مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

نخست وزیر نارندرا مودی در پنجمین روز آیورودا روز جمعه دو موسسه آیورودا را به ملت اختصاص خواهد داد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

نخست وزیر نارندرا مودی در پنجمین روز آیورودا در روز جمعه دو موسسه آیورودا را به ملت اختصاص خواهد داددهلی نو: نخست وزیر نارندرا مودی به مناسبت پنجمین آیورودا ، دو موسسه آیورودا را آماده خواهد کرد – موسسه آموزش و تحقیقات در آیورودا (ITRA) ، جامناگر و انستیتوی ملی آیورودا (NIA) ، جیپور – وزارت عیوش گفت روز جمعه.

هر دو مutesسسه از م institutionsسسات برتر آیورودا در کشور هستند. وزارت امور خارجه گفت كه به كمك قانون پارلمان و موسسه با اهميت ملي (INI) به م andسسه اهميت ملي (INI) و به نهادي كه به نظر مي رسد دانشگاه است (رده نو) از سوي كميسيون اعطاي هيات علمي دانشگاه (UGC) تعلق گرفته است.

وزارت آیوس ، از سال 2016 ، هر روز “روز آیورودا” را به مناسبت Dhanwantari Jayanti (Dhanteras) مشاهده می کند. امسال جمعه می شود.

با توجه به وضعیت غالب Covid-19 ، پنجمین روز آیورودا ، سال 2020 بیشتر در سیستم عامل های مجازی در سطح ملی و بین المللی مشاهده می شود.

ITRA ، Jamnagar ، که اخیراً از طریق یک قانون پارلمان ایجاد شده است ، آماده ظهور به عنوان یک مcareسسه بهداشتی در کلاس جهانی است. وزارت گفت ، این مرکز 12 بخش ، سه آزمایشگاه بالینی و سه آزمایشگاه تحقیقاتی دارد.

این شرکت همچنین در حال انجام 33 پروژه تحقیقاتی در زمینه تحقیقات سنتی در طب سنتی است. ITRA با تجمیع خوشه چهار موسسه آیورودا در محوطه دانشگاه گجرات آیورودا ، جامناگر تشکیل شده است. این اولین مituteسسه ای در بخش عیوش است که دارای وضعیت INI است.

با وضعیت به روز شده ، ITRA استقلال خود را در ارتقا سطح استاندارد آیورودا خواهد داشت زیرا دوره هایی مطابق با استانداردهای مدرن و بین المللی ارائه می دهد. بعلاوه ، این همکاری های میان رشته ای ایجاد می شود تا یک جریان معاصر را به آیورودا بدهد.

NIA ، جیپور ، یک موسسه آیورودا با شهرت در سراسر کشور ، با اصطلاح دانشگاهی یک گلوله به بازوی خود اصابت کرد. در این بیانیه آمده است که سهم NIA در میراث 175 ساله ، در حفظ ، ترویج و پیشرفت آیورودای معتبر در چند دهه گذشته چشمگیر بوده است.

در حال حاضر ، آن دارای 14 بخش مختلف است. این مituteسسه با جذب کل 955 دانشجو و 75 دانشکده در سال های 2019-2010 نسبت دانشجو و معلم بسیار خوبی دارد. دوره های متعددی را در آیورودا برگزار می کند ، از گواهینامه تا سطح دکترا. NIA با امکانات پیشرفته آزمایشگاهی ، در فعالیت های تحقیقاتی نیز پیشگام بوده است.

در حال حاضر ، 54 پروژه تحقیقاتی مختلف انجام می دهد. در این بیانیه افزوده شده است ، با اعطای وضعیت دانشگاهی ، NIA قرار است با دستیابی به بالاترین استانداردها در مراقبت های بهداشتی عالی ، آموزش و تحقیقات ، به اوج جدیدی برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *