مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مطالعه ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

(ادواردو مونوز / استخر از طریق AP)
(ادواردو مونوز / استخر از طریق AP)

دهلی نو: نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل اولیه آزمایش بالینی فاز 3 آزمایش واکسن COVID-19 شرکت بیوتکنولوژی مدرن آمریکا نشان داد که 94.1 درصد اثر درمانی در پیشگیری از عفونت های علامتی و بیماری های شدید نشان داده شده است.

این مطالعه که روز چهارشنبه در مجله پزشکی نیوانگلند منتشر شد ، نشان داد که در میان بیش از 30،000 شرکت کننده ای که به طور تصادفی واکسن یا دارونما دریافت کرده اند ، 11 نفر در گروه واکسن COVID-19 علامتی دارند در مقایسه با 185 شرکت کننده ای که دارونما دریافت کرده اند.

محققان گفتند که این میزان 94.1 درصد کارایی را در جلوگیری از COVID-19 علامت دار نشان می دهد ، و افزودند که موارد بیماری شدید فقط در شرکت کنندگان که دارونما دریافت کرده اند رخ داده است.

لیندزی بادن ، یک عفونت گفت: “کار ما ادامه دارد. طی ماه های آینده ، ما برای افزایش بهتر نحوه کار این واکسن ، داده های بیشتری خواهیم داشت ، اما نتایج تاکنون 94.1 درصد کارایی را نشان می دهد. این اعداد جذاب هستند.” متخصص بیماری ها در بیمارستان بریگام و زنان در ایالات متحده که در آن آزمایش انجام شد.

بادن ، محقق اصلی تحقیق ، گفت: “و مهمتر از همه ، داده ها حاکی از محافظت در برابر بیماری شدید است ، نشان می دهد که این واکسن می تواند در جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان و مرگ حداقل در چند ماه اول پس از واکسیناسیون تأثیر بگذارد.” و نویسنده اصلی مقاله.

در این مطالعه 30420 شرکت کننده بزرگسال در 99 سایت در ایالات متحده ثبت نام کردند که بیش از 600 شرکت کننده در Brigham ثبت نام کردند.

محققان گفتند ، شرکت کنندگان واجد شرایط 18 سال یا بیشتر بودند و هیچ سابقه مشخصی در مورد عفونت SARS-CoV-2 نداشتند و موقعیت و شرایط آنها آنها را در معرض خطر قابل توجهی از عفونت و خطر بالای COVID-19 شدید قرار می دهد.

آنها خاطرنشان كردند كه نسبت نژاد و قومیت دادگاه 79 درصد سفیدپوست ، 10 درصد سیاه پوست یا آمریکایی آفریقایی تبار و 20 درصد شركت كننده اسپانیایی تبار یا لاتین بود.

شرکت کنندگان اولین تزریق خود را بین 27 جولای و 23 اکتبر انجام دادند و 28 روز بعد شلیک دوم انجام شد.

هر یک از تزریق ها از طریق عضله انجام می شد ، دارای حجمی معادل 0.5 میلی لیتر (میلی لیتر) بود که حاوی 100 میکروگرم (میکروگرم) واکسن mRNA-1273 یا دارونما است.

در گروه دارونما ، 185 شرکت کننده به بیماری COVID-19 علامت دار مبتلا شدند در حالی که در گروه واکسن ، فقط 11 شرکت کننده مبتلا بودند.

محققان گفتند ، در تجزیه و تحلیل های ثانویه ، اثر واکسن در گروه های مورد علاقه اصلی از جمله کسانی که قبلاً در هنگام ثبت نام آنتی بادی علیه SARS-CoV-2 داشته اند و در بین افراد 65 سال یا بیشتر مشابه بود.

آنها گفتند که 30 شرکت کننده دارای COVID-19 شدید بودند – همه در گروه دارونما بودند. آنها هفته ها بعد از تزریق از نظر عوارض جانبی از نزدیک تحت نظر قرار گرفتند.

محققان گفتند که به طور کلی ، واکنش به واکسن خفیف است – حدود نیمی از دریافت کنندگان با خستگی ، دردهای عضلانی ، درد مفاصل و سردرد روبرو شده اند ، بیشتر از دوز دوم.

بادن گفت گرچه این نتایج دلگرم کننده است ، اما با مدت زمان کوتاه پیگیری تاکنون محدود شده است.

وی افزود: “داده های طولانی تر از مطالعه در حال انجام ممکن است به ما این امکان را بدهد که با دقت بیشتری اثر واکسن را در بین گروه های مختلف ارزیابی کنیم ، تأثیر آن بر عفونت بدون علامت را تعیین کنیم ، زمان کاهش ایمنی را بفهمیم و اینکه آیا واکسن بر عفونت تأثیر می گذارد”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *