مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

مقاله نیتی ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

سوابق الکترونیکی بهداشت فردی برای کمک به نظارت بر بیماری: مقاله NitiSushmi.Dey

دهلی نو: یک سند چشم انداز تهیه شده توسط نیتی آایوگ در مورد “نظارت بر بهداشت عمومی در هند تا سال 2035” می گوید: دولت ممکن است سوابق بهداشتی دیجیتال فردی را مبنای نظارت بر بیماری های مختلف واگیر و غیر واگیر قرار دهد. .

با توجه به نشانه همه گیری Covid-19 ، هنگامی که هند مجبور شد به سرعت توانایی های تشخیصی خود را ارتقا دهد و تخصص فناوری دیجیتال خود را برای نظارت مignثر هماهنگ کند ، این سند نشان می دهد که جریان اصلی نظارت تا سال 2035 است. “در سال 2035 ، نظارت بر بهداشت عمومی هند یک پیش بینی خواهد بود ، یک سیستم پاسخگو ، یکپارچه ، و یک طبقه بندی نظارت بر بیماری و بهداشت است که شامل بیماریها و شرایط واگیردار و غیرواگیر اولویت بندی شده ، در حال ظهور و ظهور است ، “در این اسناد آمده است. TOI سند را بررسی کرده است.

یک مقام رسمی گفت Niti Aayog قرار است هفته آینده این سند را منتشر کند.

این سند همچنین نشان می دهد که نظارت در درجه اول بر اساس اطلاعات بیمار در سطح فردی است که از مراکز بهداشتی ، آزمایشگاه ها و منابع دیگر نشات می گیرد. این برنامه مبتنی بر ابتکارات موجود دولت مانند طرح Ayushman Bharat است که مراکز بهداشت و سلامت در سطح جامعه و برنامه نظارت بر بیماریهای یکپارچه را ایجاد می کند که در مدیریت موارد Covid-19 نقش اساسی داشته است. Niti Aayog همچنین ایجاد مکانیزمی برای ساده سازی به اشتراک گذاری داده ها ، ضبط ، تجزیه و تحلیل و انتشار برای اقدام را پیشنهاد کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *