مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هشت سازمان و 145 نفر در مورد نگرانی های برنامه Aarogya Setu ، Health News ، ET HealthWorld با دولت نامه می نویسند

1 min read

هشت سازمان و 145 فرد در مورد نگرانی های برنامه Aarogya Setu با دولت نامه می نویسندBENGALURU: هشت سازمان و 145 نفر به وزارت بهداشت و خانواده ، وزارت الکترونیک و فناوری اطلاعات و کمیته دائمی IT نامه نگاری کرده اند که نگرانی های جدی فنی ، حقوقی ، اخلاقی و پیاده سازی در مورد Aarogya Setu و سایر برنامه های معرفی شده در COVID را مطرح کرده اند – 19 همه گیری.

این بیانیه مشترک توسط انجمن انجمن اخلاق پزشکی ، Jan Swasthya Abhiyan ، شبکه علوم علمی مردم هند و بنیاد آزادی اینترنت تهیه شده است. چهار سازمان تأیید شده دیگر عبارتند از: Janchetna Sansthan، Lok Manch، Rethink Aadhaar Campaign India، and Right to Food Campaign. در این بیانیه مجموعه ای از 16 خواسته برای حفاظت از اطلاعات حساس شخصی شهروندان و جلوگیری از محرومیت ارائه شده است.

برنامه تلفن همراه Aarogya Setu مورد اختلاف نظر قرار گرفته است و توسط دولت به عنوان برنامه ردیابی تماس در ماه آوریل معرفی شد. فعالان اینترنت و حریم خصوصی نگرانی هایی را در مورد استفاده تجاری یا اجرای قانون از اطلاعات شخصی حساس جمع آوری شده توسط این برنامه ایجاد کرده اند. آنها در صورت عدم استفاده از قانون محافظت از داده ها در هند ، از بکارگیری چنین فناوری هایی هشدار داده اند. برخی دیگر از ادعای ضعف ناشناخته بودن برنامه که باعث می شود کاربران آن مستعد شناسایی مجدد شوند شکایت کرده و از عدم شفافیت پیرامون کد و الگوریتم های برنامه انتقاد کردند.

خواسته ها در حدود تناسب ، قانونی بودن ، ضرورت و ساختار نظارتی است. برخی از خواسته ها انتشار کامل مشخصات از جمله رمزنگاری ، مشخصات ناشناس سازی ، مشخصات رابط برنامه نویسی برنامه (API) و مشخصات بلوتوث است. این بیانیه همچنین خواستار انتشار کد منبع نسخه فعلی برنامه شده است و می گوید کد منتشرشده با کد مورد استفاده مطابقت ندارد. این برنامه افزود که این برنامه به هیچ وجه نباید توسط بازیگران دولتی یا خصوصی اجباری شود.

در این بیانیه همچنین پیشنهاد شده است كه دولت باید متعهد شود كه داده ها و سیستم های ساخته شده از طریق AS App را در پایان همه گیر COVID-19 به طور دائمی نابود كند.

در این بخش آمده است: “از جمله ، تمرکز باید بر اطمینان عمومی باشد که این مداخلات موقتی است که به سیستم های نظارت و نظارت دائمی تبدیل نخواهد شد.”

از نظر قانونی بودن ، در این بیانیه آمده است كه منظور از قانونگذاری مناسب این است كه دولتهای اتحادیه و ایالتها و بازیگران خصوصی در قبال نشت یا هرگونه استفاده نامناسب از داده های برنامه در هنگام شیوع بیماری و بیماریهای واگیر ، مسئول باشند. این گزارش اضافه کرد که تحت این چارچوب قانونگذاری ، دولت ها فقط از طریق سوابق بیمارستان می توانند به داده های بیمار دسترسی داشته باشند و باید گمنامی بیمار را حفظ کنند.

در این بیانیه پیشنهاد شده است که آژانس ها / م institutionsسسات مربوطه باید گزارش های دوره ای را منتشر کنند و در صورت و تا چه حد ، این برنامه پاسخ دولت را در درمان و مهار گسترش Covid-19 افزایش می دهد.

در این گزارش آمده است: “براساس چنین حلقه های بازخورد ، این موسسات باید اختیار تصمیم گیری برای اصلاح دوره یا حتی قطع برنامه خود و تخریب دائمی سیستم های ایجاد شده را داشته باشند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *