مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند امیدوار است که 4 واکسن بتواند 30 کرور را تا ماه ژوئیه تلقیح کند ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

هند امیدوار است که 4 واکسن بتواند 30 کرور را تا ماه ژوئیه تلقیح کنددهلی نو: دولت انتظار دارد دو واکسن علیه Covid-19 – Oxovas-AstraZeneca Covishield و Bharat Biotech’s Covaxin – تا ژانویه و حدود چهار واکسن در پایان ماه آوریل در دسترس باشد ، و احتمال منابع کافی برای تلقیح اولویت 30 کروری را افزایش می دهد. یک مقام گفت جمعیت تا ژوئیه.

در حالی که Covishield در چند روز آینده به دنبال تأیید اضطراری است ، اگر عکسها نظارت نظارتی را پاک کند ، انتظار می رود Covaxin نیز برای استفاده اضطراری تا پایان ژانویه یا اوایل فوریه تأیید شود. سازمان تنظیم مقررات و دولت همچنین در حال بررسی برنامه Pfizer برای مجوز واکسن اضطراری خود هستند و ممکن است این کار را آغاز کنند اما مشتاقانه می توانند درک کنند که چند عکس برای تقویت برنامه اولویت واکسیناسیون هند قابل تهیه است.

به غیر از این سه مورد ، اسپوتنیک V روسیه نیز احتمالاً تا آوریل منتشر خواهد شد. “ما انتظار داریم که تا آوریل حداقل چهار واکسن در هند وجود داشته باشد. بنابراین ، باید واکسن های کافی برای پوشش گروه اولویت دار تا ژوئن-ژوئیه در دسترس باشد. “

Pfizer که قبلاً مجوز استفاده اضطراری را در انگلیس ، بحرین و چندین کشور دیگر برای نامزد واکسن خود دریافت کرده است ، در هند نیز درخواست داده است. گروه متخصص ملی تجویز واکسن (NEGVAC) ، به سرپرستی دکتر VK Paul ، عضو Niti Aayog و کمیته تخصصی موضوع (SEC) تحت سازمان کنترل مرکزی دارو ، این برنامه را طی چند روز آینده بررسی می کنند.

منابع گفتند در حالی که دولت در مورد استفاده از Pfizer مثبت است ، NEGVAC علاقه بیشتری به نامزدهای واکسن در این کشور دارد.

وی گفت: “ما واكسن هایی داریم كه در سیستم عامل های نسبتاً آسان تری تولید می شوند و به صورت محلی تولید می شوند. این امر تهیه ، تهیه ، توزیع و تدارکات را برای ما آسان می کند. “

به گفته منابع ، دولت انتظار دارد در طی پنج تا شش ماه حدود 40 کرور دوز واکسن Covishield از م Instituteسسه سرم هند ، که شریک تولید AstraZeneca برای زخم است و همچنین مطالعات پل زدن را برای آن در هند انجام می دهد.

در حالی که دولت برای تلقیح جمعیت با اولویت 30 کرور به حدود 60 کرور دوز واکسن دو دوزه احتیاج دارد ، پس از تأیید Covaxin و Sputnik V ، دوزهای کافی دریافت می شود.

در حالی که Bharat Biotech آزمایش های فاز 3 را در هند برای کاندید واکسن توسعه یافته محلی خود آغاز کرده است ، آزمایشگاه های دکتر ردی آزمایش های محلی را برای Sputnik V انجام می دهند. همچنین Cadila Healthcare احمدآباد نیز وجود دارد که در مرحله پیشرفته آزمایشات انسانی در هند ، یک کاندید واکسن علیه ویروس کرونا دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *