مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند در باشگاه 2 نفره با یک موج Covid تاکنون ، اخبار سلامت ، ET HealthWorld

1 min read

هند در باشگاه 2 نفره با یک موج Covid تاکنونآمیت. باتاچاریا

در حالیکه تقریباً سه ماه قبل از بروز قله های Covid-19 در کشور همچنان در حال سقوط است ، هند یکی از تنها دو کشور در میان 10 مورد از همه گیرترین بیماری های همه گیر است که هنوز تحت تأثیر موج دوم عفونت ها قرار ندارند.

هشت کشور از این دست موج دوم یا حتی سومین بیماری همه گیر را دیده یا در آن به سر می برند. تنها کشور دیگر در میان 10 کشور که فقط یک موج Covid را متحمل شده است آرژانتین است.

به نظر می رسد دو یا چند موج همه گیری در کشورهایی که تعداد قابل توجهی عفونت دارند ، امری عادی است. در 15 کشور جهان که بیشترین آسیب را دیده است ، همه با تعداد کارمندان نزدیک به یک میلیون نفر یا بیشتر ، لهستان تنها کشور دیگری است که تاکنون از یک موج بزرگ آسیب دیده است.

با 30 هزار مورد روزانه ، خطر موج 2 در کمین است هند در باشگاه 2 نفره با یک موج Covid تاکنونآنچه بین هند ، آرژانتین و لهستان مشترک است این است که در هر سه کشور موج اول عفونت ها نسبتاً دیر به اوج خود رسیده است. در هند ، اوج در اواسط سپتامبر رخ داد ، در آرژانتین در هفته سوم اکتبر بود در حالی که لهستان در هفته اول نوامبر به اوج خود رسید.

همه کشورهای دیگر موارد Covid را اوج گرفته اند تا اوت. مسلماً ایالات متحده در میان موج سوم عفونت ها قرار دارد. اولین قله آن در آوریل و دومین آن در هفته سوم جولای است. پس از آن ، موارد روزانه قبل از صعود مجدد تا هفته دوم سپتامبر کاهش یافت. در همه کشورها (در میان بدترین 15 کشور) که توسط امواج متعدد ضربه خورده است ، موج دوم کشنده تر از موج اول است. تنها استثنا برزیل است ، اما هنوز مشخص نیست که موج دوم در این کشور رو به زوال است یا نه.

در هند ، موارد روزانه تقریباً به یک سوم از سطح دیده شده در اوج شیوع بیماری همه گیر رسیده است. اما همچنان که بیش از 30،000 مورد روزانه گزارش می شود ، خطر موج دوم همچنان در کمین است.

روز سه شنبه ، هند 32،069 مورد تازه را گزارش کرد. شمارش در حدود 4000 کمتر از آنچه در روز سه شنبه گذشته گزارش شده بود ، نشانگر ادامه سقوط موارد است. کرالا بالاترین تعداد موارد تازه را 5،032 مورد گزارش کرد و پس از آن ماهاراشترا (4،026) ، دهلی (3،188) و بنگال (2،941) مشاهده شد.

شمار کشته های این روز 404 نفر بود که پس از سه روز فاصله از مرز 400 عبور کرد. دهلی بالاترین میزان مرگ و میر در روز را با 57 مورد ثبت کرد اما تلفات در این شهر همزمان با کاهش موارد جدید در حال کاهش است.
هند در باشگاه 2 نفره با یک موج Covid تاکنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *