مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند به دوز واکسن Covid 1.7b برای جمعیت بزرگسال نیاز دارد ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

هند برای جمعیت بزرگسال به دوز واکسن Covid 1.7b نیاز دارددهلی نو ، واکسنهای کلیدی هند که از طریق آکسفورد / AstraZeneca ، Novavax و J&J تهیه شده است و اولین اطلاعات مربوط به کارآیی در اواخر نوامبر-دسامبر سال 2020 انتظار می رود و در بهترین حالت ، واکسن ها در ژانویه 2021 منتشر می شوند.

طبق تحقیقاتی که توسط Credit Suisse انجام شده ، هند برای واکسیناسیون اکثر جمعیت بزرگسال خود به حدود 1.7 میلیارد دوز واکسن Covid-19 نیاز دارد. هدف این است که 400 تا 500 میلیون دوز را تا ژوئیه 2021 تجویز کند.

“واکسن های کلیدی هند که از آن استفاده می کند از آکسفورد / AstraZeneca ، Novavax و J&J (دامنه دما 2-8 درجه سانتیگراد است) و اولین اطلاعات مربوط به اثربخشی تا پایان نوامبر-دسامبر انتظار می رود و در بهترین حالت ، واکسن ها می توانند در ژانویه 2021 به اجرا در خواهد آمد “.

Credit Suisse گفت: ظرفیت کافی برای تولید واکسن (بیش از 2.4 میلیارد دوز) و اجزای مختلف مانند ویال ، درب ، سرنگ ، گاز ، سواب الکل و غیره وجود دارد.

تنگنا زیرساخت های ذخیره سازی سرد (به ویژه وانت های یخچال دار) است و با استفاده از بخشی از ظرفیت برنامه ایمن سازی فعلی (600 میلیون دوز) و زیرساخت های زنجیره سرد بخش خصوصی (250-300 میلیون دوز) ، واکسیناسیون های احتمالی می توانند به 550 مورد برسند. -600 میلیون دوز سالانه. نیروی انسانی مورد نیاز برای تزریق واکسن کمتر از 1 لک خواهد بود.

تسهیلات بزرگ واکسن ویروس ویروس Aurobindo (300 میلیون دوز) باید تا مارس-آوریل 2021 آماده باشد. قیمت گذاری در بازارهای صادراتی می تواند بالاتر از هند باشد و سودآوری می تواند در هر دوز 20-25 روپیه باشد و بنابراین در 300 میلیون ظرفیت دوز ، Aurobindo می تواند از EBITDA بالقوه 6-7.5 میلیارد روپیه (یا 12-15 درصد FY22E EBITDA) بهره مند شود.

در این گزارش آمده است كه كادیلا همچنین دارای 100 میلیون دوز تداركاتی است ، اما این واكسن برای واكسن DNA است و بنابراین نمی تواند در مدت كوتاهی از شركتهای جهانی واكسن تولید كند.

بیمارستان های آپولو زیرساخت هایی را برای اداره 100 میلیون دوز سالانه دارند و این می تواند 2.5 میلیارد روپیه EBITDA اضافه کند.

شرکتهای تشخیصی (Metropolis) نیز باید از افزایش تقاضا برای آزمایش آنتی بادی (چه قبل و چه بعد از واکسیناسیون) بهره مند شوند اما قیمت آنها به شدت پایین می آید.

واکسیناسیون بیشتر بر حجم داروهای درمانی Covid-19 تأثیر می گذارد. Cipla و Cadila بیشترین سود را از فروش داروهای درمانی Covid-19 (به ویژه Remdesivir) در 2Q FY21 دریافت کرده اند و باید با افزایش واکسیناسیون حجم آن در FY22 به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

مهمترین واکسنهایی که هند در حال انجام آن است از آکسفورد / آسترا زنکا ، نواواکس و J&J است زیرا دامنه دمایی این واکسنها حدود 2-8 درجه سانتیگراد است (در مقابل 20- درجه سانتیگراد برای Moderna و -70 درجه سانتیگراد برای Pfizer) .

گلوگاه اصلی احتمالاً ظرفیت ذخیره سازی سرد است. واکسیناسیون Covid-19 باید از بخشی از زیرساخت های برنامه ایمن سازی فعلی (27000 نقطه زنجیره سرد که 600 میلیون دوز را تأمین می کند) استفاده کند و همچنین به حمایت بخش خصوصی نیز نیاز دارد.

شرکتهای خصوصی زنجیره سرد سازمان یافته در بهترین حالت می توانند 250-300 میلیون دوز را کنترل کنند (گلوگاه به جای انبار کردن ، ونهای یخچالی است). بعلاوه ، دسترسی به سردخانه های بخش خصوصی به سرزمین داخلی منتهی نمی شود و برای این منظور باید راه حل دیگری اندیشیده شود.

“به طور کلی ، با وجود تنگنا در زیرساخت های زنجیره سرد ، تخمین می زنیم که واکسیناسیون های سالانه ممکن است فقط در حدود 550-600 میلیون دوز باشد. نیروی انسانی ماهر مورد نیاز برای تجویز 550-600 میلیون دوز کمتر از 1 لک است که نباید ثابت کند که گلوگاه است.” گزارش گفت.

“برآورد تقاضای ما برای جمعیت واکسینه شده فرض می کند 25 درصد از جمعیت قبلاً تا مارس 2021 آلوده شده باشند (بیشتر مطالعات سروو 20 درصد به علاوه نرخ عفونت مثبت را نشان می دهند). بیشتر واکسن های جهانی آزمایشات را فقط روی جمعیت انجام داده اند مجموعه ای بالاتر از 12-15 سال ، طبق پروتکل های فعلی ، و نیاز به دو دوز برای هر نفر (استثنا واکسن J&J است که یک واکسن یکبار مصرف است). این فرضیات منجر به نیاز 1.7 میلیارد دوز می شود ، با این فرض که هیچ واکسن تکراری وجود ندارد گزارش ، اضافه شده است.

دولت در حال حاضر تهیه پایگاه داده ذینفعان دارای اولویت را آغاز کرده است. این مرکز مشاوره ای را در سطح ولسوالی ها و ایالتی صادر کرده است تا یک پایگاه داده از کارمندان بهداشت و درمان دولتی و خصوصی تهیه کند و متعاقباً آن را در سیستم مدیریت بهره مند واکسن Covid-19 بارگذاری کند که در حال حاضر در دست کار است.

انتظار می رود که به زودی بانک اطلاعاتی کارکنان مراقبت های بهداشتی نهایی شود ، در حالی که پایگاه داده افراد بالای 50 سال و کارگران خط مقدم از قبل موجود است.

با این حال ، چالش اصلی تهیه پایگاه داده از افراد مبتلا به بیماریهای مشترک است ، جایی که داده ها در حال حاضر محدود به غربالگری افراد در 48000 مرکز بهداشتی است.

تعداد موارد Covid-19 در هند در حال حاضر 8.6 میلیون نفر است ، اما رشد در موارد جدید به طور قابل توجهی کاهش یافته و به 0.6 درصد 5 روز CDGR رسیده است.

در این گزارش آمده است که متوسط ​​تعداد موارد روزانه در هفته عقب مانده به 46،000 (در مقابل 92،000 در اوج) کاهش یافته است. میزان بهبودی نیز به 93 درصد افزایش یافته است و تعداد کل موارد فعال کمتر از نیمی از اوج است. این معیارها به تعدیل شدت همه گیر اشاره دارد.

با این حال ، این ممکن است بار واقعی بیماری زمینه ای را منعکس نکند با توجه به اینکه آخرین مطالعه شیوع سرمی در سراسر کشور ، بین 17 آگوست و 22 سپتامبر در 70 منطقه در 21 ایالت انجام شده است ، نشان داد که 6.6 درصد از کل شرکت کنندگان در معرض SARSCoV-2 قرار گرفتند. ، در حالی که موارد گزارش شده 0.3 درصد (از کل جمعیت) بود. این نشان می دهد که عفونت های واقعی می توانند 25 برابر موارد گزارش شده باشند.

با این حال ، از دید هند ، موفقیت نامزدهای mRNA تأثیر چندانی نخواهد داشت زیرا آنها سختگیرانه تر به الزامات زنجیره سرد احتیاج دارند ، زیرا نامزد Pfizer به زنجیره سرد نیاز دارد تا در دمای 70- درجه سانتیگراد کار کند.

موسسه سرم هند ذکر کرده است که در حال حاضر حدود 40-50 میلیون دوز در ماه تولید کرده است و بنابراین ، موجودی اولیه واکسن آکسفورد / آسترا زنکا را ذخیره کرده است.

از این رو ، این باید اولین واکسن موجود در 1Q CY21 در هند باشد (مگر اینکه دولت هند مجوز استفاده اضطراری را به هر شرکت دیگری ارائه دهد). پس از آن ، 2QCY21 به بعد ، انتظار می رود که چندین کارخانه به صورت آنلاین وارد شوند و ظرفیت تولید سرم نیز می تواند تا حدود ژوئن 2021 به 100 میلیون دوز در ماه افزایش یابد.

از نظر در دسترس بودن ، سرم گفت که نامزد واکسن ChAdOx1 nCoV-19 Oxford / AstraZeneca ، به نام Covishield در هند ، می تواند از اوایل دسامبر سال 2020 به منظور موفقیت در نتایج آزمایش ارائه شود. سرم در حال حاضر فازهای II / III آزمایشات Covishield را در بین 1600 شرکت کننده در 17 سایت در هند ، از 18 تا 55 سال انجام می دهد.

Biological E در حال کار بر روی ظرفیت تولید سالانه 4 میلیارد دوز واکسن است که شامل 400 میلیون دوز برای J&J و 1 میلیارد دوز برای واکسن آن است که با کالج پزشکی بیلور مستقر در آمریکا (BCM) ساخته شده است.

علاوه بر این ، Biological E توافق نامه صدور مجوز را با BCM امضا کرده که طبق آن انتقال فناوری واکسن Covid-19 مبتنی بر پروتئین نوترکیب را تسهیل می کند.

Biological E توسعه بیشتری را انجام می دهد ، آزمایشات بالینی انجام می دهد و سالانه 1 میلیارد دوز تولید می کند. به منظور افزایش ظرفیت ، اخیراً تأسیسات Akorn India را در پائونتا صاحب در هیماچال پرادش خریداری کرده است که ظرفیت تولید 135 میلیون دوز سالانه را دارد. Biological E برای انجام آزمایشات بالینی فاز I / II بین 400 شرکت کننده در هند تأیید کرده است.

Bharat Biotech با همکاری شورای تحقیقات پزشکی هند و موسسه ملی ویروس شناسی (NIV) ، پونا اولین نامزد واکسن Covaxin India را برای Covid-19 ایجاد کرده است.

سویه Covid-19 توسط NIV جدا شده و به Bharat Biotech منتقل شد. این آزمایش برای آزمایشات فاز اول در ماه جولای دریافت شد ، که پس از آن در میان 375 داوطلب در 12 سایت انجام شد. پس از ارزیابی داده های ایمنی ، این شرکت آزمایشات مرحله دوم را بین 380 داوطلب آغاز کرد. پس از ارزیابی داده های ایمنی و ایمنی از دو آزمایش ، این شرکت با آزمایشات فاز III در حال پیشرفت است ، که 28500 نفر را در 19 سایت در 10 ایالت درگیر خواهد کرد.

در این گزارش آمده است که بازیکنان خصوصی با پیش بینی تقاضای احتمالی ، ظرفیت توزیع واکسن Covid-19 را به صورت دسته جمعی و در صورت آماده شدن ، افزایش می دهند. بزرگترین بازیکن خصوصی Snowman Logistics توانایی ذخیره 650 میلیون دوز را دارد.

با این حال ، این فرض می کند که تمام ظرفیت فقط برای ذخیره واکسن استفاده می شود. عملاً ، ظرفیت موجود برای توزیع واکسن فقط 10-15 درصد از این مقدار یا حدود 100 میلیون دوز برای آدم برفی خواهد بود.

برای صنعت ذخیره سازی خصوصی زنجیره سرد ، ظرفیت کل ذخیره سازی واکسن 250-300 میلیون دوز خواهد بود.

“تعامل ما با صنعت نشان می دهد كه گلوگاه در انبار نیست اما در تعداد وانتهای یخچال دار است. بخش سازمان یافته تا كشورهای داخلی كشور گسترش نمی یابد و برای آن مناطق احتمال دارد كه دولت بتواند از سردخانه میوه و سبزی برای رسیدن به هدف “، در این گزارش آمده است.

بازیگران اصلی تدارکات داخلی با مشاغل قابل توجه ذخیره سازی سرد Snowman Logistics ، Gati Kausar ، Transport Transport of India ، Mahindra Logistics و Future Supply Chain Solutions هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *