مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند در سازمان ملل ، اخبار بهداشت ، ET HealthWorld

1 min read

واکسن Covid با هواپیمای کشیده شده به 9 کشور به تدریج به تأسیسات COVAX WHO عرضه می شود: هند در سازمان مللهند به شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرده است که به تدریج واکسن تأسیسات COVAX سازمان بهداشت جهانی را تأمین می کند و به صورت مرحله ای تجهیزات قراردادی را برای کشورهای مختلف انجام می دهد ، زیرا بیش از شش میلیون دوز به 9 کشور تحت دهلی نو منتقل شده است ” دیپلماسی واکسن. ”

معاون نماینده دائمی هند در سفیر سازمان ملل ، K Nagaraj Naidu روز دوشنبه گفت: “ما به عنوان بزرگترین کشور تولید کننده واکسن در جهان ، ما به تعهد خود عمل می کنیم تا ظرفیت تولید و تحویل واکسن خود را به نفع کل بشریت فراهم کنیم.”

نیدو در سخنرانی شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد “حفظ صلح و امنیت بین المللی: پیگیری اجرای قطعنامه 2532” گفت دو واکسن قبلاً برای استفاده اضطراری در هند تصویب شده اند و این کشور قصد دارد حدود 300 میلیون واکسن بزند شهروندان در شش ماه اول

قطعنامه 2532 (2020) ، که در ژوئیه 2020 تصویب شد ، حمایت از درخواست دبیرکل برای آتش بس جهانی را برای کمک به تلاش های مشترک برای مبارزه با Covid-19 در آسیب پذیرترین کشورهای جهان ابراز داشت.

نایدو گفت: “ما در مرحله I بیش از 6 میلیون دوز را به 9 کشور در فاز I انتقال داده ایم. تجهیزات قراردادی به کشورهای مختلف نیز به صورت مرحله ای انجام می شود. ما همچنین به تدریج به تأسیسات COVAX سازمان بهداشت جهانی خواهیم رسید” گفت ، هند همچنین به چندین کشور شریک آموزش داده است تا توانایی های بالینی آنها را تقویت کند و همچنین ظرفیت های آنها را برای تزریق واکسن افزایش دهد.

COVAX یک ابتکار جهانی برای اطمینان از دسترسی سریع و عادلانه به واکسن Covid-19 برای همه کشورها ، صرف نظر از سطح درآمد است.

هفته گذشته ، COVAX اعلام کرده بود که انتظار می رود نزدیک به 150 میلیون دوز نامزد AstraZeneca / Oxford ، در سه ماهه اول سال 2021 ، از طریق توافق نامه های موجود با م Instituteسسه سرم هند (SII) و AstraZeneca ، در دسترس باشد. .

نایدو به شورا گفت كه هند از طریق تجهیزات فوری و بهداشتی و درمانی به بیش از 150 كشور كمك كرده است. دهلی نو 15 میلیون دلار برای GAVI ، اتحاد واكسن متعهد شده و صندوق اضطراری Covid-19 را برای همسایگان خود با كمك اولیه 10 میلیون دلاری عملیاتی كرد.

نیدو گفت: “با روح همکاری جنوب و جنوب ، از طریق صندوق مشارکت توسعه 150 میلیون دلاری هند و سازمان ملل ، ما به درخواست کشورهای عضو برای کمک های مربوط به کوید -19 پاسخ داده ایم.”

نایدو تأکید کرد که در حالی که شیوع همه گیری در سراسر جهان ادامه دارد ، 2021 با توجه به اینکه بسیاری از کشورها روند واکسیناسیون را آغاز کرده اند ، با توجه به نتایج مثبت آغاز شده است.

با این حال ، وی هشدار داد که “هیچ کس ایمن نیست ، تا زمانی که همه در امنیت باشند. تلاش ما این است که در تلاش باشیم تا واکسن را به صورت جهانی ، عادلانه و مقرون به صرفه در دسترس قرار دهیم.”

نپال ، بنگلادش ، بوتان و مالدیو واکسن Covid-19 هند را تحت کمک مالی همزمان با سیاست “همسایگی اول” خود دریافت کرده اند.

هند قبلاً دستگاه واکسیناسیون گسترده ویروس کرونا را راه اندازی کرده است که تحت آن دو واکسن Covishield و Covaxin برای کارمندان بهداشت و درمان خط مقدم در سراسر کشور تجویز می شود.

هفته گذشته ، بنگلادش و نپال واکسن Covid-19 را از هند دریافت کردند.

هند 150،000 دوز واکسن Covisheild را به بوتان و 100،000 دوز را به مالدیو ارسال کرد ، در حالی که بیش از 2 میلیون دوز واکسن Covid-19 به بنگلادش ارائه شد ، حدود یک میلیون دوز به نپال. میانمار بیش از یک میلیون و سریلانکا 500000 دوز دریافت کرده است.

روز جمعه ، هند صادرات تجاری واکسن Covid-19 را آغاز کرد و هر کدام دو میلیون دوز به برزیل و مراکش ارسال کرد.

رئیس جمهور برزیل ، جائر بولسونارو ، از هند به دلیل تهیه واکسن Covid-19 به کشورش تشکر کرده و در شبکه های اجتماعی تصویری از آوردن لرد هانومان از “آوردن Sanjivani booti” از هند به برزیل در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته است.

نخست وزیر نارندرا مودی از طریق توییتی پاسخ داده است که “افتخار ماست ، رئیس جمهورjairbolsonaro به عنوان یک شریک قابل اعتماد برزیل در مبارزه با بیماری همه گیر Covid-19 با هم همکاری کنیم. ما به تقویت همکاری های خود در زمینه بهداشت و درمان ادامه خواهیم داد.”

مطابق با تعهد اعلام شده هند در استفاده از تولید و تولید واکسن هند برای کمک به همه بشریت در مبارزه با بیماری همه گیر کوید ، منابع تحت کمک مالی بوتان ، مالدیو ، بنگلادش ، نپال ، میانمار و سیشل از 20 ژانویه تحت ابتکار عمل تحت عنوان “واکسن” ماتری ».

MEA گفت كه هند در تلاشي مستمر به تأمين واكسن براي كشورهاي سراسر جهان ادامه خواهد داد.

MEA در بیانیه ای گفته بود: “این در برابر الزامات داخلی و تقاضا و تعهدات بین المللی ، از جمله تحت تسهیلات GAVI Covax برای کشورهای در حال توسعه ، کالیبره خواهد شد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *