه – هند ، اتحادیه اروپا ، ایالات متحده ، کانادا و انگلیس – 69٪ از 7.1 میلیارد دوزی را که قراردادهای تأیید شده وجود دارد ، تشکیل می دهند. در حالی که این کشورها 4.9 میلیارد دوز بین خود دریافت می کنند ، 32 کشور دیگر که معاملات امضا کرده اند شاهد توزیع 2.2 میلیارد دوز بین آنها هستند.

“كشورهاي كم درآمد كه فاقد ظرفيت ساخت و آزمايش باليني هستند ، از فرآيند معاملات خارج شده اند. کشورها در حال تشکیل ائتلاف برای کمک به رفع این شکاف هستند و ائتلاف هایی مانند آفریقا و آمریکای لاتین ممکن است به کشورهای کم درآمد کمک کنند تا موقعیت خود را در بازار جهانی واکسن تقویت کنند ، “محققان دوک به عنوان بخشی از تجزیه و تحلیل گفتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *