مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

“نوع جدید” ویروس کرونا در انگلیس ، Health News ، ET HealthWorld شناسایی شده است

1 min read

لندن ، به نمایندگان انگلیس گفته شده که نوع جدیدی از ویروس کرونا یافت شده است که در برخی از مناطق انگلیس با سرعت بیشتری رشد می کند.

وزیر بهداشت مت هانکوک گفت حداقل 60 مقام محلی مختلف عفونت های کووید ناشی از نوع جدید را ثبت کرده اند ، بی بی سی روز دوشنبه گزارش داد.

وی گفت که به سازمان بهداشت جهانی اطلاع داده شده است و دانشمندان انگلیس در حال انجام مطالعات دقیق هستند.

وی گفت “هیچ چیزی برای پیشنهاد” وجود ندارد که باعث بیماری بدتر شود یا اینکه واکسن ها دیگر م workثر نباشند.

وی در مجلس عوام به نمایندگان مجلس گفت که طی هفته گذشته ، در سراسر لندن ، کنت ، مناطقی از اسکس و هرتفوردشایر ، افزایش شدید و گسترده ای در عفونت های ویروس کرونا دیده شده است.

“ما در حال حاضر بیش از 1000 مورد را با این نوع عمدتا در جنوب انگلیس شناسایی کرده ایم ، هرچند موارد در تقریبا 60 منطقه مختلف محلی شناسایی شده است.

“ما نمی دانیم که این میزان به دلیل نوع جدید آن چقدر است ، اما بدون توجه به علت آن ، ما باید اقدام سریع و قاطعی انجام دهیم که متأسفانه برای کنترل این بیماری کشنده در حین انجام واکسن ، کاملاً ضروری است.”

پروفسور ارشد پزشکی انگلستان ، پروفسور کریس ویتی ، گفت: آزمایش های فعلی سواب ویروس کرونا باعث کشف نوع جدیدی می شود که عمدتا در هفته های اخیر در کنت و مناطق همسایه پیدا شده است.

تغییرات یا جهش ها شامل پروتئین سنبله ای ویروس است – بخشی که به آن کمک می کند سلول ها را آلوده کند و واکسن های Covid هدف نیز در اطراف طراحی شده اند.

خیلی زود است که بدانیم این دقیقاً چه عواملی در رفتار ویروس ایجاد خواهد کرد.

پروفسور آلن مک نالی ، متخصص دانشگاه بیرمنگام ، به بی بی سی گفت: “بیایید هیستریک نکنیم. این به این معنی نیست که بیشتر قابل انتقال است یا بیشتر عفونی یا خطرناک است.

“این چیزی است که باید مراقب آن باشیم.

“تلاشهای زیادی برای توصیف نوع و درک ظهور آن ادامه دارد. مهم است که یک دیدگاه آرام و منطقی نسبت به سویه داشته باشیم زیرا این یک ویروس طبیعی ویروس است و ما انتظار داریم که انواع جدیدی به مرور زمان بیایند و ظهور کنند.”

دکتر جرمی فارار ، مدیر Wellcome ، گفت که این بالقوه جدی است. “نظارت و تحقیقات باید ادامه یابد و ما باید اقدامات لازم را برای جلوتر از ویروس انجام دهیم.”

برای درک همه “سویه های جدید” یا “انواع جدید” یک قانون ساده وجود دارد: بپرسید آیا رفتار ویروس تغییر کرده است یا خیر.

این مهم است زیرا ویروس ها همیشه جهش می یابند ، فقط کاری است که انجام می دهند. و تاکنون “ترساندن” به ما داده شده است اما “پاسخ” به ما داده نشده است.

مت هنکوک گفت که نوع جدید ویروس کرونا “ممکن است با گسترش سریعتر در جنوب شرقی انگلیس مرتبط باشد”.

این همان حرفی نیست که گفته می شود “باعث” ظهور می شود و هنکوک نمی گوید این ویروس به راحتی از فردی به فرد دیگر گسترش یافته است.

سویه های جدید به دلایلی که هیچ ارتباطی با ویروس ندارند ، می توانند شیوع بیشتری پیدا کنند.

یک توضیح در مورد ظهور “سویه اسپانیایی” در تابستان ، گردشگری بود.

بنابراین در حال حاضر عناوین ترسناک در همه جا وجود دارد ، اما هنوز هیچ جزئیات علمی برای دانستن اینکه این موضوع تا چه اندازه قابل توجه است ، وجود ندارد.

– ایرانیان

int /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *