مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هشدارهای مرکز درباره برنامه های جعلی Co-WIN ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

هشدارهای مرکز درباره برنامه های جعلی Co-WINدهلی نو: وزارت بهداشت اتحادیه روز چهارشنبه به مردم درباره برنامه های تلفن همراه جعلی که شبیه برنامه رسمی آینده Co-WIN است ، هشدار داد و از آنها خواست اطلاعات شخصی این برنامه ها را بارگیری یا به اشتراک نگذارند.

وقتی واکسن Covid در دسترس قرار گرفت ، افراد در گروه های اولویت دار ابتدا باید خود را در برنامه تلفن همراه رسمی Co-WIN مرکز ثبت کنند تا بتوانند تلقیح شوند. TOI روز چهارشنبه گزارش داد که اگرچه این برنامه هنوز برای عموم راه اندازی نشده است ، اما چند برنامه تلفن همراه با همین نام ظاهر شده اند و توسط افرادی که مشتاق ثبت نام خود هستند بارگیری می شوند.

“برخی از برنامه ها به نام” #CoWIN “ظاهراً توسط عناصر غیرمستقیم ایجاد شده اند تا شبیه به سیستم عامل رسمی آینده دولت در فروشگاه های App باشند. اطلاعات شخصی را در این مورد بارگیری یا به اشتراک نگذارید. پلت فرم رسمی #MoHFW در هنگام راه اندازی کاملاً تبلیغ خواهد شد (sic) ، “وزارت بهداشت و رفاه خانواده اتحادیه روز چهارشنبه در توییت خود نوشت.

Co-WIN ، مخفف Covid Vaccine Intelligence Network ، به عنوان یک پلت فرم دیجیتال برای اطمینان از گسترش روان درایو واکسیناسیون ، از جمله ثبت نام ذینفعان ، توسعه یافته است. هنگامی که برنامه برای عموم راه اندازی می شود ، چهار مدول مختلف برای مدیران ، ذی نفعان ، به روزرسانی وضعیت و غیره دارد. پلت فرم دیجیتالی یک مرحله ای و برنامه نه تنها به اطمینان از یک روند تلقیح روان کمک می کند بلکه به نظارت واکسن ها در زمان واقعی.

در حال حاضر ، اطلاعات مربوط به ذینفعان اولیه مانند کارکنان مراقبت های بهداشتی و خط مقدم ، که واکسن را با اولویت دریافت می کنند ، در سیستم عامل بارگذاری می شوند. به دنبال این ، انتظار می رود این برنامه برای عموم راه اندازی شود.

اکنون چند برنامه تلفن همراه با نام Cowin در فروشگاه Google Play در دسترس هستند که توسط توسعه دهندگان خصوصی ایجاد شده و توسط هزاران نفر بارگیری می شوند. از بررسی ها مشخص می شود که این افراد برنامه ها را با برنامه رسمی اشتباه گرفته اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *