مجله خبری بهداشت | دندان | سلامت

اخبار سلامت | اخبار پزشکی | اخبار دندان پزشکی | سلامت دندان

هند در شکار سویه انگلستان ، Health News ، ET HealthWorld به 6 منطقه تقسیم شد

1 min read

هند در شکار سویه انگلیس به 6 منطقه تقسیم شدپونا: این کشور اکنون برای شکار مولکولی گسترده برای ویروس کرونا در انگلستان در نمونه های مثبت به شش منطقه تقسیم شده است. جستجو شامل همه ، نه فقط کسانی که اخیراً از کشورهای خارجی بازگشته اند ، گسترش یافته است.

ده آزمایشگاه منطقه ای از نظر ژنتیکی تمام نمونه های مثبت را – از طریق RT-PCR – که ارزش آستانه چرخه (CT) 30 یا کمتر دارند ، توالی می دهند. مقدار CT تعداد چرخه هایی است که دستگاه RT-PCR برای تقویت RNA ویروسی مجبور بوده است تا به سطوح قابل تشخیص برسد. مقدار CT 30 یا کمتر نشانگر بار ویروسی زیاد در نمونه های گلو / سواب بینی فرد آلوده است.

از واحد نظارت مرکزی (CSU) خواسته شده است تا اطمینان حاصل کند که بازنمایی کافی از این نمونه های مثبت به طور تصادفی انتخاب شده ، به ویژه از شهرهای مترو که ممکن است تعداد زیادی مسافر ورودی بین المللی را دیده باشند ، دارد.

“اگر نوع انگلستان ، یا هر جهش جدی دیگری ، در نمونه ای شناسایی شود ، برای جداسازی ویروس و بیشتر به یکی از دو مخزن ویروس Covid (CVR) – در RCB Faridabad یا NIV Pune – ارسال می شود. فرهنگ سازی ، “یک مقام ارشد شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) گفت.

این مقام مسئول افزود که این فرایند به توسعه آزمایش های تشخیصی بهبود یافته کمک می کند که می تواند کارآیی روش های آزمایش فعلی و واکسن ها را تأیید کند.

اما داده های آزمایشگاه تعیین توالی ژنوم نیز برای ردیابی روند عفونت استفاده می شود ، که می تواند تعیین کند که آیا انواع جدید باعث ایجاد موج در جامعه شده است. “این داده ها به ما کمک می کند تا وقایع و شیوع فوق العاده پخش کننده را درک کنیم. این اطلاعات مداخلات بهداشت عمومی را در سراسر کشور تقویت می کند. ”

دانشمند Raman Gangakhedkar ، رئیس سابق بخش اپیدمیولوژی و بیماری های واگیر ICMR ، توضیح داد که چرا تمرکز روی بارهای ویروسی زیاد است. وی افزود: “نمونه ها به بار ویروسی زیادی احتیاج دارند زیرا طی توالی یابی ژنوم دوباره مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرند. این به این دلیل است که برخی از بخشها (ذرات ویروسی) در اولین آزمایش با RT-PCR مورد استفاده قرار می گیرند. “

گزارش کامل در سایت www.toi.in

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *