مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مطالعه ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

نیویورک ، محققان کشف کرده اند که درمان عفونت SARS-CoV-2 (Covid-19) با داروی ضد ویروسی جدید ، MK-4482 / EIDD-2801 یا مولنوپیراویر ، ویروس را در عرض 24 ساعت کاملاً سرکوب می کند.

براساس این تحقیق که در مجله Nature Microbiology منتشر شده است ، تیم تحقیقاتی از دانشگاه ایالتی جورجیا (GSU) در ابتدا کشف کردند که این دارو در برابر ویروس های آنفلوانزا قوی است.

ریچارد پلمپر ، نویسنده مطالعه ، از GSU گفت: “این اولین نمایش داروی خوراکی در دسترس است که به سرعت مانع انتقال SARS-CoV-2 می شود. MK-4482 / EIDD-2801 می تواند بازی را تغییر دهد.”

از آنجا که این دارو را می توان از طریق دهان مصرف کرد ، درمان می تواند برای یک سود بالقوه سه برابر زودهنگام آغاز شود: جلوگیری از پیشرفت بیماران به بیماری شدید ، کوتاه کردن مرحله عفونی برای کاهش عوارض اقتصادی و اقتصادی – اجتماعی از انزوای طولانی مدت بیمار و سکوت سریع شیوع محلی ،

“ما در اوایل یادآوری کردیم که MK-4482 / EIDD-2801 دارای فعالیت طیف گسترده ای علیه ویروسهای RNA تنفسی است و درمان حیوانات آلوده از طریق دهان با دارو میزان ذرات ویروسی ریخته شده را با چندین مرتبه کاهش می دهد ، انتقال را به طور چشمگیری کاهش می دهد گفت پلمپر.

پلمپر افزود: “این خصوصیات باعث شده كه MK-4482 / EIDD / 2801 به عنوان یك گزینه قدرتمند برای كنترل دارویی Covid-19 شناخته شود.”

در این مطالعه ، تیم تحقیق مجدداً MK-4482 / EIDD-2801 را در برابر SARS-CoV-2 مورد استفاده قرار داد و برای آزمایش تأثیر دارو بر توقف انتشار ویروس ، از یک مدل فرت استفاده کرد.

تیم تحقیقاتی معتقدند که گلدان یک مدل انتقال مناسب است زیرا به راحتی SARS-CoV-2 را گسترش می دهد ، اما بیشتر بیماری شدیدی ایجاد نمی کند که شباهت زیادی به گسترش SARS-CoV-2 در بزرگسالان جوان دارد.

محققان با استفاده از SARS-CoV-2 گلدان را آلوده کرده و با شروع ویروس از بینی ، حیوانات با MK-4482 / EIDD-2801 درمان را آغاز کردند.

یوزف ولف ، یکی از نویسندگان این تحقیق ، گفت: “هنگامی که ما آن حیوانات آلوده را به طور مشترک اسکان دادیم و سپس حیوانات منشأ را با سرخک های تماسی درمان نشده درمان کردیم ، هیچ یک از تماس ها آلوده نشد.”

اگر این داده های مبتنی بر گوزن به انسان ترجمه شود ، بیماران Covid-19 تحت درمان با دارو می توانند ظرف 24 ساعت پس از شروع درمان غیر عفونی شوند.

نویسندگان نوشتند: “MK-4482 / EIDD-2801 در آزمایشات بالینی مرحله II / III پیشرفته علیه عفونت SARS-CoV-2 است”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *