مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هشدار اتحادیه اروپا در مورد خطرات مسابقه واکسن Covid-19 پس از تأیید انگلستان در مورد Pfizer shot ، Health News ، ET HealthWorld

1 min read

هشدار اتحادیه اروپا در مورد خطرات مسابقه واکسن Covid-19 پس از تأیید انگلستان از تزریق Pfizerبروکسل: ناظران مواد مخدر و قانونگذاران اتحادیه اروپا روز چهارشنبه پس از اعطای مجوز اضطراری به آزمایش آزمایش Covid-19 که توسط Pfizer و BioNTech ساخته شد ، در مورد تأیید عجولانه واکسن Covid-19 هشدار دادند.

انگلیس اولین کشور غربی است که واکسن Covid-19 را تصویب می کند ، اقدامی که بسیاری آن را یک کودتای سیاسی برای دولت نخست وزیر بوریس جانسون می دانند ، که با انتقاداتی نسبت به مدیریت بحران ویروس کرونا مواجه شده است.

این تصمیم تحت یک فرآیند تأیید اضطراری و سریع گرفته شد.

آژانس دارویی اروپا (EMA) ، متولی تصویب واکسن Covid-19 برای اتحادیه اروپا ، گفت که روش طولانی تر آن برای تأیید واکسن مناسب تر است زیرا این امر بر اساس شواهد بیشتری است و نیاز به بررسی های بیشتری نسبت به روش اضطراری انتخاب شده توسط انگلیس دارد. .

آژانس در پاسخ به س aboutال در مورد تأیید واکسن Pfizer توسط انگلیس ، گفت: “EMA معتقد است که مجوز بازاریابی مشروط مناسب ترین مکانیسم نظارتی برای استفاده در شرایط اضطراری همه گیر کنونی است.” EMA روز سه شنبه گفته بود که طبق آن ، تا 29 دسامبر تصمیم می گیرد که آیا واکسن Pfizer را مجاز می داند.

قانون گذاران اتحادیه اروپا از تصمیم انگلیس انتقاد داشتند.

پیتر لیزی ، نماینده اتحادیه اروپا که از اعضای حزب نخست وزیر آلمان آنگلا مرکل است ، گفت: “من این تصمیم را مسئله ساز می دانم و به کشورهای عضو اتحادیه اروپا توصیه می کنم که روند را به همان روش تکرار نکنند.”

لیزی ، نماینده گروه راست میانه ، بزرگترین در مجمع اتحادیه اروپا ، گفت: “چند هفته بررسی دقیق توسط آژانس دارویی اروپا بهتر از مجوز بازاریابی اضطراری برای واکسن است.”

طبق قوانین اتحادیه اروپا ، واکسن فایزر باید توسط EMA مجاز باشد ، اما کشورهای اتحادیه اروپا می توانند از یک روش اضطراری استفاده کنند که به آنها اجازه می دهد واکسنی را برای استفاده موقت در بازار داخلی خود توزیع کنند.

انگلیس هنوز مشمول قوانین اتحادیه اروپا است تا اینکه در پایان سال به طور کامل اتحادیه را ترک کند.

Tiemo Wolken ، نماینده اتحادیه اروپا از گروه سوسیالیست ، دومین نماینده پارلمان اتحادیه اروپا ، گفت: “یک مسابقه جهانی آشکار برای دریافت واکسن در بازار با بیشترین سرعت ممکن وجود دارد.”

“با این حال ، من معتقدم که بهتر است وقت بگذاریم و اطمینان حاصل کنیم که کیفیت ، اثربخشی و ایمنی تضمین شده و با استانداردهای اتحادیه اروپا مطابقت دارد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *