مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

موسسه سرم اولین واکسن بومی علیه ذات الریه را تولید می کند. هفته آینده ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld راه اندازی می شود

1 min read

موسسه سرم اولین واکسن بومی علیه ذات الریه را تولید می کند.  هفته آینده راه اندازی می شودمنابع رسمی گفتند که اولین واکسن بومی علیه ذات الریه ، که توسط م Instituteسسه سرم هند (SII) ساخته شده است ، قرار است توسط وزیر بهداشت اتحادیه ، هارد وردان راه اندازی شود و در اوایل هفته آینده در بازارهای داخلی عرضه شود.

به گفته منابع ، واکسن بسیار مقرون به صرفه تر از واکسن های موجود تولید شده توسط دو شرکت خارجی است.

تنظیم کننده داروی هند در ماه ژوئیه پس از بررسی داده های آزمایش بالینی فاز 1 ، 2 و 3 که توسط شرکت مستقر در پون ارائه شده ، مجوز واکسن Pneumococcal Polysaccharjon Conjugate را برای بازار صادر کرده است.

وزارت بهداشت پیشتر گفته بود این واکسن برای ایمن سازی فعال در برابر بیماری مهاجم و ذات الریه ناشی از “استرپتوکوک پنومونی” در نوزادان استفاده می شود.

موسسه سرم آزمایشات بالینی فاز 1 ، 2 و 3 واکسن را در هند و کشور آفریقا گامبیا انجام داده است.

یک منبع رسمی گفت: “این اولین واکسن بومی در زمینه ذات الریه است.”

منابع گفتند که واکسن بسیار مقرون به صرفه تر از واکسن های موجود تولید شده توسط Pfizer (NYSE: PFE) و GlaxoSmithKline (LSE: GSK) است.

“همیشه تلاش ما برای تحقق بخشیدن به آرزوی نخست وزیرمان برای” آواز برای محلی “و” ساخت هند “برای جهان بوده است.

در نامه ای آمده است: “در حال حرکت به سمت خواستگاری نخست وزیر از اتمانیربهر بهارات ، ما با ایجاد اولین واکسن مزدوج پنوموکوک بومی (PCV) در هند و دستیابی به مجوز هند به یک مرحله تاریخی دیگر در دوره قفل همه گیر Covid-19 دست یافتیم.” نوشته شده توسط پراکاش کومار سینگ ، مدیر اضافی ، امور دولتی و نظارتی در م Instituteسسه سرم هند (SII) خطاب به وردان.

طبق اطلاعات یونیسف ، هر ساله بیش از یک کودک لاکچری زیر پنج سال در هند به دلیل بیماری پنوموکوک می میرند.

یک منبع رسمی گفت: از آنجا که ذات الریه یک بیماری تنفسی است ، واکسیناسیون کودکان با واکسن های مزدوج پنوموکوک (PCV) در طی همه گیری کنونی Covid-19 از اهمیت بیشتری برخوردار است.

این منبع گفت: این کشور در حال حاضر به PCV وارداتی تولیدکنندگان خارجی با قیمت بسیار بالا وابسته است.

واکسنی که به صورت عضلانی تجویز می شود توسط WHO در ژانویه مقدماتی شد.

پیش از این ، وزارت بهداشت گفته بود که تقاضای این واکسن ها به طور قابل ملاحظه ای توسط واردکنندگان مجاز در این کشور تأمین می شود ، زیرا تولید کنندگان همه شرکت های واکسن مستقر در خارج از هند بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *