مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

نقشه ساختمان جدید برای بیمارستان مدنی ، هزینه های افزایش یافته احتمالاً ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

Gurugram: نقشه ساختمان جدید بیمارستان Civil ، احتمالاً افزایش خواهد یافتگورگاون: بخش بهداشت و درمان گورگاون روز پنجشنبه طرح ساختمانی جدید را برای بیمارستان مدنی 500 تختخوابی آینده به جای بیمارستان موجود در خطوط مدنی به دولت هاریانا ارائه داد.

این موضوع در جلسه ای با حضور دبیر ارشد CM DS Dhesi ، معاون کمیته Amit Khatri ، افسر ارشد پزشکی Virender Yadav و ACS ، آموزش و پرورش ، Mahavir Singh ، مطرح شد.

طرح جدید شامل یک منطقه تشخیصی ، OPD ، اتاق تزریق ، اتاق نبولایزاسیون و یک اتاق ایمن سازی و همچنین میکروبیولوژی ، آسیب شناسی بالینی ، واحدهای مولکولی و بیوشیمی است. علاوه بر این ، جدا از یک واحد خون شناسی ، مناطق آماده سازی و ذخیره سازی اجزای خون ، آزمایشگاهی برای سرولوژی گروه خون و یک مرکز انتقال خون نیز وجود خواهد داشت.

این مرکز جدید همچنین دارای یک مرکز مراقبت روزانه هموفیلی و تالاسمی ، روانپزشکی ، مراکز ترک اعتیاد و بهداشت روان ، مجتمع اتاق کار ، ICU ، سالن عمل ، مرکز سل ، بلوک عیوش ، مطب آمبولانس و جراحی ، ارتوپدی ، سرطان مجزا خواهد بود. ، بخش های سوختگی و اطفال. مناطق مسکونی نیز برای جراح مدنی Gurgaon ، افسر اصلی پزشکی و سایر پزشکان در نظر گرفته خواهد شد.

طبق طرح ، سایت بیمارستان قدیمی ، که در هفت هکتار پراکنده شده است ، با استفاده از بخشی از زمین مدرسه عالی پسرانه متوسطه دولت مجاور ، به نه جریب گسترش می یابد. با این حال ، با تاخیر در روند تملک زمین ، این پروژه گیر کرده است.

روز پنجشنبه ، اداره آموزش و پرورش راهنمایی شد تا طی هفت روز یک گواهی عدم اعتراض به بخش بهداشت ارائه دهد تا بتواند از دو جریب زمین که هنوز برای انتقال ساختمان منتقل نشده است استفاده کند.

دکتر یداو گفت که بخش بهداشت دامنه کار ساختمان جدید را ارائه داده و منتظر تصویب است. بودجه پس از آنکه دولت برنامه را عملیاتی کرد تصویب می شود. سال گذشته 260 کرور روپیه برای اصلاحیه تصویب شده بود. این احتمالاً با افزودن اجزای جدید افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *