مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مطالعه ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

یک بیمار Covid به طور متوسط ​​5.3 نفر تماس می گیرد ، 12٪ را آلوده می کند: مطالعهاحمدآباد: یک س questionال پر شور در همه گیری Covid-19 – فقط یک فرد آلوده به ویروس کرونا با چند نفر تماس می گیرد و چند نفر از آنها آلوده می شوند؟

مطالعه ای بر روی 1817 مورد Covid-19 آزمایشگاهی تایید شده در منطقه احمدآباد نشان داد که آنها به طور تجمعی با 9671 نفر تماس داشتند – به طور متوسط ​​5.3 نفر در هر مورد. از 9،671 مخاطب ردیابی شده ، 1،159 مورد آلوده گزارش شده است که نرخ حمله ثانویه (SAR) 12٪ است.

یک بیمار Covid به طور متوسط ​​5.3 نفر تماس می گیرد ، 12٪ را آلوده می کند: مطالعه
یافته های حاکی از اهمیت ردیابی تماس و مشخصات تماس در بیماری همه گیر Covid-19 در مقاله ای با عنوان “ردیابی تماس در طی همه گیری Covid-19: احمدآباد روستایی” در مجله IJDMSR اخیراً منتشر شده است.

مطالعه انتقال بیشتر در میان تماس های خانگی را نشان می دهد

این مطالعه موارد ثبت شده از 20 مارس تا 31 آگوست را در نظر گرفت. موارد مثبت اولیه شامل 1،275 مرد و 542 زن بود. اکثر موارد در گروه سنی 21 تا 50 سال بودند که نشانگر جمعیت شاغل است. بیشتر موارد ردیابی شده مربوط به تماس با خانوار (79٪) و به دنبال آن تماس با جامعه (18٪) ، تماس با مراقبت های بهداشتی (1.5٪) و سایر موارد (1.5٪) بوده است. در میان تماس ها ، 55٪ مرد بودند.

“در حالی که SAR به طور کلی 12٪ بود ، SAR تماس با خانواده 11٪ مشخص شد. این مطالعه انتقال بیشتری را در بین تماس های خانگی نشان می دهد. “دکتر Hetal Patel ، پزشک مقیم سال سوم بخش و از نویسندگان این مطالعه گفت.

به غیر از دکتر هلی ، سایر نویسندگان این مقاله شامل دکتر راجشری بات ، دکتر هتال پاتل ، دکتر شالینی سینگ و دکتر دیوانگ راوال از گروه پزشکی اجتماعی کالج پزشکی BJ هستند.

این مطالعه عواملی مانند عدم فاصله اجتماعی و عدم استفاده از ماسک در خانه حتی در صورت مثبت بودن فرد به عنوان دلیل این پدیده ذکر شده است.

در حالی که این مطالعه در تالوکاهای Dholka ، Sanand ، Dascroi ، Viramgam ، Bavla ، Dhandhuka ، Mandal ، Detroj و Dholera از منطقه احمدآباد انجام شد ، یافته ها همچنین اخیراً در شهر احمدآباد طنین انداز شد ، زمانی که چندین خانواده بیش از یک عضو در بیمارستان بستری بودند با عفونت در موج افزایش در موارد بعد از جشن دیوالی.

برای قرار دادن یافته ها در متن ، یک مطالعه در چین SAR 11.2٪ را در بین تماس های خانگی و به طور کلی 6٪ گزارش کرده بود ، در حالی که یک مطالعه قبلی توسط ICMR SAR کلی 6٪ را نشان داده بود.

دکتر راوال ، رئیس گروه پزشکی جامعه ، گفت که ردیابی تماس در همه گیری مانند Covid-19 برای جلوگیری از گسترش آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *