مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند آزمایشات انسانی واکسن mRNA برای اولین بار ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld را مجاز می داند

1 min read

هند آزمایشات انسانی واکسن mRNA 1 را مجاز می داندSushmi.Dey

دهلی نو: تنظیم کننده دارو آزمایشات انسانی بر روی اولین کاندید محلی واکسن mRNA Covid را مجاز دانسته و نتایج اولیه احتمالاً تا ماه مارس اعلام شده است.

از آنجا که واکسن های Covid-19 مبتنی بر این سیستم عامل ، مانند واکسن های Pfizer-BioNtech و Moderna ، دارای اهمیت بیشتری هستند ، از اهمیت بیشتری برخوردار است ، اما در حال حاضر برای هند خارج از مرزها به نظر می رسد. کمیته متخصص موضوع تحت سازمان کنترل استاندارد داروهای مرکزی که روز چهارشنبه تشکیل جلسه داد ، تصویب مشروط برای مراحل 1/2 آزمایش بالینی انسانی نامزد واکسن را توصیه کرد. توصیه های هیئت بعداً توسط DCGI تأیید شد. شرکت Gennova Biopharmaceuticals مستقر در پون کاندیدای واکسن را با همکاری شرکت HDT Biotech مستقر در سیاتل تولید کرده است.

واکسن های mRNA از مدل معمولی برای تولید پاسخ ایمنی استفاده نمی کنند. آنها دستورالعمل های مولکولی را برای ساخت پروتئین در بدن از طریق RNA مصنوعی ویروس حمل می کنند. بدن میزبان از این ماده برای تولید پروتئین ویروسی شناخته شده استفاده می کند و بدین ترتیب بدن باعث ایجاد پاسخ ایمنی در برابر بیماری می شود. واکسن های مبتنی بر mRNA به دلیل جدول زمانی رشد سریع ، از نظر علمی گزینه ایده آل برای رفع بیماری همه گیر هستند. گروه بیوتکنولوژی گفت: “واکسن mRNA بی خطر تلقی می شود زیرا ماهیت آن غیر عفونی ، غیر یکپارچه و تخریب شده است.”

ما را دنبال کنید و با ما در ارتباط باشید ، فیس بوک، لینک شده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *