مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

نظرسنجی سازمان ملل ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

دو سوم جهان بر اساس یک نظرسنجی سازمان ملل متحد ، بزرگترین در نوع خود که تاکنون انجام شده است ، تقریباً دو سوم از 1.2 میلیون نفر در سراسر جهان نظرسنجی می کنند که بشریت با وضعیت اضطراری آب و هوا روبرو است.

محققان برنامه توسعه سازمان ملل (UNDP) و دانشگاه آکسفورد روز چهارشنبه گزارش دادند ، پیر و جوان ، ثروتمند و فقیر پاسخ دهندگان در 50 کشور محل زندگی بیش از نیمی از جمعیت جهان نیز از بین گزینه های سیاسی برای حل این مشکل انتخاب کردند.

این یافته ها حاکی از آن است که جنبش جهانی اقلیم که در سال 2019 به صحنه جهانی افزایش یافت – که تا حدی توسط گرتا تونبرگ 16 ساله سوئدی رهبری می شود – هنوز هم شتاب می گیرد ، حتی اگر یک همه گیری خشمگین دامنه آن را پنهان کند.

استیون فیشر ، جامعه شناس در آکسفورد که به طراحی نظرسنجی و پردازش داده ها کمک کرد ، در مصاحبه ای با خبرگزاری فرانسه گفت: “نگرانی در مورد وضعیت اضطراری آب و هوا بسیار گسترده تر از آن است که ما قبلا می شناختیم.”

“و اکثریت کسانی که شرایط اضطراری آب و هوا را تشخیص می دهند خواستار اقدام فوری و جامع هستند.”

در یک نوآوری هوشمندانه ، این نظرسنجی کوتاه مانند تبلیغات در برنامه های بازی تلفن همراه ظاهر شد و به محققان امکان دسترسی به اطلاعات جمعیتی را می داد که در غیر این صورت به نظرسنجی افکار عمومی پاسخ نمی دهند.

در سطح ملی ، حدود 80٪ از مردم انگلیس ، ایتالیا و ژاپن پیش بینی جدی در مورد تأثیر تغییرات آب و هوایی ابراز داشتند ، که – با یک درجه گرم شدن دما تاکنون – شدت موج های گرما ، خشکسالی و سیل را به میزان قابل توجهی افزایش داده است. – ایجاد بارندگی و همچنین طوفان ها با بالا آمدن دریا ، تخریب بیشتری دارند.

فرانسه ، آلمان ، آفریقای جنوبی و کانادا بسیار عقب بودند و بیش از سه چهارم از نظرسنجی ها تهدید را “یک وضعیت اضطراری جهانی” توصیف کردند.

در ده کشور دیگر – از جمله ایالات متحده ، روسیه ، ویتنام و برزیل – دو سوم پاسخ دهندگان همه چیز را به همان شکل می دیدند.

تقریباً 75 درصد از ساکنان ایالت های کوچک جزیره – برخی از آنها با احتمال از دست دادن سرزمین های خود به دلیل افزایش دریا – تهدید آب و هوا را به عنوان یک وضعیت اضطراری تلقی می کنند.

پس از آنها کشورهای با درآمد بالا (72 درصد) ، کشورهای با درآمد متوسط ​​(62 درصد) و کشورهای کم رشد (58 درصد) قرار گرفتند.

توزیع در بین گروه های سنی افرادی که “وضعیت اضطراری” را مشاهده می کنند کم است ، از 69 درصد در افراد زیر 18 سال ، تا 66 درصد در گروه سنی 36-59.

این رقم فقط برای افراد 60 سال و بالاتر کمی کمتر از 60 درصد بود.

با کمال تعجب ، به ترتیب 11 و 12 درصد زنان بیشتر از مردان به ترتیب در مورد گرم شدن کره زمین در ایالات متحده و کانادا هشدار زیادی دادند. در سطح جهانی ، این اختلاف در بین 50 کشور مورد نظر به طور متوسط ​​به چهار درصد کاهش یافت.

آچیم اشتاینر ، رئیس UNDP خاطرنشان کرد: “اقدامات فوری برای اقلیم از حمایت گسترده ای در میان مردم سراسر جهان برخوردار است – از بین ملیت ها ، سن ، جنسیت و تحصیلات.”

“اما بیش از این ، این نظرسنجی نشان می دهد که مردم چگونه می خواهند سیاست گذاران خود برای مقابله با بحران تلاش کنند.”

محبوب ترین راه حل در میان پیشنهادات ، حفاظت از جنگل ها و زیستگاه های طبیعی است که توسط 54 درصد از پاسخ دهندگان انتخاب شده است.

در زیر از نزدیک به توسعه انرژی خورشیدی ، باد و سایر اشکال انرژی تجدیدپذیر پرداخته شد. استفاده از تکنیک های کشاورزی “سازگار با آب و هوا” ؛ و سرمایه گذاری بیشتر در مشاغل و مشاغل سبز.

در انتهای این لیست ، تنها با 30 درصد حمایت ، ترویج رژیم های غذایی بدون گوشت و ارائه بیمه مقرون به صرفه بود.

نتایج این بررسی مطالعات اخیر را تقویت می کند که برخی کشورها و شاید جامعه جهانی می توانند در حال نزدیک شدن به “نقطه اوج” فضیلت در افکار عمومی باشند که انتقال سریع به جهانی خنثی از کربن را در پی داشته باشد.

محققان موسسه پوتسدام به سرپرستی لونا اوتو و هانس یواخیم شلنهوبر سال گذشته در مجله علمی PNAS اظهار داشتند: “دستیابی به یک کربن زدایی سریع و سریع برای ایجاد ثبات در شرایط آب و هوایی به فعال سازی فرآیندهای مسری و گسترش سریع تغییرات اجتماعی و فناوری بستگی دارد.”

دقیقاً مانند شیوع یک بیماری واگیر ، جنبش های مثبت اجتماعی – خواه ممنوعیت برده داری و یا نصب دموکراسی – “می توانند برگشت ناپذیر و متوقف کردن آن دشوار باشد” هرگاه از یک آستانه خاص عبور کنند ، می توانند از بین بروند.

“شواهدی حکایتی اخیر وجود دارد که نشان می دهد اعتراضات – مانند اعتصابات آب و هوایی # جمعه ها برای آینده ، اعتراضات معترضین به قیام ، و ابتکاراتی مانند” معامله جدید سبز “در ایالات متحده – ممکن است شاخص های این تغییر در هنجارها و ارزش ها باشد که در حال حاضر در حال وقوع است. “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *