مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند تعداد زیادی واکسن ویروس کرونا دارد ، اما تعداد کمی از افراد واکسن ، بهداشت نیوز ، ET HealthWorld

1 min read

هند تعداد زیادی واکسن ویروس کرونا دارد اما تعداد کمی از افراد واکسن آن را مصرف می کنندبیشتر دنیا در تلاشند تا واکسنهای کافی برای تلقیح جمعیت خود تهیه کنند. هند یک مشکل مخالف دارد: تعداد زیادی عکس ، اما کمبود افرادی که مایل به گرفتن آنها هستند.

همزمان با اجرای یکی از بزرگترین برنامه های تلقیح در هند ، برخی از کارگران مراقبت های بهداشتی و خط مقدم به دلیل نگرانی در مورد ایمنی در مورد واکسنی که هنوز آزمایشات فاز III را تکمیل نکرده اند ، مردد هستند. از روز دوشنبه ، فقط حدود 56 درصد از افراد واجد شرایط برای گرفتن شلیک در کشوری با دومین شیوع Covid-19 در جهان قدم قدم گذاشته اند.

تا زمانی که میزان تلقیح به طور قابل توجهی افزایش پیدا نکند ، هند تا ماه ژوئیه از هدف خود برای تلقیح 300 میلیون نفر – یا حدود یک چهارم جمعیت – فاصله زیادی خواهد گرفت. این تلاش جهانی برای مهار ویروس را از بین خواهد برد و خوش بینی را نسبت به ریشه یابی بهبودی در اقتصادی که بزرگترین انقباض سالانه آن در سال 1952 است ، ریشه می زند.

تا زمانی که میزان تلقیح به طور قابل توجهی افزایش پیدا نکند ، هند تا ماه ژوئیه از هدف خود برای تلقیح 300 میلیون نفر فاصله زیادی خواهد داشتسرعت پایین

وینود کومار ، پزشک مقیم موسسه علوم پزشکی All India پاتنا ، در ایالت شرقی بیهار ، گفت: “حداقل 40٪ از پزشکان در اینجا مطمئن نیستند و می خواهند منتظر بمانند.” “انجام آزمایش واکسن بر روی ما هنگامی که هند کمبود پزشک دارد ، کارکنان مراقبت های بهداشتی منطقی نیست.”

در حالی که تردید واکسن در مکانهایی مانند ژاپن و برزیل ظاهر شده است و نامزدهای چین نیز با سوالاتی درمورد داده ها روبرو شده اند ، مقیاس مشکل در هند بزرگترین است. مشکلات عمده ای که کشورهایی مانند ایالات متحده و اروپا با آن روبرو هستند بیشتر به دلیل کمبود مواد به جای پذیرش واکسن است و برخی از کشورها برای کمک به دهلی نو مراجعه می کنند: هند می گوید می تواند 500 میلیون عکس در ماه برای صادرات تولید کند و کشورهایی مانند انگلیس ، بلژیک و عربستان سعودی به دنبال خرید آنها بوده اند.

در حالی که تردید واکسن در مکانهایی مانند ژاپن و برزیل ظاهر شده است ، اما مقیاس مشکل در هند بزرگترین است.هیجان زدگی

برنامه واکسن داخلی هند یکی از دو عکس را اجرا می کند: واکسن AstraZeneca Plc ، تولید شده توسط م Instituteسسه سرم هند ، یا Covaxin shot تولید شده توسط Bharat Biotech International ، یک شرکت خصوصی مستقر در حیدرآباد. تأیید هند از عکس Biotech بهارات ، که با همکاری گروه های تحقیقاتی مورد حمایت دولت ساخته شد ، به دلیل کمبود اطلاعات کامل با انتقاد گسترده دانشمندان روبرو شد. “بسیاری از افراد در موسسه ما با Covaxin راحت نیستند زیرا ما نمی دانیم چقدر موثر است ، “گفت Adarsh ​​Pratap Singh ، عضو انجمن پزشکان مقیم در موسسه علوم پزشکی All India در دهلی نو. “برای ایجاد اعتماد در بین مردم ، دولت باید داده ها ، شواهد آزمایشات را ارائه دهد و بحث های آزاد و منصفانه را تشویق کند.”

هم شرکت و هم دولت از این گلوله دفاع کرده اند. کریشنا الا ، رئیس بهارات Biotech ، در اوایل ماه جاری گفت که این شرکت “200٪ آزمایش بالینی صادقانه” را انجام داده و سابقه تولید 16 واکسن ایمن و موثر را دارد. وی ضمن رد انتقادات در جلسات مطبوعاتی مجازی در 4 ژانویه ، گفت: “دانشمندان هندی می خواهند از دانشمندان دیگر هند انتقام بگیرند. سخنگوی بهارات بیوتك بلافاصله به درخواست نظر پاسخ نداد.

در همین حال ، دولت از کارکنان مراقبت های بهداشتی خواسته است واکسن بزنند. وزیر بهداشت Harsh Vardhan با ارسال توییت هایی از “#CoronaWarriors” خواستار عکسبرداری شده است ، در حالی که شایعاتی مبنی بر اینکه این واکسن می تواند باعث ناباروری شود را از بین می برد. سخنگوی وزارت بهداشت فدرال فوراً برای اظهار نظر در دسترس نبود.

VK Paul ، عضو سازمان برنامه ریزی Niti ، گفت: “تردید واکسن در بین کارکنان بهداشت باید پایان یابد – من از طرف دولت خواهش می کنم که آن را تصویب کنید ، زیرا هیچ کس نمی داند این همه گیری چگونه در آینده شکل می گیرد” آایوگ ، خاطرنشان کرد که او بدون هیچگونه عوارض جانبی ، عکس کوواکسین را گرفته است.

وی گفت: “این دو واکسن ایمن هستند.” “ما سیستمی برای ردیابی آن داریم و اگر سیگنال غیرمعمولی وجود داشته باشد ، به همان شکلی که باید پاسخ خواهد داد.”

پریتی سودان ، دبیر سابق وزارت فدرال بهداشت و رفاه خانواده گفت: دلهره و شک اولیه در هنگام شروع هر نوع واکسن امری طبیعی است. وی خاطرنشان كرد ، هند در برنامه ایمن سازی فلج اطفال موفق بود ، پس از به راه انداختن یك كارزار گسترده با مشاركت كودكان ، مادران و رهبران عقاید برای از بین بردن ترس از واكسن.

نرخ واکسیناسیون پایین
از روز دوشنبه ، هند حدود 2 میلیون عکس در سراسر کشور توزیع کرد. در مادیا پرادش ، بزرگترین ایالت در مرکز هند ، حدود 75٪ از افراد ثبت نام شده در 21 ژانویه برای واکسیناسیون مراجعه کردند ، در حالی که دو روز بعد در بیهار این میزان 51.6٪ بسیار کمتر بود. طبق داده های دولت ایالت ، در 19 ژانویه ، حدود 55 درصد واجدین شرایط در راجستان و 54 درصد در ایالت جنوبی تامیل نادو واکسینه شده اند.

در حالی که این تردید به هر دو واکسن مربوط می شود ، اما مردم بیشترین احتیاط را در مورد Covaxin بهارات بیوتک دارند. به عنوان مثال ، در تامیل نادو ، فقط 23.5 درصد از کسانی که به Covaxin اختصاص داده اند ، عکس ها را در 19 ژانویه دریافت کردند ، در حالی که 56 درصد برای Covishield موسسه سرم ، این داده ها را نشان می دهد.

نیرمالیا موهاپاترا ، پزشک در بیمارستان Ram Manohar Lohia در دهلی نو ، قصد دارد قبل از واکسیناسیون با شلیک بهارات Biotech ، برای وضوح بیشتر “منتظر بماند”. اگر اکنون گزینه ای انتخاب شود ، او Covishield را انتخاب می کند ، زیرا داده های کارایی آن توسط مجلات معتبر پزشکی بررسی می شود.

Mohapatra ، که همچنین نایب رئیس انجمن پزشکان مقیم در بیمارستان است ، گفت: “کوواکسین می تواند واکسن بهتری در آینده باشد.” “اما در حال حاضر به دلیل عدم یک محاکمه کامل ، نگرانی وجود دارد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *